Filmas: Liudininkas / Witness (1985)


Šiaip ne taip po ilgokos pertraukos pažiūrėjau filmą. Nors dar nebaigiau žiūrėti visų filmų iš senojo Antano L. sąrašiuko, bet Antanas L. pasiūlė naujų ir mane nauji kažkodėl patraukė labiau. Taigi pakankamai senas filmas Liudininkas / Witness (1985):

Witness

Dėl didelio užimtumo šiuo laikotarpiu per vieną kartą net nepavyko pažiūrėti, tik per pora dienų pavyko. Bet pavyko.

Amišų bendruomenė. Mama su sūnumi pirmą kartą išvyksta į miestą. Na, kaip žinom, amišai, nelabai pripažįsta šiuolaikinį gyvenimą. Atsitiktinai sūnus geležinkelio stoties tualete tampa žmogžudystės liudininku. Dar daugiau – policijos nuovadoje jis atpažįsta žmogžudį. Nuo tada prasideda jo ir jį saugančio policininko medžioklė.

Nemažai dėmesio skirta parodyti amišų papročiams, tikėjimui. Visai įdomus filmas. Kaip ir visada, kai filmas neblogas, tai nežinau ką ir parašyti, tai tada dedu daug foto:

Kelly-McGillis-Witness (2) Kelly-McGillis-Witness (2) Kelly-McGillis-Witness (3) Kelly-McGillis-Witness (3) Kelly-McGillis-Witness (4) Kelly-McGillis-Witness (4) Kelly-McGillis-Witness (5)

Witness, Kelly McGillis
Witness, Kelly McGillis

Kelly-McGillis-Witness (7) Kelly-McGillis-Witness (8) Kelly-McGillis-Witness (9) Kelly-McGillis-Witness (10) Kelly-McGillis-Witness (11) Kelly-McGillis-Witness (12) Kelly-McGillis-Witness Kelly-McGillis-Witness Witness (2) Witness (3)

Witness, Harrison Ford
Witness, Harrison Ford

Witness (5) Witness (6) Witness (7) Witness (8) Witness (9) Witness (10) Witness Witness-barn-raising

Vaidina Harrison Ford, Kelly McGillis. Kelly McGillis pati gražiausia šiame filme. Apskritai ji mane taip užbūrė savo grožiu, kad negalėjau atsižiūrėti. Beje, ieškojau nuotraukų, kad įdėti į įrašą, tai aišku paieška davė ne tik šio filmo nuotraukų. Jokiame kitame filme ji neatrodė taip gražiai kaip šiame.

Filme nemažai parodoma amišų. Net policininkas, kuris nors ir gerietis, bet nėra ant tiek gerietis kaip amišai, gyvendamas jų aplinkoje keičiasi. Keičiasi ir amišai. Gražu.

Modernizmo ir Amišų kultūrų konfliktas.

Aišku meilė. Ai, vat ko nesuprantu kaip tas policininkas galėjo palikti tokią gražią amišę vieną. Eina. Joma jo. Aš tai bučiau pasilikęs. 100 proc. Ką ten 100. Dviem šimtais. Ir jis mylį, ir jį mylį. Ir gera, ir graži. Kažkoks rojus žemėje. O jis savu noru išėjo iš rojaus. Durnelis. Tik nesakykit, kad nebuvo variantų.

Dar juokinga scena. Tipo, ten kažkas su ginklais ateina, tuoj nušaus. Ford’as bando užvesti automobilį – neužsiveda. Aš jau pradedu nervuoti. Kiek gi galima. Kiekvienam filme neužsiveda variklis ir paskutinę akimirką užsiveda. Bet po to prisimenu, kad filmas tai 1985 metų, senas, tai čia kaip tik pradžia šito triuko. O po to netikėtai variklis ėmė ir neužsivedė. Vat taip tau ir standartinis triukas.

Rekomenduoju. Senas, geras filmas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s