Filmas: Matrica. Perkrauta / The Matrix Reloaded (2003)


Tęsiu Matricos trilogijos peržiūrą. Matrica. Perkrauta / The Matrix Reloaded (2003):

Rež.: Lana Wachowski, Lilly Wachowski

Stars: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving

Prisimenu, kai žiūrėjau pirmą kartą tai sakiau, kad vau koks filmas, antra dalis tokia pat įdomi kaip pirma “Matrica“. O dabar šiek tiek kitaip. Man per daug buvo veiksmo ir muštynių, jos tokios ištęstos, kad net pradėjau nuobodžiauti jų metu. Ir dar tiek daug. Žodžiu, mokslinės fantastikos kokį 10 procentų, daugiau “mušuosi ir gaudau”. O ir po to pokalbiai irgi ilgi ir sunkiai suprantami. Kad ir su tuo architektu (ale, Dievu, baltai net aprengtas), gi galėjo normaliai paaiškinti kas ir kaip, bet taip supinta, kad ai.

Na, bet labai daug kas paaiškėja. Neo ir pati Matrica ne pirmas variantas. Architektas paaiškina, kad Matrica jau šešta, o ir pats Neo yra kažkelintas. Orakulė ir visa kita yra programos ir praktiškai viskas suplanuota Architekto ir nėra jokios mistikos. Tiesa, šį kartą Neo elgiasi kitaip nei jo pirmtakai, matyt, kad meilė daro savo.

Agentas Smithas išmoko daugintis ir ko buvau nesupratęs pirmą kartą žiūrėdamas, kad jis išmoko įsiskverbti į realaus žmogaus sąmonę ir tas rastas kūnas filmo pabaigoje, tai yra su agento Smith’o sąmone.

Po pirmo karto galvojau, kad čia bus Matrica Matricoje. Kodėl? Nes pabaigoje Neo minties galia sustabdė sentinentelus, o taip įmanoma tik Matricoje, bet juk jis dabar kaip ir ne Matricoje. Tai toks supratimas liko ir dabar, nors po šio karto daugiau abejonių, nes galvojant daugiau apie ką kalbėjo Architektas vis gi lyg ten yra realybė, o ne Matrica Matricoje. Ok, pažiūrėsim trečią dalį, gal joje paaiškins šią vietą labiau.

Ir vertinu. Tik 8/10. Dėl per daug muštinių ir dėl per ilgų neaiškių pokalbių.

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s