Filmas: Akloji / Bold (2014)


Kartais nesuprantu kokiais keliais pas mane papuola kai kurie filmai. Štai kaip ir šitas – Akloji / Bold (2014):

Rež.: Eskil Vogt

Vaidina: Ellen Dorrit Petersen, Henrik Rafaelsen, Vera Vitali

Norvegų gamybos, tai kaip jau ir aišku, kad bus toks su mintimi ir kad bus sunku suprasti.

Ok, žiūriu. Akloji moteris, kuri dėl kažkokios ligos apako. Ok, įdomu. Jos vyras, kažkoks keistas, lyg stebi ją, kai atseit jis išeina į darbą. Kažkoks dar vyras, kuris pastoviai žiūri pornografiją internete ir neturi normalaus gyvenimo, dar kažkokia moteris, kuri atvažiavo į Oslą iš Švedijos.

Pradedu nebesuprasti kas vyksta. Toks įspūdis kad filmas mistinis, vos ne kad. Nes lyg ta moteris turi galių paversti kitas moteris aklomis, po to jau į filmo pabaigą prasideda visa fantasmagorija, kad net nebeina suprasti kas čia vyksta.

Na, po filmo pasėdėjus ir pagalvojus, nutariau, kad čia viskas taip: moteris apako ir gyvena viena tamsumoje su savo mintimis ir tada filme persipina realūs gyvenimo įvykiai su jos fantazijomis. Nevisada aišku, kur fantazija, kur realybė, nors iš principo pagalvojus, galima atskirti.

Matyt, kad filmas apie moters psichologiją, o aklumas tik išryškina viską. Baimės, norai, beje, daug fantazijų susijusių su seksu:

Savotiškas filmas, nesakau, kad man labai patiko, nors aktorė labai graži, jos figūra ideali. Bet manau vertas dėmesio filmas, kad paminėti mano dienoraštyje, yra apie ką pagalvoti. Ir vertinu vis gi pakankamai mažai – 6/10. Ne mano stiliaus toks filmas. Bet šiaip manau, kad mėgėjai tokio psichologinio filmo galėtų įvertinti žymiai aukštesniu balu, taigi prašom, žiūrėkite.

“Viskas mums bus gerai, nors mano vyras ir nuobodokas” – panašiai skamba paskutiniai žodžiai.

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s