Filmas: Paslėptas gyvenimas / A Hidden Life (2019)


Per šitą laiką kol nerašiau nemažai pažiūrėjau filmų. Ir geresnių ir blogesnių. Gal kada sugalvosiu apie kokį nors parašyti, na, apie kokį prisiminsiu.

Bet apie Terrence Malick naują filmą neparašyti negaliu, bent trumpai. Paslėptas gyvenimas / A Hidden Life (2019):

Važiuoju ryte į darbą ir facebook’e užmatau žinutę. Terrence Malick išleido naują filmą ir dar daugiau šiandien paskutinė diena kai festivalyje Scanorama jį rodys. Oi, noriu pažiūrėti, tik atvažiavua į darbą ir pirmas darbas – nusipirkti bilietus. Gavau. Kol pirkau dar buvo daug laisvų vietų, bet vakare liko tik viena kita, salė buvo beveik pilna. Va, tau ir netikėta. Aš galvojau, kad Terrence Malick nelabai toks režisierius, kurį mėgsta kino teatra, nes nesurinks daug žiūrovų. Vis gi klydau, žiūrovų norinčių pamatyti tokį sudėtingą filmą buvo daug.

Ir nors šį kartą filmas paremtas tikrais faktais, tikrom citatom iš laiškų, bet Terrence Malick lieka ištikimas savo stiliui, kuria filmus apie gyvenimo prasmę, tikslą, pasirinkimus, tikėjimą.

Šį kartą galima sekti ir siužetą. Antras pasaulinis karas. Austriją okupuoja nacistinė Vokietija. Dauguma austrų tampa fanatiški nacių patriotai. Tačiau filmo herojus suvokia, kad Hitleris yra blogis, pasaulinis blogis ir nenori prisidėti prie blogio platinimo pasaulyje. Jis atsisako prisiekti Hitleriui, už tai suimamas, kalinamas, teisiamas ir nukerttama galva. O lyg taip gražiai ir laimingai gyveno su žmona ir vaikučiais.

Filmas lėtas, beveik trys valandos. Siužetą va papasakojau per du sakinius, galima sakyti, kad daugiau siužeto ir nėra. Tai daugiau kaip meditacija, vienoje apžvalgoje (https://kaunozinios.lt/titulinis/hipnotizuojanti-ir-sukrecianti-kino-misterija-pasleptas-gyvenimas_118664.html – labai gera apžvalga, labai tiksliai viskas įvardinta) buvo įvardinta kaip Mišios – “Sunku T. Malicko kūrinį vadinti tik filmu. Tai greičiau religinė-filosofinė misterija, katarsį gimdanti simfonija, o gal net „Paslėptam gyvenimui“ tiktų mišių apibudinimas”.

Man patinka kažkieno pasakyti žodžiai:

“Kad blogis nugalėtų, tereikia, kad gėris nieko nedarytų”.

Taigi filmas geras, suteikia daug minčių apmąstymams.

Ir aš jį įvardinu kaip sunkų filmą. Kodėl sunkų? Dėl to, kad aš suprantu, jog filme herojus elgiasi teisingai, kad visi taip turėtų elgtis ir tada gyvenimas būtų gražesnis, nebūtų karo, nebūtų blogio. Tačiau aš taip nesielgčiau ir aš taip nesielgiu.

Man atrodo, kad, ai, ką reiškia vien žodžiai, jei aš galvoje kitaip galvoju. Čia ir prasideda problema, kad nekovoju už tiesą.

Čia neseniai I. manęs paklausė, kodėl aš neįrodinėju bendram pažįstamam, kad jis klysta, kad yra visai kitaip negu jis galvoja.

– Kodėl reikia su juo susipykti? – atsakiau.

Žmogus įsitikinęs, kad yra teisus, kaip ir aš įsitikinęs, kad aš esu teisus. Bet tai tik tikėjimas, o ne žinios. Nėra akivaizdžios tiesios. Ir kodėl aš nenoriu eiti į konfrontaciją? Viena iš priežasčių – nenoriu pykčio. O dar viena priežastis – man neįdomu. Man neįdomi jo nuomonė. Aš, manau, kad esu teisus, o jo nuomonė man neįdomi. Vat, kaip viskas įdomiai.

Žodžiu, filmas labai geras, labai rekomenduoju visiems pažiūrėti. O įvertinu 9/10. Kodėl 9? Todėl, kad lipa man ant sąžinės. Ir man skauda.

4 comments

 1. Laba 🙂

  Aha, geras klausimas. Aš ir pats apie tai pagalvojau. Tai kaip ten sako: yra gera naujiena ir bloga, nuo kurios pradėti.T.y. aš sugalvojau dvi versijas.

  1. blogoji. Kaip žinia aš daugiausiai rašau tada kai yra kažkokių problemų ir rašau, kad atsipalaiduočiau. Tai kokių turiu problemų? Su dukra nebesimatau. Na, taip. Bet jau senokai, tai kaip ir nieko naujo. Skyrybos? Vyksta. Tiksliau nieko nevyksta, vis atidėlioja teismo posėdžius. Tai kaip ir irgi ypatingai nieko naujo. Darbas. O. Čia sakyčiau problema. Vis aiškiau suvokiu, kad su darbu man blogai. Pirma – nebedžiugina (užkniso kasdienės daugiametės problemos, kurių niekas nenori spręsti). Antra. Kuo toliau, tuo esu nepaklausesnis darbo rinkoje. T.y. ateitis nusimato nekokia. Ir kuo toliau, tuo tą labiau suvokiu.

  2. geroji. Dar būnant Ispanijoje E. parašė teismui atsiliepimą. Blin, susinervinau. Naktį nemiegojau. Grįžau, advokatas kaip koks gyvenimo guru atskaitė paskaitą apie gyvenimą čia ir dabar ir nekakojimą sau į smegenis. Ir rimtai, skyrybos jau buvo užvaldžiusios mano mintis dieną naktį. Gavosi, kad nebegyvenau, nebesimėgavau gyvenimu, o vis tik galvojau, oi, kaip dabar bus. Nutariau atsiplaiduoti ir mėgautis gyevnimu čia ir dabar. Net visą savaitę visiškai nesidomėjau kaip ten kas dėl skyrybų, ai, kaip bus taip. Ir pagalvojau, o ką čia dare gero ir malonaus sau padaryti. Hmz, kai rašydavau, man tai visai patikdavo, tam tikras malonumas. Ir nutariau vėl pradėti rašyti. Tik pastebėjau, kad nebėra to kūrybiškumo kurį turėjau seniau. Įrašai nuobodūs, nėra humoro, intrigos ir pan. Bet po truputį įrašas po įrašo lyg ir pradedu atsigauti. 🙂

  Like

 2. Aha, paleisk iš minčių tas skyrybas. Vistiek kitaip nebus 😉 Anksčiau ar vėliau viskas baigsis. Bet siaube siaubeli kaip viskas užsitęsė, aš savąsias seniai jau pamirśau net…
  Smagu, kad vėl rašai ☺ Yra kas priprato prie Tavo blogo, kaip prie kokio serialo ir bac – naujos serijos 😊 👍
  Laikykis, Atf. Arba kaip tik pasileisk – skrisk 😊😊😊 Blyn viskas taip laikina!!! Reikia Gyventi! Pašėlusiai gyventi 😉 Nepaisant jokių aplinkybių!

  Like

 3. Bandau paleisti. Bet ne visada gaunasi. T.y. pastoviai paskutiniu metu galvą skauda. Tai nors ir bandau paleisti, bet nesigauna. O pas mane kaip ir turi būti Santa Barbaroje, viskas ilgai 🙂 Dar vis laukiu kada man baudžiamąją bylą kels, nes vis žada. Įdomu sužinoti už ką 🙂

  Na, serialas tęsiasi, tik reik vėl sugrįšti prie ko nors įdomesnio rašymo, kad nebūtų kaip senuose serialuose, kai nukvanka ir nebeįdomu žiūrėti.

  Ačiū už palaikymą. Bandysiu gyventi 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s