Tags

, , , , , , , , , , , , ,


Nors dėl ligos ir neturiu jėgų labai aprašinėti, bet dar daug filmų stovi eilėje, tai bent trumpai. O vėliau, jei kils dar minčių, juk visada yra komentarai, kuriais galima papildyti. Taigi dėkoju Antanui L. už labai gero filmo priminimą. Superinis filmas Jausmų galia / Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004):

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

„Oskaro“ apdovanojimas už geriausią originalų scenarijų.

Ir nors filmo pavadinimo “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” pažodinis vertimas iš anglų kalbos į lietuvių “Jausmų galia” ir nelabai gaunasi, bet pagal prasmę labai šaunus vertimas, atitinkantis filmo esmę.

Vaidina Jim Carrey, Kate Winslet, Kirsten Dunst, Elijah Wood, Tom Wilkinson. Visada galvojau, kad jei kur pamatysiu Jim Carrey rimtame filme, tai negalėsiu jo žiūrėti. Juk jis toks komedijantas. Bet nieko, labai gerai žiūrėjosi ir rimtame filme ir visa jo juokdario praeitis man visai netrukdė. Tikrai nesitikėjau, kad Jim Carrey gali gerai suvaidinti rimtame filme. Pasirodo gali. Visada mėgau Jim Carrey, o dabar jis man patinka dar labiau, kaip visapusiškai geras aktorius.

Režisierius Michael Gondry. Kažkada šio režisieriaus kitą filmą “Miego mokslas“ (2006 m.) buvau pradėjęs žiūrėti, bet taip ir nepabaigiau, po 5 minučių žiūrėjimo nutraukiau. Dabar po šitokio gero filmo, manau, reiktų sugrįžti ir prie to, nes matosi, kad režisierius geras ir kad nereikia spręsti apie filmą iš pirmų jo 5 minučių.

Apie Meilę. Apie likimo mums skirtą Meilę. Ir viskas tuo pasakyta.

Nesuprantu, kodėl kai kurie nemėgsta fantastikos. Juk čia tik vienas elementas iš fantastikos srities, o šiaip tai visiškai gyvenimiškas filmas. Apie žmonių santykius. Tarp vyro ir moters.

Ooo, pažiūrejau, kad nuotraukoje rašo, jog čia komedija. Nu, nu. Man tai visai nekomedija.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (1) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2)

Kaip gera būti kartu. Šiaip tai, kiek nedaug mums reikia iki laimės. Tereikia Meilės.Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (3) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (4) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (5) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (6) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (7) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (8) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (9) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (10) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (11)

Apie laimę ir vėl dar kartą – apie meilę.

Man tai įdomiai su šituo filmu gavosi. Pradedu žiūrėti. O matytas lyg. Bet ne, tik pirmi kadrai lyg matyti. Ai, gal kada užsidėjau žiūrėti, nepatiko pradžia ir nežiūrėjau toliau. Žiūriu filmą toliau, nu, jo, tikrai nematytas. Nors žiūrint dar toliau, lyg iš toli toli prisiminimai, lyg matytas. Baigiau žiūrėti. Aha, tikrai, 100 procentų, kad matytas. Bet visiškai absoliučiai neprisiminiau nieko. Tai gal ir aš pasidariau atminties valymą kaip tie filmo herojai. Nors tikriausiai Alzheimeris ateina. Iš vienos pusės faina, po poros metų vėl galėsiu visus filmus žiūrėti iš naujo ir džiaugtis kaip naujais. Bet aišku, čia tik joke, labai bijau susirgti tokia liga. Bet vis tiek keista, kad taip šį filmą visiškai pamiršau.

Labai patiko desperatiški bandymai išsaugoti atminimus apie savo meilę ir laimę (tuo pačiu). Net bandymas pasislėpti po vaikystės pažeminimais. Ir nors man tie vaikystės kadrai labai fantasmagoriški ir net erzinantys, bet šiaip tai labai taikliai pavaizduoti. Idealiai.

Ir aišku, negalėjau nesijuokti, kai pasakė, žiūrėk į mano tarpkojį, tikrai tada manęs nepamirši.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind - Kate Winslet (2)

Kaip moterys išgražėja, kai galvoja apie seksą. Šiaip man šiame filme Kate Winslet nelabai graži. Gal tie spalvoti pankiški plaukai man nepatinko. Bet šiame kadre, ji – tikra gražuolė. Super. O čia kadrai atminčiai:Eternal Sunshine of the Spotless Mind - Kate Winslet (3) Eternal Sunshine of the Spotless Mind - Kate Winslet

Juk negaliu neįsidėti tokių kadrų. Dabar niekada nepamiršiu Kate Winslet 🙂 Nors jau kartą pamiršau. Bet dabar niekad niekad 🙂

Ieškojau internete nuotraukų, tai visose arba Jim Carrey, arba Kate Winslet. Bet kažkaip pamiršta Kirsten Dunst. Ir nors ji suvaidino pakankamai šalutį vaidmenį, bet kažkaip labai gražiai atrodė šiame filme:

Eternal Sunshine of the Spotless Mind -kirsten_dunst (2) Eternal Sunshine of the Spotless Mind -kirsten_dunst (2) Eternal Sunshine of the Spotless Mind -kirsten_dunst (3) Eternal Sunshine of the Spotless Mind -kirsten_dunst (4) Eternal Sunshine of the Spotless Mind -kirsten_dunst (5) Eternal Sunshine of the Spotless Mind -kirsten_dunst Eternal Sunshine of the Spotless Mind -kirsten_dunst Eternal Sunshine of the Spotless Mind -kirsten_dunst

Tikrai temperatūros dėl ligos turiu. Gal daugiau ir nerašysiu, o tai savo karščiuojančiomis mintimis prirašinėsiu kokių nepadorių dalykų ir taip sugadinsiu fantastišką filmą.

Ką mes žinome apie mūsų sąmonę, apie mūsų protą? Net jei ištrinam mūsų atmintį, yra kažkas giliau, daugiau, siela, dvasia ar kaip pavadinsi.

Žodžiu, labai rekomenduoju. Labai jautrus filmas apie meilę ir laimę. Ir dar – kokie mes durniai esam, kad jos nesaugom, ir tik kai prarandam pradedam vertinti.

Filmas “Jausmų galia” yra fantastiškai geras su šiokiomis tokiomis mokslininės fantastikos priemaišomis.

Gero žiūrėjimo, meilės ir laimės visiems.

Advertisements