Filmas: The 12th Man / Den 12. mann (2017)


Tęsiu filmų apie Antrąjį pasaulinį karą peržiūrą. Šį kart apie Norvegiją – The 12th Man / Den 12. mann (2017):

Rež.: Harald Zwart

Vaidina: Thomas Gullestad, Jonathan Rhys Meyers, Marie Blokhus

1940 metais nacistinė Vokietija okupavo Norvegiją. Šis filmas apie vieną iš norvegų pasipriešinimo nacių okupacijai epizodų. Škotijoje buvo rengiami norvegų diversantai, kurie po to permetami į Norvegiją, kad naikinti svarbius nacių karinius objektus. Taip 1943 metais buvo permesta 12 karių grupė, tačiau jiems nepasisekė, jie buvo susekti, 11 suimti, kankinti ir sušaudyti, o vienam pavyko išsigelbėti. Filmas pasakoja apie sunkią, na, ne tas žodis sunkią, neįmanomą išgyvenimo kelionę link neutralios Švedijos, ypač kai jį vaikėsi nacių karininkas garsėjantis, jog dar niekas nuo jo nėra pabėgęs ir jam sugauti šį pabėgėlį yra asmeninis reikalas. O norvegams išgelbėti šį karį tautos pasididžiavimo ir vilties simbolis.

Aš net sakyčiau, kad čia filmas ne tiek apie karą, kiek apie žmogaus galimybes išgyventi. Na, bet jo ir apie karą. Ypač įdomu, kad tai apie Norvegiją, apie karą joje iš vis nieko nežinau. Per TV ką tik rodė norvegų serialą, bet man kažkaip labai jis ištęstas, kad viso nesugebėjau pažiūrėti, kai kurias serijas praleidau, nors irgi įdomių žinių suteikė.

Kažkuo panašus man į filmą “Hju Glaso legenda”, tiek pat daug pastangų, kad išgyventi. Tik motyvai labai skirtingi.

Taigi ir vertinu. 7/10. Kodėl tiek mažai? Matyt, kad tuo metu kai žiūrėjau buvo kita nuotaika, ne išgyvenimo dramą norėjau žiūrėti, bet jau buvau pradėjęs žiūrėti, tai norėjau ir baigti. Ai, neparašiau, kad čia tikri įvykiai, su labai mažai nukrypimo nuo to kaip iš tikrųjų buvo.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s