Sportas ir miltukai


Netylant olimpinėse žaidynėse rusų dopingo skandalui (ai, čia visada su jais taip, sovietinis palikimas), parašysiu ir aš ta tema. Na, beveik ta. T.y. į temą.

Pirkau vitaminą D3, nes nustatė kraujo tyrimas, kad man trūksta vitamino D. Kodėl aš jį pirkau sporto prekių parduotuvėje, o ne vaistinėje? Pats nežinau kodėl. Matyt, įvedžiau googlėje ir paieška ir man išdavė, kad vitamino D galiu nusipirkti sporto prekių parduotuvėje. Ai, gal ir gerai, matyt, taip ir reikėjo, nes visai įdomių dalykų sužinojau. Žodžiu, man įdavė net tris sample, na, pavyzdukus pabandymui. Duoda nemokamai, tai ir imu.

Pirmas sample – L-Carnitine. Skystas. Ok, paskaičiau, kad pusvalandį iki treniruotės reik įkalti. Bet gavosi juokingai. Vakare turėjom eiti į tokį tipo mokyklos tėvų pasisėdėjimą. Durni tie pasisėdėjimai, aš iš vis neičiau, jei ne žmona. Žodžiu, penktadienio vakaras, aš pavargęs visiškai, nėra jėgų, o dar reik ten eiti, kalbėtis ir apsimesti, kad viskas man patinka. O, žiūriu ant stalo mėtosi tas L-Carnitine. Kiek suprantu turi priduoti energijos, paėmiau ir įkaliau (skystas). Tik čiunkt, lyg gerą kavos dozę įkalus. Tik man nuo kavos bloga būna, o nuo L-Carnitino nieko blogo nebuvo, viskas ok. Iki pat nakties veikė. Dar po to paskaitinėjau, kas tai yra, tai kaip ir visai nieko dalykas. Žodžiu, man visai patiko, galima naudoti vietoj kavos 🙂 Ir šitą man prieš dešimt – penkiolika metų, kai buvau pradėjęs sportuoti, rekomendavo tuometinis mano treneris, tada net gėriau prisimenu. Tipo, sportuojant degina riebalus ir pan. Skamba neblogai.

Antras sample – Blast! Pre workout. Sudėtis – Blast! Matrix. Aha, tipo, aiškiau kas tai yra. Ai, dar yra detalesnė sudėtis, bet ten nei vieno dalyko nesupratau kas tai yra. Ai, ne, pora dalyku supratau kofeinas ir taurinai. Toks juodas pakelis, kad net gerti baisu. Ilgai gulėjo pas mane ant stalo, o šiandien sugalvojau išbandyti. Šiaip dėl to ir sugalvojau parašyti. Ryte seksas su žmona, tai po to nebūna energijos dažnai ir šiaip darbe pavargau, galvoju, va, nėra energijos, puiki proga išbandyti kažkokį Blast boomerį.

Trisdešimt minučių iki treniruotės kaip ir pagal instrukciją parašyta, įkalu. Aš mėgstu daryti eksperimentus, net su savo kūnu. Vis tiek nuo vieno karto nepakenksiu organizmui. Trisdešimt minučių praeina ir man lyg į galvą kalė. Net negera, svaigsta galva, norisi išsitaškyti. Tiesiog nerimstu. Užšoku ant elipsinio treniruoklio. Ir kad pradedu minti, žiūriu, greitis 11 km/val. ir daugiau. Šiaip įprastai 9-10 būna. O, tai kiek pulsas? Nuo tokio energaizerio ryškiai širdis baladojasi kaip pašėlusi. Na, ne. 110. Po dviejų minučių greitis krenta iki įprasto 9-10. Ir pulsą 141 pasiekiu tik po beveik 6 minučių, na, iš principo kaip visada. Varau ir galvoju, gerai, kad aš ne sportininkas, akivaizdžiai tokius boost blasterius naudočiau, taip viliojančiai viskas atrodo. Neturi jėgos, energijos, įkali nežinia ko ir varai sau.

Nulipu. Pavargau? Na, kažin. Tik galva keistai svaigsta. Einam pažiūrim kaip tas blasteris veikia kilnojant svorius. Akivaizdaus skirtumo nejaučiu. T.y. kilnojau tokius pat svorius, tik, lyg nebuvo tokio, kad, ai, sunku, reikia prisiversti kelti. Tačiau buvo kitas pojūtis, pirmiems dviem pratimams, kol kilnoju viskas ok, lengva, bet kai baigiu, tai galva sukasi, net atrodo, kad aš kažkokioje paralelinėje visatoje ir ne aš čia sportuoju, o kažkas kitas. Ui. Na, kažkaip ne man tokie blasteriai. Po to savijauta kažkaip sunormalėja ir po užėjimų galva nebesvaigta. Bet, nea, daugiau tokio negersiu.

Dabar sėdžiu ir visas nerimstu. Energaizer. Bet jo. Man baisu nuo tokių dalykų. Gal mano kūnas taip keistai reaguoja, bet man kažkokia panika net kyla. Lyg kokių narkotikų įkalęs būčiau (tiesa, nežinau kaip jie veikia, niekada nebandžiau). Kažkoks lyg iš savo kūno išėjęs būčiau. Bet jo, visai dar pasportuočiau, kad šitas jausmas dingtų, kad nurimtų kūnas.

Bet šiaip įdomi patirtis. Tikrai suprantu, kodėl sportininkai prisigeria visokių chemikalų, nes taip žymiai žymiai lengviau pasiekti rezultatų.

Ai, ir turiu trečią sample – kažkokį BCAA. Šitą santrumpą kažkur esu matęs ar girdėjęs, bet kažką lyg per miglą prisimenu. Bet šito dar nebandžiau, reik nuo to blasterio atsigauti.

Va, tokia mano patirtis su sportu ir miltukais.

6 comments

 1. BCAA galit gerti drąsei, jis energijos nesuteikia 🙂 BCAA yra amino rūgščių rinkinys (leucinas, izoleucinas ir valinas) ir skirtas ryškinantiems raumenis ir norintiems neprarasti jų. Nes, esant kalorijų deficite, ne tik riebalai dega, bet ir raumenys. Tai jis kaip ir duoda tų esmines amino rūgštis, kurių reikia raumenims.

  L-Carnitinas, energijos šiaip nelabai suteikia, nebent tame gėrime dar kofeino buvo. Jis yra skirtas optimalesniam riebalų deginimui. Šiaip niekada nepajutau daugiau energijos dėl jo 🙂 bet L-Carnitiną galima nuolatos naudoti, nes jis sveikas širdžiai, netoksiškas, ir jo neįmanoma perdozuoti, nes ko organizmas nepasisavina, tai viskas su šlapimu pasišalina.

  Prevorkautus, tai atsargiai reikia naudoti. Šiaip, reiktų pradžioje gerti pusę ar mažiau porcijos, nes širdžiai jis nelabai gerai. O ir priprantama prie jo einant laikui, t.y. reikia vis didesnių porcijų, kad veikimas pasijustų… Geriau tai visai be jo 🙂

  Aš savo ruožtu dabar tik baltymus po treniruotės geriu ir BCAA 🙂 Bet BCAA tik dėl skonio į vandenį įsidedu, nes kitaip 2 litrų vandens per dieną neišgerčiau 😀 o kai auginsiu raumeninę masę, tai dar Kreatiną vartosiu, nes jis padeda raumenims augti 🙂

  Like

 2. Oi, ačiū už tokį detalų išaiškinimą.

  Nors kas yra leucinas, izoleucinas ir valinas nesupratau, reiks internete pasiskaitinėti. Tiesą sakant ir kas yra amino rūgštys nežinau 🙂 Savaitgalį paskaitinėsiu.

  O to preworkouto blasterio daugiau niekada negersiu. Vakar iki pirmos negalėjau užmigti, Šiandien kėliausi 6 ryto, tai miegojau tik 5 val. Ir šiandien nuo ryto iš kart jaučiu poveikį ant širdies, man taip būna kai kokius 3 kavos puodelius išgeriu (dėl ko aš kavos ir negeriu išvis). Ir šiaip nekokia savijauta. Neaaa. Bloga nuo jo. Nors energijos ir suteikia. Man miegas ir širdis svarbiau.

  Like

 3. Na, va išbandžiau ir tą BCAA. Aišku, jokio akivaizdaus poveikio nepastebėjau (juolab nuo vienos dozės). Nes paskaitinėjau, kas tai ir supratau, kodėl ir Justinas praktiškai jo nevartoja. Trumpai. Baltymai skyla į amino rūgštis (BCAA yra trys iš jų – leucinas, izoleucinas ir valinas). Taigi, jei sportuoji pakankamai ramiai, tai geriau naudoti baltymus, nes jie lėčiau įsisavinami ir turi daugiau amino rūgščių. Bet, jei sieki didesnių rezultatų, geriausia būtų baltymai+BCAA. Be to dar paskaitinėjau daugumos BCAA sudėtį. Jei naturalus tai tipo labai kartus, o jei paskanintas, tai man nepatiko sudėtis, t.y. kai skaitau ir nesuprantu kas per dalykai įdėti, tai man nepatinka. O paskaitinėjau kelių baltymų miltelių sudėtis, tai bent tuos, kuriuos aš skaitinėjau, tai visai normali sudėtis, nėra neaiškių priedų. Šiaip visai galima naudoti. Ypač man, kai aš ir šiaip negaunu pakankamai baltymų (mažai mėsos valgau ir tingiu rūpintis iš kur kitur gauti baltymų).
  Dar dėl to blasterio – tai jaučiu, kad širdis tik dabar atsigauna po viso to eksperimento. Matyt, tą dieną kažką patempiau. Širdyje. Ui, ui, ui.
  Ir dėl motyvacijos. Aha, manęs irgi muzika sporto klube nemotyvuoja. Kažkokia ne mano skonio. Tai aš jos visai negirdžiu. Bet savo neštis, tai aš tikrai tingėsiu. Gal ir visai neblogai pagalvoti dar apie motyvacijas.

  Like

 4. Pasisekė,kad pre-workoutas ne su kokiu dmaa papuolė, įsivaizduoju kas tau ten būtų… O papildai ir dopingas nieko bendro neturi, nes sportininkai leidžiasi horomonus, o čia tiesiog natūralūs dalykai, kaip ir pats kofeinas.

  Like

 5. Pagooglinau kas tas DMAA, tai kai supratau dopingas ar tai kenskminga net medžiaga, vos ne kad narkotikas. Aha, aš ir jau po truputį pradedu suprasti skirtumą tarp papildų ir dopingo.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s