Tags

, , , , , , , , ,


Per šias išeigines prisižiūrėjau filmų. Nors praktiškai dvi dienas iš keturių ir teko padirbėti, bet vakarai buvo laisvi. Taigi prisižiūrėjau. Blogų, vidutinių, gerų ir tik vieną labai gerą. Gal šį kartą pradėsiu nuo labai gero, blogus tikriausiai iš vis pamiršiu. Kaip jau įprasta darosi, jei Antanas L. rekomendavo, tai pateks arba į gerų, arba į labai gerų filmų kategoriją. Taigi dalinuosiu su visais Tamsos miestas / Dark City (1998):

Dark_City

Filmo pradžia priminė kultinį fantastinį filmą Blade Runner (1982). Tik šiame dar viskas niūriau ir tamsiau. O toliau priminė “Matricą”. Pasirodo, kad filmuojant Matricą buvo panaudota dalis dekoracijų iš šio filmo. O kas mane labiausiai nustebino, kad šis filmas yra 1998 metų, o Matrica pasirodė tik po vienerių metų, t.y. 1999 metais. Man Matrica (tiksliau visa Matricos trilogija) yra fantastinių filmų klasika. Patys geriausi kada nors pastatyti filmai fantastikos tema.

Ir nors filmas siužetu ir priminė Matricą, bet pakankamai turi savitumo, kad jį galima būtų žiūrėti su didžiausiu malonumu. Vienu metu bežiūrint Dark City prisiminiau kitą gera filmą Trumeno šou (beje irgi 1998 metų).

Kažkaip nėra nuotaikos daug ką rašyti, tai gal prifarširuoju daug foto vietoj to.

Dark_City (2) Dark_City (3) Dark_City (4) Dark_City (5) Dark_City (6) Dark_City (7) Dark_City (8) Dark_City (9) Dark_City (10) Dark_City (11) Dark_City (12)

Kaip matom viskas tamsu. Nes pasirodo, kad nėra ten iš vis dienos. Ateiviai vykdo eksperimentus su žmonėmis, bando išgelbėti savo nykstančią rasę. Jie gali minties galia koreguoti materialųjį pasaulį. Jie taip pat kasnakt (tiksliau būtų pasakyti periodiškai) koreguoja ir žmonių atsiminimus, modeliuoja kas jis yra šiandien: ar policicinkas, ar žmogžudys, ar viešbučio tarnautojas, ar kiosko pardavėjas.

Filmas be visa ko pilnas ir simbolių. Mesijas, po to ta didelė galva (panaši pasirodo ir filme Prometėjas), ritualinė pentagrama ir panašiai.

Ok. Aš nebūčiau aš, jei šiame filme neįžiūrėčiau ir gražių dalykų, kurie deja, suteikia filmui N-18 reitingą. Sakyčiau, kaip ir bereikalinga ta scena, bet kad jau įdėjo, o man yra N-18, tai gražu sakyčiau 🙂 Nors tik dėl vienos scenos suteikti filmui N-18 kažkaip gaila, nes pats siužetas įdomus ir jaunesniam amžiui.

g_melissa_george_-_dark_city (2) g_melissa_george_-_dark_city (3) g_melissa_george_-_dark_city (4) g_melissa_george_-_dark_city melissa_george_-_dark_city (2) melissa_george_-_dark_city (3) melissa_george_-_dark_city (4) melissa_george_-_dark_city (5) melissa_george_-_dark_city melissa_george_-_dark_city_1 melissa_george_-_dark_city_3

Žodžiu, tikrai rekomenduoju šį filmą visiems fantastikos mėgėjams. Geras. Ir kaip aš anksčiau jo buvau nematęs.

Advertisements