Knyga: Didieji klausimai vaikams (parengė kun. Vytautas Sadauskas SJ)


Ką tik perskaičiau dar vieną knygutę iš serijos “Siekiantiems begalybės” – gera serija, lyg man sukurta, šiuolaikinis požiūris į krikščionybę. Todėl ir skaitau visas iš eilės, kai tik pasirodo kas iš šios serijos. Jau pasirodė dar viena, jau turiu (labai intriguojančiu pavadinimu), bet dar neperskaičiau, tai jos ir nekomentuosiu kol kas. O šios knygos pabaigoje išvardinta dar kelios, kurias greitu laiku išleis šioje serijoje. Lauksiu su nekantrumu. O dabar – ką tik perskaityta knyga: Didieji klausimai vaikams.

Didieji_klausimai_vaikams Parašyta, kad parengė kunigas Vytautas Sadauskas SJ. Nelabai supratau ką reiškia “Parengė”, bet koks skirtumas. Įdomiau SJ. Čia kaip koks DJ (disk jokey), skamba kietai. Googlinu ką reiškia SJ – Societas Jesu, Jėzaus Draugija arba man suprantamai – jėzuitas. Aha, jėzuitai man patinka – mokslo žmonės kaip ir dabartinis Popiežius Pranciškus.

Knygą galima patogiai įsigyti: http://www.patogupirkti.lt/knyga/Didieji-klausimai-vaikams.html ir visokiuose katalikiškuose knygynuose (tarkim kur prie Katedros yra, pamiršau pavadinimą).

Pavadinimas “Didieji klausimai vaikams”, t.y. matome mažą prierašą, kad knyga kaip ir skirta vaikams. Na, bet mano supratimas apie religiją ir krikščionybę kažkur ir yra vaikiškame lygyje (na, ok, gal jau paaugliškame, t.y. šiek tiek daugiau), tai todėl drąsiai ėmiausi skaityti. Na, taip, vietomis užknisa ta orientacija į vaikus, na, bet negaliu gi skųstis knyga taip ir vadinasi “Vaikams”. Bet užduodami klausimai ohoho, tikrai aktualūs ir man. Kodėl Dievas sukūrė žmogų? Religija ir mokslas? Blogio problema. Stebuklai. Abejonė kaip tikėjimo pagrindas – oho. Ar tik krikščionybė teisinga religija? Va, visus klausimus įdėjau kaip paveiksliuką:

Didieji_klausimai_vaikams_2

Tikrai praplėtė mano akiratį, mano supratimą apie tikėjimą, ypač tokios sunkios temos kaip kodėl egzistuoja blogis arba kaip su ta abejone, kuri kartais (net sakyčiau dažnokai) aplanko. Viskas pateikta labai aiškiai ir suprantamai, paprastais žodžiais, paprastais pavyzdžiais (na, juk orientuota į vaikus). Žodžiu, super knygutė ir suaugusiems, kurie ieško, domisi, kurie beldžiasi. Tiesa, nežinau kaip skaitosi vaikams, nes savo dukrai parodžiau, tai pasakė: Tėvai, tu gal durnas, atstok. Bet man kaip suaugusiam, bet nelabai toli pažengusiam gilinantis į krikščionybę, tai labai gerai susiskaitė.

Kai kurios vietos pakankamai sudėtingai aprašomos, tai nežinau kaip ten vaikučiams tos vietos. Bet tikriausiai kelis kartus sugrįžus, kai jau esi labiau pažengęs, supratęs ir įsigilinęs, tada ir tos vietos būtų aiškesnės. Gali būti, kad vaikams gali nepatikti, kad kai kurios vietos paliktos atviros, bet taip ir yra – mes žmonės ne viską žinome apie Dievo planą ir užmačias. Tai man net patiko, kad kunigas nebando sukurti kažkokios istorijos apie barzdotą Dievą sėdintį Danguje, o ten kur žmonės nežino taip ir sako – nežinome.

Bent jau ne vaikams tai rekomenduoju tikrai. Vietomis sukąskite dantis, kur per daug vaikiškumo, nes po visais tais vaikiškais pavyzdžiais slypi raktas į lengvesnį supratimą.

15 comments

 1. “Aha, jėzuitai man patinka – mokslo žmonės kaip ir dabartinis Popiežius Pranciškus.”

  Ar žinai, ką jėzuitai padarė pasaulyje? Ypač reformacijos šalininkams?

  Like

  • O žinai ką Dievas padarė pasaulyje? Pvz. Pasaulinis Tvanas nuskandino viską, o ir šiaip paskaitinėk Bibliją kaip netikėliai (žydų priešai arba kūdikėliai pvz.) buvo šluojami nuo žemės paviršiaus. Tai gal baigsi varyti arba paaiškink kodėl nekaltus kūdikėlius (pvz. pirmgimius Mozės laikais) reikėjo žūdyti. Matyt, kad reikėjo.
   Nusibodo tavo varymas ant katalikų. Visur visais laikais buvo blogų žmonių, bet geriau pažiūrėkim ką gero katalikai padarė, O prisiplakėlių visais laikais pilna buvo. Hitleris beje irgi, Ai, ką ten Hitleris, va, Putinas dabar gi ohoho koks tikintis.

   Like

  • Yra situaciju, kai tyla ir susilaikymas yra pats geriausias darbas toje situacijoje….. Neretai zmogu vercia kalbeti ne jo noras bendrauti, o noras “prastumti” save, parodyti savo saunuma, savo teisuma, bei, tuo paciu, sumenkinti pasnekova. Tai yra ginco pradzia. Tai yra elementarus kuno darbas, egoizmas. Net budami krikscionimis, galime buti paciais didziausiais egoistais…..

   Like

  • Paprastai yra taip: kai vieno zmogaus yra akivaizdziai per daug, tai visu kitu automatiskai pasidaro mizernai mazai… O ar kazkas menkina, ar nemenkina kazko sioje situacijoje, tai cia jau ne man spresti… 🙂
   Is kitos puses, kartais yra visai faina pabuti mazuma (geraja prasme, zinoma 🙂 ) … Tegu kalba didieji…

   O as gal pasinaudosiu savo paties patarimu kur auksciau parasiau 🙂

   Like

  • Krikščioni, o aš kaip žydas į klausimą klausimu atsakiau. Atsakysi į mano apie Dievą? Ir dar papildysiu. Vilniuje yra Karaliaus Mindaugo tiltas, paminklas. Ir kaip tau patinka šio kraugerio :), kuris išžudė savo giminę, jog taptų vienvaldžiu valdovu, garbinimas?

   Like

 2. atf – ką Gyvasis Dievas nusprendė yra teisu ir teisinga. Jis viską žino ir todėl, jei Jis matė, kad reikėjo naikinti žmoniją (tuometinę) pasauliniu tvanu, izraelitams atidavė kananiečius ir t.t., vadinasi tai buvo geriausias sprendimas iš galimų.
  O dėl Mindaugo tilto, tai… Vilnius šiuo metu yra pasaulio dalis, o ne Dangaus Karalystės dalis. Stabų garbinimas kad ir koks būtų yra blogis ir erzina Gyvąjį Dievą.

  Like

  • Tai katalikai viską darė Dievo įkvėpti 🙂 Na, kaip ir žydai 🙂
   Kaip sakai – kad tai buvo geriausias sprendimas. Dabar gal Alachui melstumėmis, o ne Jėzui Kristui? Gal rimtai Dievas pasirūpino taip, kad išliktų krikščionybė?

   Like

  • Ai, dar. Jėzus Kristus sakė, kad Dangaus Karalystė jau tarp Jūsų. Na, tarp mūsų, nes taip kalbėjo. Tai Vilnius gaunasi jau Dangaus Karalystės dalis.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s