Verygizacija arba mano sveikatinimosi programa


Aš verygizacija pradėjau užsiiminėti, kai dar net niekas nebuvo tokio kaip Veryga girdėjęs. Jau prieš kelis metus pradėjau kovoti su antsvoriu, sveikai maitintis, bet šiais metais aš matyt kaip išprotėjęs pradėjau rūpintis savo sveikata. Taigi punktais ką aš padariau:

 1. Numečiau antsvorį. Na, dar likę keli kg šiaip jau iki idealaus, bet veidrodį kai žiūriu, tai visai normaliai atrodau. Ir toks svoris jau laikosi ilgokai, tai galima sakyti, kad pastoviai, t.y. numečiau svorį visiems laikams. Bent taip tikiuosi. Dabar dar kai pradėjau sportuoti, gal tie likę pertekliniai riebalai virs raumenimis.
 2. Sveikai maitinuosi. Kokį 60-70 procentų žaliavalgis, t.y. daug vaisių ir daržovių. Toliau 30-40 procentų vegetaras, ir mėsaėdis – koks 1 procentas (na, juk valgant obuolį papuola kokia kirmėlaitė, na, ne, juokauju, kartais gaunasi, kad suvalgau žuvies ar mėsos, bet labai retai). Cukraus nevalgau visai, nebent kur kavinėje duoda salotas, o jose užpile būna kokio cukraus. Miltų ypač kvietinių irgi labai vengiu, gal kartais kur papuola netyčia. Ir prie tokio maitinimosi pripratęs jau, praktiškai visai normaliai viskas,
 3. Mankšta. Kiekvieną rytą mankštinuosi po 30 minučių jau daugiau kaip metai. Na, ne visai kiekvieną. Per savaitę leidžiu sau vieną ar du kartus nesimankštinti. Ypač, jei ryte seksas, tai po jo tingiu dažniausiai, na, kartais darau atvirkščiai, pirma mankšta po to seksas, bet dažniau sekso prabudęs noriu tuoj pat, kad negaliu laukti dar kol išsimankštinsiu. Oho, net pats nustebau, kad jau daugiau kaip metai tai (mankštą, o ne seksą) darau kas ryta. Šiaip labai dėl to gerai jaučiuosi. Vietoj kavos. O ir dar svarbiausia nugaros nebeskauda.
 4. Šiais metais išsigydžiau vieną lėtinę liga. Na, dėl to reikėjo pavaikščioti į polikliniką, ko aš labai nemėgstu, bet šiais metais nutariau, kad reikia, pavaikščiojau ir dabar visiškai sveikas. Jaučiuosi nusipelnęs medalį.
 5. Praktiškai nebeskauda nugara. Čia viskas dėka mankštos. Iki šiol bandžiau visokių dalykų: masažus, baseiną, net elektrą per nugarą leido, piliules. Ir mankšta visagalė, vienintelė kas padeda. Dar įdomiau, kad buvau seniai peršalęs petį, tai chroniškai skaudėdavo – nebeskauda, tiesa, jei nedarau mankštos vėl pradeda. Ir buvau pasitempęs kelį ir ranką. Skaudėjo daug metų. Neįtikėtina, dėl mankštos praėjo. Na, dar kelį jaučiu, bet vis mažiau ir mažiau.
 6. Pasivaikščiojimai. Dabar telefonas skaičiuoja mano žingnius, tai kasdien įvykdau tą telefono paskirtą planą (10 000 žingsnių) kiek reikia nueiti, dažnai ir daug daugiau, na, retai tęsiekia 6 000, bet tą dieną einu į sporto klubą, tai ten dar daugiau gaunasi. Be to, dažnai pasivaikščiojimas vyksta miške. Na, taip aš kartais sugebu suderinti tai ką reikia, su tuo kas man naudinga.
 7. Jėgos treniruotės – jėgos treniruotes pradėjau jau prieš kokius pora mėnesių, tiesa, sugipsuota ranka nutraukė šias treniruotes, bet dabar jau vėl savaitė kaip jas darau. Jėga. Kada nors būsiu stiprus. Na, bent stipresnis. Šiaip tai jau dabar labai jaučiasi. Seniau kai reikdavo kokius kibirus pilnus vandens nešioti ar šiaip sunkius daiktus (o juos man tenka nešioti kasdien) tai būdavo sunku, o dabar vis dažniau pastebiu, kad lengvai panešu, nes sustiprėjo ne tik rankų raumenys, bet ir šiaip visas kūnas. Bet, oi, dar kiek daug man reikia čia treniruotis, gal po kokio pusmečio ir jau kažkokie bus rezultatai.
 8. Kardio treniruotės – apie širdies stiprinimą jau seniai svajojau, bet vis nebuvo gerų sąlygų tą daryti. Bėgioti aš labai nemėgstu, o kitaip namuose ir nelabai yra kaip (dviratis ir nelabai tinka). Ir kadangi taip susiklostė, kad dėl jėgos treniruočių užsirašiau į sporto klubą, o ten absoliučiai visos sąlygos kardio treniruotėms. Tiesiog 10-15 minučių ilgiau pabūni ir jau turi kardio treniruotę. Tiesiog super. Na, kol kas tik du kartus ją turėjau, bet labai džiaugiuosi, kad pradėjau stiprinti ir širdį. Šiaip širdis visada buvo mano silpnoji pusė (ir plaučiai), o dabar “pirmyn į šviesią ateitį”
 9. Ir kad jau būtų visas pilnas komplektas – nuėjau pas dantistą. Aš jų labai bijau, tai gal kokius 5 ar net daugiau metų kaip nėjau, tai aišku pagedę šiek tiek dantukai. Va, vieną jau užplombavo, kitam nervą numarino, kanalus išvalė. Tai irgi, kad jau pradėjau, tai step by step visus ir susitvarkysiu.

Žodžiu. Vau. Šiais metais net 4 nauji “verygizacijos” punktai, nepamirštant ir kitų 5. Dvigubai daugiau, nei buvo. O šiaip įdomu, ar tas Veryga turėjo man kažkokios įtakos ar ne, kad šiais metais taip pasinešiau ant savęs sveikatinimo. Ai, ką aš žinau. Net nežinau ko taip pasinešiau. Vidutinio amžiaus krizė? Va, tikriausiai. Bet man tai kaip ir į gerą. Net galvoju, kad niekada nebuvau gyvenime toks sveikas ir striprus. Na, vaikystėje buvau sveikas, bet nebuvau toks stiprus kaip dabar.

Na, ką dar galima? Net nebežinau ką dar galima sugalvoti. Grūdintis? Ai, kažkaip gal ne. Gal kada nors ir sugalvosiu maudytis eketėje, bet tikrai dabar manau, kad niekada nesugalvosiu. Bet ką gali žinoti. Prieš 10 metų galvojau, kad niekada nekilnosiu hantelių ir nedarysiu kardio treniruočių ir kas rytą mankštos nedarysiu.

One comment

 1. šaunu, kad susiėmėt ties savo sveikata. čia tikrai yra svarbiausia, ką galit padaryt dėl savęs. rekomenduočiau nueiti pasidaryti kraujo tyrimus kas metus, matysit ar gera linkme eina jūsų mityba, gal kažką reikia pakoreguoti, papildyti.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s