Filmas: Žmogus su geležine širdimi / The Man with the Iron Heart / HHhH (2017)


Dar vienas filmas apie Antrąjį pasaulinį karą – Žmogus su geležine širdimi / The Man with the Iron Heart / HHhH (2017):

Rež.: Cédric Jimenez

Vaidina: Jason Clarke, Rosamund Pike, Jack O’Connell

Šis filmas apie tą patį įvykį kaip ir filmas Anthropoid (2016). Kaip čekai ir slovakai nužudė vieną ir baisiausių Trečiojo Reicho asmenų Reinhardą Heidrichą. Trečias asmuo pas nacius buvo.

Šiame filme daugiau dėmesio skiriama pačiam Reinchardui Heidrichui, jo istorija, kaip iš pakankamai drovaus ir nepasitikinčio tapo kruvinuoju žudiku. O tam pasitarnavo jo pažintis su būsima žmona Lina. Ji jau buvo ankstyva nacių fanė ir atvedė Heidrichą pas nacius, kai jis buvo apkaltintas santykiavęs su prieš Liną buvusia mergina ir išmestas iš jūrų laivyno. Galima sakyti Lina pagimdė Heidrichą tokį kokį mes žinome. Nors vėliau dėl to, kad Heidrichas pasinėrė į savo darbą, jų santuoka vos neiširo. Lina atvedė Heidrichą į darbo pokalbį pas Himlerį (antras žmogus pas nacius kiek aš suprantu). Himleriui Heidrichas padarė labai didelį įspūdį ir jį iš kart paskyrė į SS (žvalgybos ir susidorojimo su priešininkais) organizacijos vadovą. Aš net iš filmo supratau, kad Heidrichas tapo Himlerio žentu, bet pasirodo, kad klaidingai supratau, Lina nebuvo Himlerio duktė, o tik Hitlerio fanatikė.

Aš galvojau, o ką gi reiškia tas HHhH. Radau. HHhH – Himmlers Hirn heißt Heydrich – Himlerio smegenys vadinasi Heidrichas. Na, matyt, ne veltui Heidrichas ir buvo laikomas 3 asmeniu, o pats Hitleris jį vadino žmogumi su geležine širdimi. Be visa ko, Heidrichas buvo idėjinis Galutinio sprendimo, t.y. žydų išnaikinimo plano autorius.

Taigi ypač pradžia žadėjo labai įdomų filmą ir net iki pusės buvo labai įdomu. Tačiau, kai prasidėjo jo nužudymo istorija, man pasidarė nuobodu. Gal dėl to, kad neseniai žiūrėjau filmą Anthropoid ir viską žinojau, o gal dėl to, kad Anthropoid labiau viskas dramatizuota ir daugiau veiksmo bei ir šiaip geriau viskas paaiškinta. Kai kurios detalės skyrėsi, pvz. viename parašiutais nusileidžia žiemą, kitame vasarą (bent jau be sniego). Ir šiaip daug detalių skyrėsi, nors meilės linija irgi buvo. Nors pati esmė ir liko, nes na istorijos esmės niekas nenori pakeisti.

Bet, žodžiu, man Antropoid paliko žymiai didesnį įspūdį, žymiai įdomesnis ir labiau jaudinantis. Šiame patiko tik pirma pusė filmo kai buvo apie patį Heidrichą. Po to dramatizmas pasiekiamas lėtumu, muzika, kokiomis nors žvakėmis, žodžiu, prancūziškai. Todėl ir vertinu: pirmą dalį 8/10, antrą 5/10, taigi iš viso gaunasi tik 6/10, bet be abejo verta žiūrėti bent jau dėl pirmos pusės filmo.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s