Filmas: Pašiūrė / Trobelė / The Shack (2017)


Tai yra knygos Wm. Paul Young “Trobelė” ekranizacija. Nežinau, kodėl filmą išvertė lietuviškai į “Pašiūrė”. Man žodis Trobelė labiau patinka. Na, bet gal dar pakeis vertimą, juk tai kol kas neoficialus vertimas, dar visiškai šviežias filmas. O kol kas Pašiūrė / The Shack (2017):

Rež.: Stuart Hazeldine
Vaidina: Sam Worthington, Octavia Spencer, Tim McGraw ir kt.

Labai bijojau žiūrėti šį filmą. Knyga nereali ir labai bijojau, kad filmas subjauros knygos idėją. Aš žinojau, kad planuoja ekranizuoti ir vis pagalvodavau, kad tokios knygos ekranizuoti neįmanoma, kad gausis koks šuds ant pagaliuko. Ir nuo pirmų kadrų nustebau, vau, super, nerealu, genialu, tikrai perduoda knygos pagrindinę mintį – atleidimą. Tik aišku knyga vis tiek turi daugiau briaunų, daugiau minčių, daugiau idėjų ir analizės, daugiau pokalbių, kuriuose daugiau išminties. Bet, ai, tikrai nesitikėjau tokios geros ekranizacijos.

Net noriu duoti 10 balų, na, bet knyga vis tiek gilesnė, daugiau minčių ir platesnė. Negaliu gi duoti tiek pat. 9/10. Bet šiaip geras.

3 comments

 1. Pritariu, bičiuli. Patiko ir man, nors imdb tikrai ne iš didžiausių. Šaunuolis, kad domiesi rinktiniu kinu, kaip pastebėjau. Pagarba ir sveikatos Tavo šeimai.
  LvB

  Like

 2. Ohoho, pats Liutauras, LvB, pas mane apsilankė. Tai čia Tau didžiausias ačiū, kad įgarsinai tokius šedevrus ir suteikei galimybę mums pažiūrėti, nes kai kurių net kad angliškai būtų įgarsinti nesu matęs, žiūrėk, jei nori italų ar turkų kokia kalba. Dar ilgas tavo įgarsintų (ar tavo rekomenduotų) sąrašiukas laukia mano peržiūros. Tai čia Tau pagarba ir Tavo šeimai. Net neįsivaizduoju, kiek reikia įdėto savo laiko, kad bent vieną filmą įgarsinti, o čia dar ne vieną. Ačiū.

  Like

 3. Pats didžiausias mano autoritetas Ramūnas Aušrotas taip atsiliepė apie šį filmą:

  “Pagaliau prisiruošiau pažiūrėti katalikų Lietuvoje taip išgirtą “Trobelę” (“The Shack”, 2017). Absoliutus popkornas, o estetine prasme – šlamštas.
  Skoniui pataisyti: geriausias filmas teodicėjos tema man – Carlo Theodoro Dreyerio “Žodis” (“Ordet”, 1955)”

  Mat kaip įdomiai. O aš net 9 balus šiam filmui daviau. Nors šiaip tai taip, man net pop muzika patinka. Ai, dar įdomus pastebėjimas. Ramūnas rašo – katalikų. Įdomu, kad žodis “katalikai” šiame kontekste ne kabutėse. Man tai nuskambėjo kaip šioks toks sarkazmas. Bet kabučių nėra, tai galima vertinti tik kaip paprastą faktą, kad katalikai šį filmą labai žiūri ir labai giria. Nors kažin, ar nėra čia paslėptos minties, kad tokie mes ir katalikai, jei tokį popsą žiūrime ir dar vertiname vos ne kaip šedevrą tiek menine prasme, tiek minties gilumu.

  Ką jau padarysi, kad mes, darbo liaudis, ir mums suprantama tik kai viskas sukramtytai padėta ant lėkštutės.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s