Tags

, , , , , , , ,


Lietuviškai taip vadinamą Čili sriubą aš seniau darydavau paprasčiau (hmz, to paprastesnio varianto nesu publikavęs, kada vėl padarysiu – pasidalinsiu su visais), o dabar sugalvojau pažiūrėti, ką siūlo Jamie Oliver. Vieną receptą radau knygoje “Mano Italija” – itališkas variantas, o kitą kitoje jo knygoje “Laimingos virtuvės dienoraštis”. Tą dieną pasipainiojo po ranka ta kita knyga, todėl išbandžiau ne itališką variantą. O gal tai irgi itališkas, kas ten žino.

Reikės (tipo, 4 porcijoms, na, pas mane pilnas puodas gavosi, valgėm dviese du kartus, tai 4 porcijos ir gaunasi):

2 vidutinių svogūnų
1 skiltelės česnako (dėjau 2 skilteles, tokiam kiekiui 1 manau mažai)
alyvuogių aliejaus
2 šaukštelių maltų raudonųjų pipirų (Kokių? 1 dėjau saldžiųjų, kitą aštriųjų)
1 šviežio smulkiai pjaustyto raudojo pipiro be sėklų (dėjau 2, mėgstu aštriau)
1 šaukštelio su kaupu maltų kmynų (dėjau nemaltų)
jūros druskos
šviežiai maltų juodųjų pipirų
500 g maltos jautienos (geriausia mentės ir susimalti pačiam)
200 g saulėje džiovintų pomidorų aliejuje
800 g konservuotų pomidorų (pirkau jau smulkintų)
1/2 cinamono lazdelės (naudojau 0.5 šaukštelio malto cinamono)
800 g konservuotų pupelių (raudonųjų)
1 kepaliuko baltos itališkos duonos (pvz. čiabatos)

Gaminau:

Svogūnus ir česnakus smulkiai supjausčiau. Į puodą įpyliau šiek tiek alyvuogių aliejaus ir pakepinau kol pagels ir suminkštės. Subėriau raudonuosius pipirus, šviežią smulkiai pjaustytą pipirą, kmynus, raudonėlį (1 šaukštelį nors recepte nėra), pipirus, šiek tiek druskos. Sumečiau jautienos faršą ir ant mažos ugnies kepinau, vis pamaišant, kol pakeitė spalvą į pilką. Blenderiu (super, bent naudingas daiktas) sumaliau saulėje džiovintus pomidorus. Prieš tai šiek tiek įpyliau aliejaus. Gavosi visai neblogai, kaip košė. Iškračiau prie mėsos. Atidariau konservuotus pomidorus ir kadangi jau smulkinti buvo, supyliau į puodą. Įdėjau pusę šaukštelio cinamono (įdomiai, bet matyt tinka). Ir 200 g vandens. Užvirinau, uždengiau dangčiu, sumažinau ugnį ir troškinau 1 val. Tada supyliau nukoštas pupeles ir dar troškinau 30 min. Leidžiam šiek tiek atvėsti ir valgom su balta itališka duona (arba prancūzišku batonu, ypač gerai su sviesto – česnako įdaru).

Jamie rašo, kad pastovėjus dar skanesnė, bet mes su sūnumi ryte pasidarėm, o vakare baigėm valgyti. Mūsų moteriškėm per aštru. O mums greitai tokie dalykai susivalgo. Tinka užsigerti alumi.

Skanaus.

Advertisements