Tags

, ,


Rakija. Iš tikrųjų rakijų yra kelių rūšių.

Turkiška. Iki šiol nesupratau kaip ją gerti. Neskiestą. Fu, toks anyžių skonis intensyvus, kad neįmanoma. Skiestą su vandeniu kaip patys trukai geria.
Musulmonams gi alkoholis uždraustas. Tai jie rakiją (turkišką) skiedžia vandeniu, ji pabala, tada jie sako, kad geria pieną ir taip apgauna Dievą.
Briedas kažkoks. Bet kokiu atveju – neskanu ir skiesta. Bent man.

Graikiška. Aha, pasirodo ir tokia yra. Bet. Jokio skirtumo nuo turkiškos nematau.
Apskritai, graikų ir turkų istorijos taip persipinusios, kad ar jie patys kartais skiria kur graikų, kur turkų.

Kroatiška. Įvairių rušių. Riešutinė, su kadagiu, apelsininė, medaus, ir dar velnias žino kokių rūšių. Iš tikrųjų, kuo arčiau Dubrovniko tuo skanesnės.
Nuo Plitvicos ežerų skonis mažai kuo skiriasi nuo Bosniškos. Na, geografiškai šalia ir yra. Nors bendrai Dubrovnikas irgi šalia, tik iš kitos pusės.
Skanios. Gėrimo ypatybių nepastebėta. Tiesiog gerti ir viskas. Skanu 🙂

Bosniškos. Va dėl ko ir pradėjau šį blogą. Taip jau susiklostė, kad Bosnijoj tenka būti dažnai. Kartą į metus. Na,
ir visada prideda dovanų – Rakijos. Jau spintelėj nebetilpo. Šiais metais padovanojo ir stikliukus – kolbeles, iš kurių jų supratimu ir reikia gerti.
Pusę metu gulėjo, kol netyčia užtikau ir pabandžiau. Tai va,Bosnišką rakiją reikia gerti iš šitų kolbelių. Tik tada ją galima gerti ir ji yra skani.
Čia matyt ne tiap jaučiasu kvapas. O kvapas, skonio suvokimui yra ypatingai svarbus (tiksliai nepamenu bet lyg 80 procentų).
Mokslininkai atliko eksperimentą, užrišo akis, užkimšo nosį, ir davė ragauti kavą ir arbatą. Tai be kvapo atskirti kavos nuo arbatos pasirodo negalima.
Ir dar ta pačia tema. Palangoje yra ukrainietiškų valgių restoranas. Ten fanastiškai skanūs barščiai ir gorilka. Ir Vilniuje yra. Ir š kažkoks.
Ar tik nebus dėl to, kad Palangoje gorilką duoda kolbelėse. Nors matyt, ten ir gorilka kita. Palangoje į kolbelę būtinai pipiro įmeta 🙂 Vilniuje tai Nemiroff duoda. O buvo bendradarbis
atvežęs iš Ukrainos kitokios, ne Nemiroff, o tai skanumėlis buvo. Va, tik pavadinimą pamiršau, nors Lietuvoj nebūna tokios, bet ką gali žinot gal
į Ukrainą greit teks važiuot.

O šiaip tai rakija samanė. Nors ir samanės buna geros. Dzukiškos kai nekeista neteko ragauti, tiesa laukia manęs jos ragavimas, pusė giminės – dzūkai.
O teko naminės iš ukmergės ragauti. Prieš kokį penkis septynis metus. O o, dar dabar prisimenu.

Kol kas. Einu bosniškos 50 gr. 🙂

Advertisements