Tags

, , ,


Kai paėmiau skaityti dar vieną C. S. Lewis knygą “Kipšo laiškai” (Katalikų pasaulio leidiniai) jau nesitikėjau ko nors naujo ir netikėto.

Lyg jau pažinojau C. S. Lewis, tačiau C. S. Lewis nustebino dar kartą. Visiškai kitu kampu pažiūrėta į krikščionybę, tai yra pateikiama, lyg seno velnio patarimai jaunam velniukui. Knyga parašyta su humoru, tačiau labai daug esmingų dalykų. Apie nuodėmes, apie gundymus, apie tai kas veda prie gero, o kas prie blogo. Kas iš tikrųjų yra gerai, o kas blogai. Kai kurie dalykai iš pažiūros yra geri, tačiau kai panagrinėji jų prigimtį ir kur tai veda, pamatai, kad tai užslėptas blogis. Todėl net kartais iš pažiūros teigiami dalykai gali vesti į blogį. Pvz. kraštutiniai dalykai kaip visiškas pacifizmas arba visiškas heorizmas. Apskritai kraštutinimai.

Visą knygą skaitant dirbi kaip vertėjas, nes viską reikia versti: Dievą vadina Priešu, o Šėtoną vadina Mūsų Tėvu, Kurs yra Apačioje. Toks stilius priduoda knygai savito žavesio, ir tas vertimas lyg apsunkina skaitymą, bet leidžia geriau suvokti apie ką kalbama.

Labai gražių citatų iš šios knygos galima paskaityti čia: http://www.egzorcistas.lt/home/patikimiausias-kelias-i-pragara-yra-laipsniskas.

“Kipšo laiškai” yra viena iš populiariausių religinių krikščioniškų knygų. Recenzijoje rašo, kad ji padeda svyruojantiems ir neapsisprendusiems dėl religijos. Mano manymu, kad netikintiems ji nelabai tinkanti, geriau kitos jo knygos. Ši kažin ar padės Įtikėti. Tačiau tikintiems, bet abejojantiems, gera paspirtis suprasti krikščionybės esmę.

Ai, jei kas pyksta, kad mano blogas pasidarė per dau religinis, paskaitykite šį http://www.pasiduodu.lt/tag/kipso-laiskai/. Jį radau ieškodamas knygos paveiksliuko. Iš čia nusikopijuoju Lewis mintį iš šios knygos, kad “Žmogaus greitis yra 60 minučių per valandą”. O šiaip tai išsisaugau nuorodą į šį blogą, laisvalaikiu paskaitinėsiu. Pas mane labai daug visokių abejonių, matyt, dar nevisai pasidaviau, kaip to blogo autorė. Pagyvensim, pamatysim.

Taigi gero skaitymo, o aš tada paieškosiu dar C. S. Lewis knygų, kurių dar neskaičiau, manau, kad vėl nustebins.

Advertisements