Katedros požemiai


Dažnai mes išeiname į miestą. Aš noriu I. aprodyti Vilnių, nors tiesą sakant ir man pačiam ne pro šal užpildyti savo pažinimo spragas. Tiek metų gyvenu Vilniuje, o tiek daug esu nematęs ir tiek daug nežinau. Ok. Tarkim nesu buvęs Katedros varpinėje. Vieną sekmadienį ėjom pasivaikščiodami pro Katedros varpinę, ei, užeinam. Aha, jėga. Užeinam, jau perkam bilietus, o mūsų klausia, o gal norite ekskursijos po Katedros požemius, už 15 minučių prasideda. Oi, aišku, kad norime. Taip tą dieną į Katedros varpinę ir nenuėjom, o apsilankėm ekskursijoje po Katedrą ir jos požemius.

Gidė labai įdomiai viską aprodė, papasakojo, supažindino. Žodžiu, įdomu. Tik man pačiam įdomus pastebėjimas. Anksčiau aš svaigdavau nuo griuvėsių, t.y. man tai buvo be galo įdomu. O vat su amžiumi nebe taip įdomu yra. T.y. kaip ir įdomu, bet nebėra to vau, koks prisimenu būdavo tais laikais, kai tik buvau baigęs mokyklą. Kodėl nebėra dėl griuvėsių to vau?

Na, bet bent vieną kartą apsilankyti Katedros požemiuose verta.

2 comments

  1. Ačiū už nuorodą. Lenkiškai nelabai suprantu, bet kaip supratau, tai čia 1931 metais lenkai atkasė Katedros požemiuose karališką kapavietę – Odkrycie krypty królewskiej. Įdomu.

    O man kartais tokia mintis ateina. Dabar atkasinėjam, kaip kokie atgrubnagiai, gal geriau palaukti kokį 100 metų kai technologijos išsivystis labiau ir galėsim atkasti be pažeidimų ir daug daugiau sužinotume. Nors jaučiu po 100 metų vėl galvotume, kad dar po 100 metų bus dar tobuliau ir tada taip niekada ir neatkastume.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s