Filmas: Midvėjaus mūšis / Midway (2019)


Mėgstu filmus apie karą. Pamačiau reklamą ir nuėjau į Midvėjaus mūšis/ Midway (2019):

Rež.: Roland Emmerich
Scenar.: Wes Tooke
Vaidina: Ed Skrein, Patrick Wilson, Woody Harrelson ir kt.

Na, pirmiausiai kaip visada kai rodo filmus apie Antrąjį pasaulinį karą ir, jei ne sovietų sukurti, tai visada nustembu koks esu tundra ir nieko nežinau apie Antrąjį pasaulinį karą apart rusų/sovietų propogandos.

Na, ok. Apie Perl Harborą jau žinau. Tikriausiai dėka to pačio pavadinimo filmo. O kad buvo dar Midvėjaus mūšis ir, kad jis buvo labai svarbus, persilaužymo mūšis Ramiajame vandenyne, nieko nežinojau. Na, man dabar neįtikėtina, bet tada japonai visai tikėjo, kad gali užpulti JAV ir, kad gali laimėti karą prieš JAV. Ir dar daugiau, kad net JAV buvo išsigandę, jog greitai japonų kareiviai marširuos po JAV teritoriją. Ir visai tikėtinas scenarijus buvo.

Japonija buvo stipresnė karine prasme tiek jūroje, tiek ore, tiek sausumoje. Patys japonai sakė, kad amerikiečiai neturi kovinės dvasios, dėl to juos bus lengva nugalėti.

Žodžiu, visai įdomus pažintinis filmas, kaip JAV parodė, jog amerikiečiai turi kovinę dvasią, yra gudrūs ir puikūs karo strategai. Gal filmas ir šiek tiek holivudiškas, na, tipo, va, kokie mes amerikiečiai kieti. Net, sakyčiau, specialiai režisieriai pradžioje pridėjo daug scenų, kur amerikiečiams nesiseka, pradedant žvalgyba, treniruotėmis, kovine dvasia, tiek pirmuose mūšiuose. Bet pabaiga kaip ir priklauso – mes amerikiečiai esam jėga ir mūsų niekas niekaip nenugalės.

Amerikiečių lakūnų drąsa ir pasiaukojimas leido laimėti šį svarbų mūšį. Ir nors karas vyko dar kelis metus, bet pas ameriekiečius atėjo tikėjimas, kad jie laimės, o pas japonus atsirado abejonė, kad jie gal ir nelaimės karo.

Nors ir pompastiškas, daug mūšių, daug pasigirimo savimi, bet man patiko. 8/10.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s