Filmas: Geismas, įspėjimas / Lust, Caution / Se, jie (2007)


Labai dažnai pamirštu, kad Antrasis pasaulinis karas vyko ne tik Europoje, ne tik tarp Japonijos ir JAV, bet ir tarp Japonijos ir Kinijos. Ir štai filmas apie Kinijos pasipriešinimą Japonų okupacijai. Nors gal tai labiau apie komplikuotus vyro ir moters santykius tokiomis sudėtingomis sąlygomis. Geismas, įspėjimas / Lust, Caution / Se, jie (2007):

Rež.: Ang Lee

Vaidina: Tony Chiu-Wai Leung, Tang Wei, Joan Chen

Gal pradžiai trumpai siužetą? Kinija, Antrojo pasaulinio karo metai. Jaunimo grupuotė nori priešintis prieš Japonijos okupaciją ir planuoja visaip kenkti, ypač kovodama su vietiniais kaloborantais. Taip jaunų aktorių grupė sugalvoja nužudyti reikšmingą Kinijos vyriausybės narį dirbantį japonams. Tam viena iš trupės narių turėtų įeiti į pasitikėjimą ir tapti meiluže.

Tačiau ne viskas taip paprasta. Meilė. Geismas. Seksas. Malonumas. Ir daug visko taip persipina. Ką mylėti labiau? Tėvynę? Ar vyrą? Nors ir tavo tėvynės priešas.

Žodžiu, iš filmo apie karą ir pasipriešinimą filmas tampa labiau psichologinis nagrinėjantis žmonių stipriausius jausmus. Daugiau erotinių scenų, kad net filmą galima būtų pavadinti erotiniu.

Nuo lengvų gundymų iki atvirų sekso scenų. Bet filmas labai platus, daug jame visko, jausmų, minčių, idėjų, istorijos, santykių, geismo, psichologijos, uždraustų minčių, prieštaravimų.

Gražiai nufilmuotas, daug intrigos, daug emocijų, nors ir ilgas, bet man neprailgęs.

Žodžiu, trūksta žodžių apibūdinti, bet man paliko įspūdį. 9/10. Kodėl ne 10? Na, reik palikti 10 tokiems filmas, kur sakau vau ir einu ir visiems sakau, ei, kokį filmą žiūrėjau, vau, pažiūrėk ir tu. O čia gal dėl tų sekso scenų nevaikštau ir niekam nesakau, kad žėk, kokį filmą pažiūrėjau, pažiūrėk ir tu. Gėda kažkaip būtų man.  Tai ir todėl 9. Beveik 9, paskutiniu metu pradėjau gailėti aukštų įvertinimų, o šį įvertinau 9, tai tikrai labai labai gerai.

2 comments

  1. pries savaite as tau kai ka rasiau, bet ziuriu dabar ner jokio iraso. ar istrynei ar as nesuvedziau visko kad pamatytum?

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s