Efektyvus 2020 metų startas


Žinot, kas juokingiausia, kad aš seniau iš tokių renginių šaipiausi. Sakiau, kad tai tik savimotyvacija, saviapgaulė ir kad jie jokios naudos neatneša. Kaip gyvenimas keičiasi. Kaip keičiasi mano požiūris. O šiais metais net dvi dienas praleidome Arno Markevičiaus renginyje Efektyvus metų startas 2020. Ne tik praleidome, bet dar ir gerai praleidome, net ne gerai, o puikiai. Ne. Ne puikiai. O išskirtinai. Kuo skiriasi išskirtinai nuo puikiai? Tai ir buvo pirma Arno Markevičiaus pamoka.

Jei mes kažką darome blogai. Tai rezultatai bus blogi? Ot, ir ne. Rezultatų nebus jokių. Jei mes darome kažką gerai, na, šiaip gerai, tai ir rezultatai bus šiaip sau tokie, t.y. šiaip jau blogi. Jei mes kažką darome puikiai? Tai rezultatai bus geri. O tai ką reikia daryti, kad būtų puikūs rezultatai. Reikia daryti IŠSKIRTINAI. Na, aišku, Arnas Markevičius tai papasakojo vaizdžiau ir įtaigiau, bet iš principo aš su tuo visai sutinku.

Bilietus nusipirkau dar prieš metus. Pats nežinau kodėl. Kartais būna tokių polėkių, pamatau reklamą ir sakau, kad noriu. Prisimenu tas pats buvo su Sauliaus Bagdono seminaru, kuris taip pakeitė mano gyvenimą. Buvo trumpas, paprastas, net nieko ypatingo jame, bet mane pakeitė ir dar vis keičia. Toks buvo pirmas žingsnis į pokyčius. Svarbiausia jį žengti, o toliau jau einasi ir taip.

Artėjant dirbtuvių (workshop’o) dienai aš pradėjau abejoti, kad man dabar ne to reikia, kad pasikeitė mano nuomonė, kad man tai nebeaktualu ir t. t. Gerai, kad pinigai buvo sumokėti, o aš kaip suvalkietiškas žydas, jei jau sumokėjau pinigus, tai būtinai turiu atsiimti už ką juos sumokėjau.

Taigi penktadienį atsiprašiau po piet iš darbo, nes juk einu į rimtą planavimo mokymų seminarą. Eee, aš pats netikėjau tuo, bet kitaip iš darbo juk neišleis. Dar prieš tai nulėkiau į sporto salę ir apie antrą valandą įėjom į Siemens areną.

Sakė, kad leis į salę nuo 14 val., bet pradėjo leisti praktiškai tik nuo 15 val., t.y. šiek tiek vėlavo. Šiaip, kad vėlavo tai kaip ir nieko, tik mane erzina, kad turi stovėti už durų. Matyt, kaip ir daugumai atrodė, kad negausi atsisėsti, nes bilietai be vietų. Pirmą kartą dalyvaujant atrodė, kad sėdima vieta turi prasmės ir po pietų ir kitą dieną norėjome sėdėti ten pat, nors iš principo tai nebūtina ir net gal ir rekomenduojama būtų pabendrauti vis su kitais dalyviais, tai tas sėdimos vietos migravimas būtų net naudingas, na, bet mano senoviška psichologija ir todėl šiek tiek erzino tai.

Blin, per ilgą įžangą rašau, visai ne į temą. Žodžiu, prasideda. Išeina Arnas Markevičius (na, prieš tai dar buvo vedėjas, bet praleidžiam jį) ir daro auditorijos apšilimą. Man kaip nebūvusiam tokiuose renginiuose viskas atrodo labai keistai, bet ir viena iš Arno rekomendacijų, kad ir atrodo viskas keistai, atsipalaiduokite ir pabandykite viską atlikti for fun. Ir jo, mes šokam, šokinėjam, apsikabinam ir pan. Just for fun. Ai, galvoju, na juk linksma ir atsipalaiduoju ir šoku ir pan. Ir tikrai fun. Ir aišku energijos priduoda. Energijos, kurios man taip trūksta pastoviai.

Kita paskaita dr. Kęstučio Skaumino. Docentas, neurochirurgas ir pan. ir pan. Žodžiu, mokslininkas, praktikas ir dar skaitantis studentams paskaitas ir šiaip iššūkius mėgstantis žmogus – pvz. pėsčiom perėjo skersai Lietuvą, pagal komposą – tiesiai, be jokių ten pagalbinių priemonių ir pan. Net neįsivaizduoju kaip jis tai padarė. Anyway, paskaita. Apie smegenis, jų viekimo principus, neuronus ir t.t. Absoliučiai mokslinė paskaita. Netikėta tokiame renginyje, kur ką tik šokome ir dainavome (nors nedainavome lyg). Ir čia tokio aukšto lygio mokslinė paskaita. Įtariu, kad kai kam smegenys neišnešė, ką jis dėstė. Bet šiaip jau dar nesu girdėjęs, kad kažkas taip aiškiai ir populiariai dėstytų sudėtingus dalykus. Net ne vieną teorija aš buvau jau girdėjęs iki jo, bet tik po jo supratau jų įdėjas, taip aiškiai ir paprastai jis išdėstė. Tiesiog super super super. Jau man šis renginys patinka ir nebesvarbu, kad toks iš dalies pramoginis renginys. Atsipirko jau. Beje, jis skaitė net tris paskaitas. Tris !!! Ir visos įdomios ir visos papasakotos įdomiai, su humoru ir taip įtraukiančiai, kad net nepajunti, kad jis prikausto dėmesį tokiam ilgam laikui. O aš ilgiau valandos dėmesio išlaikyti negaliu.

Kita pranešėja – Laura Rimkutė. Oho, jos paskaita irgi orientuota į praktinius patarimus, taip pat pasakoja laisvai ir suprantamai, bei be galo naudingai. Nu, geras. Irgi kelias paskaitas išdėstė ir matosi, kad pas ją dar temų jaučiu kokių šimtui valandų. Na, jo. Mokykis ir mokykis.

Donatas Montvydas. Eee, problema, kad man jo dainavimas nepatinka. Na, nepatinka ir tiek. Kažkur skaičiau kada galima įtarti, kad žmogus pradėjo senti – tada kai tau nebepatinka muzika grojama per populiarias jaunimo radijo stotis. Tai, va, man Donato muzika nepatinka. Senstu. Bet, ei, šiaip mano mėgstamiausia radijo stotis Radiocentras, o ne koks Retro muzika ar M1 – plius. Gal dar ir ne taip senstu. Na, bet kokiu atveju, aš nesuprantu Donato muzikos stiliaus ir mane tai nervina, nes aš nesuprantu. Bet ok, atkenčiu dainavimą, ne tiek ir daug jis dainavo, o po to klausimų atsakymų vakaras. Blin, tas Arnas Markevičius moka vesti tokį pokalbių šou. Na, kažkodėl galvojau, kad moka tik tai ką pasiruošęs, o juk toks pokalbis eina be pasiruošimo, o jis veda super. Jooo. Arno reitingai mano akyse kyla smarkiai. Ai, ir apsirengęs Arnas labai stilingai. Šviesios kelnės ir tamsus švarkas, bei balti marškiniai, rudi batai. Neįtikėtina, kad aš į tokius dalykus atkreipiu dėmesį. Tai arba jis stilių supranta, arba turi gerą žmoną, kuri žiauriai gerai jaučia skonį. Bet kokiu atveju, įsidėmiu, kad jei man kada reiks gerai atrodyti – štai kaip reikia rengtis. Arnas per visą renginį buvo stilingiausiai apsirengęs. Ir solidžiai ir su polėkiu. Super.

Oi, o kaip Donatas Montvydas? Va, klausimai atsakymai man jau patiko. Donato pasitikėjimas savimo ir vizijos turėjimo akcentavimas. Geras. Įdomu. Štai kur veda, jei tu turi gerą trokštamą viziją. Jūras perplauksi, kalnus nuversi. Na, jo, aš ir prisimenu kaip prieš 20 metų turėjau viziją. Kol turėjau, tai ir šuoliavau per gyvenimo pasiekimus. O dabar neturiu, tai ir miegu.

O radau youtubėje visą Donato pokalbį. Efektyvus metų startas 2020. D. Montvydas — Vaikystėje įgyta asmeninė patirtis lėmusi užsispyrimą:

Toliau Arno Markevičiaus praktika dar ir apie 22 valandą baigiam. Na, jo nuo 15 val. iki 22 val. Nemažai. Kas įdomu, kad tiek ilgai išbuvau energingas. Gal ir nieko tie šokiai ir motyvacijos.

Kita diena. Pradedam nuo 11 val.  Vėl energaizeris. Bet nuosaikesnis šį kartą.

Ir Jonas Nainys. Vau. Kaip nuoširdu. Kaip įdomu. Kaip moka pasakoti, kaip valdo auditorija, kaip įdomu ir kaip naudinga. Afigiet. Kaip per “feilus” kopė aukštyn. Joo, pasirodo, kad Jonui Nainiui yra pasakę Šiaulių televizijoje, kad jo toks nemalonus balsas, kad kai jis kalba, tai žmonės užmutina tv, kad negirdėtų jo šlykštaus balso. Na, ir t.t. Žodžiu, mintis ta, kad šudini dalykai gyvenime yra gera trąša kylimui. Geras, ane.

Irgi radau visą paskaitą. Efektyvus metų startas 2020. Jonas Nainys – Atvirumas gelbėjantis sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis:

Dar Kęstučio paskaita. Dar Lauros paskaita. Viskas įdomu ir super.

Dar Arno praktika apie pokyčius. Blin, sustojam į porą su tokia jauna mergina. Ir, tipo, reikia pas save darytis pokyčius kitam nematant, o po atrasti ką kitas padarė pas save. Na, jo. Lyg ir stiprus aš, bet kai prieš tave stovi tokia mergina ir tu turi žvilgsniu ieškoti, kas pas ją pasikeitė, smegenys išsitaško, nes, na, graži ji, o tu per metrą stovi ir visą nužiūrinėji. Bet, ne apie tai. Žodžiu, geruoju baigėsi.

Ok. Jau kokia 15 val. Mes jau dirbame 24 valandas. Reklamoje buvo pasakyta, kad šis renginys yra praktinis, t.y. dirbtuvės, workshopas,  ir mes po jo išeisim susiplanavę 2020 metus. Na, jo, jau praėjo 24 valandos nuo darbo pradžios, o plano, eee, dar nelabai matyti. Tik nusiteikinėjam jo darymui.

Bet ok, berods 17 valandą pradedam keltis metų vizijas, tikslus ir, ir lyg ledas pajudėjo, na, bet dar viena paskaita ir apie 21 valandą nuo vizijų-tikslų bandom pereiti prie veiksmų plano. Turim 3 sritis: Viekla, santykiai ir asmeniniai – kiekvienai po 8 min.  Na, jo, metų planu to gal ir nepavadinsi kaip aš įsivaizdavau, tačiau, išskyriau kelis svarbius dalykus, kurie man rūpi ir kuriuos aš noriu nuveikti per metus. O ką. Gal ir visai neblogai. Kaip iš šio renginio iš vienos paskaitos: kokius darbus reikai daryti. Neskubius ir nesvarbius? Laiko švaistymas. Skubius ir svarbius? Deja, mes priversti tai daryti. Ir darom. Svarbius ir neskubius? Va, būtent. Šitas planavimas ir išgrynino svarbius, bet neskubius dalykus. Ai, beje mano 2020 metų planas. Na, detalizuota jau kitą dieną, bet šiaip pagrindas padėtas per tą paskutinę valandą ir aš tuo patenkintas. Ir dar ką padarėm – įsipareigojom aplinkai ir užsikrovėm emociją. Įsipareigojosm aplinkai, tai sukurėm grupelės fb groupsą ir ten bendraujam, atsiskaitinėjam ir planuojam toliau – sukūrėm ritualą.

Žodžiu. Jaučiu, kad pakeitė mano gyvenimą. Kokios dar kelios įdomesnės mintys.

Mano gyvenimo tikslas – jausti, kad aš gyvenu, kad esu gyvas.

Oba, seniau sakydavau – būti laimingu. O dabar štai koks įdomesnis tikslas.

Anksčiau bijojau prarasti darbą, nes kažkaip buvau užsiciklinęs, kad eičiau dirbti į tą pačią sferą į panašų darbą. O nafik? Juk galiu eiti į visai kitą sferą, kitokį darbą. Laisvai. Ir kaip tai mane išlaisvino. Aš laisvas.

Ir užsiregistravau į Arno Markevičiaus kitą seminarą. Bliaaa, kiek daug sumokėjau. I. įtikino, kad man jo reikia. Ne, nu, ta mano I. Jaučia ko aš noriu ir kaip ji sugeba mane paskatinti.

Kaip ji sako, kad ji ir nori gyventi su manimi Sicilijoje. Na, mano vizijoje mes gyvename JAV, ant vandenyno pakrantės, ir turiu įmonę Silicio slėnyje. Na, Silicio slėnis, Sicilija 🙂 Panašu. Ne taip nugirdo.

Tokia mano vizija buvo, kai svajojom. O dabar neramu darosi. Grįžom namo. Žiūriu, kokie tikslai pas I. Išmokti anglų kalbą. Blin, kaip ir mano. Prisijungiu prie svetainės, kurioje man patiko mokytis anglų kalbos prieš pora metų ir ką matau? Nauja tema pas juos. Naujos pamokos – Becomings U. S. Citinzenship.

Nu. Ženklai.

7 comments

 1. Atsakinėdamas į klausimą mėgstu žinoti klausimo prasmę. Dabar prie Efektyvaus 2020 metų starto toks klausimas, ar I. dirba. Nepagavau klausimo prasmės. Šiaip apie I. nieko nerašau: nei ūgio, nei svorio, nei plaukų spalvos, nei ką mėgsta, ar nemėgsta, nei batų išmieros, nei akių spalvos, nei ,,, Bet, ok, beveik atsakysiu: kartais dirba 🙂 Naglas toks atsakymas, kad taip ir nesuprasi, ką tuo norėjau pasakyti 🙂 Aš tai sakyčiau, kad koks klausimas, toks ir atsakymas.

  Like

  • Oi nieko sukto neturėjau omeny, tik pasirodė, kad ji iš kito miesto, tai gal ten ir dirba. Bet dabar visuose įrašuose atrodo, kad gyvena jau Vilniuj 😉, tai įdomu kaip suderino darbą, vaikų auklėjimą ir tt. Pati nesirįžtu dar tokiam žingsniui, tai įdomu, kaip judu viską išsprendėt.
   O plaukų, akių spalvą ir visa kita ir taip daugmaž žinau 😅

   Like

   • O būtent po šiuo postu užklausiau, nes rašei, kad atsiprašei iš darbo ir nuėjot. Užkliuvo, kad jai nereikėjo atsiprašyti 😅. Tiesiog taip ne į temą toptelėjo. Ai, kas supaisys mus, moteris ☺ Vieną skaitom, kitą perskaitom. Topteli ir iškart klausiam 😅

    Like

 2. Ot, o kur anonimiškumas? 🙂 Na, kad jau žinai kur dirba, tai kaip ir nebereik atsakyti tikriausiai. Na, iš ko supratai jos darbo vietą, tai aš nesupratau, nes paskutinis įrašas, tai kvietimas už kažką balsuoti 🙂 Nors gal jame ir atsispindi, nelabai seku ką ji ten postina, nebent fb pats parodo. Bet supratai ir ok, neviešink, o tai jau visai tuoj visi viską žinos. O dėl suderinimo. Derinam kažkaip. Na, jos vaikai praktiškai jau suaugę, gal dėl to nesunku suderinti.

  Ai, dar dėl miela. Na, dėkui E., kad išmokė rinktis geras moteris 🙂 Dabar tik mielas ir renkuosi, t.y. išsirinkau.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s