Spektaklis “Papildomas psichoanalizės seansas”


Kitas mūsų spektaklis buvo iš Lietuvos rusų dramos teatro. Aš norėjau kokios klasikos, bet ir komedijos tuo pačiu metu, bet artimiausiu metu nieko nebuvo, o ten tokie, kur pagal Dostojevskio ar Čechovo motyvus tai nenoriu eiti. Buvau kažkada kur pagal motyvus iš dviejų pjesių padarė vieną. Daugiau neisiu į tokius, nes totali nesąmonė, taip sugadinti genijų darbus, jų kūriniai yra tobuli ir tereikia perteikti ką jie norėjo parodyti nepridedant savo nesąmonių. Jei norisi kažką naujo, tai ir kurk savo, o ne bandyk pasinaudoti genijų vardu sugadinant viską.

Žodžiu, artimiausias pasirodęs įdomus, buvo svečių iš Baltarusijos Naujasis dramos teatras (Minskas) spektaklis “Papildomas psichoanalizės seansas”.

O ką, situacija visai įdomi. Pas psichoterapeutę (kuri šiaip yra visai naujai iškepta psi, be jokio išsilavinimo, tik su marketingo pagrindais) ateina vyrukas, kuris teikia seksualines paslaugas moterims ir jauna mergina, kuri ištekėjo už seno chrieno, bet turtingo. Psi sugalvaja teikti jiems abiems grupinius psichoanalizės seansus. Tačiau, kadangi ir pati turi psi problemų, be to ir nelabai žino kaip konsultuoti, kreipiasi į buvusį savo psichoanalitiką pagalbos. Tačiau tas įsimylėjęs ir siekia jos. Žodžiu, viskas persipina ir situacija visai įdomi ir tikrai yra vietos humorui.

Na, ką, reik pakritikuoti? Vaidinimo lygis, tai toks šioks toks vaikiškas, agitbrigadinio stiliaus. Daug keistų šokių (laikui užmušti?). Katinas kaip spektaklio vedėjas balsas? Eeee? Na, vaikų spektaliuose tai būtų ok, bet čia sprendimas abejotinas. Aš tai sakyčiau taip. Tas jaunikaitis neabejotinai labai gabus kaip aktorius ir iš jo kažkada ateityje bus superinis aktorius, o dabar jam nebuvo vaidmens šiame spektaklyje, bet jis geras, tai kad kažką vaidintų sugalvojo jam katino rolę.

Ir mane labai nervina, kai spektaklis Minsko, o veiksmas vyksta Maskvoje. Na, sakykit, ką norite, bet aš jaučiu kažkokį baltarusių kompleksą prieš Maskvą. Va, Maskva tai sostinė, o Minskas atseit provincija?

Vėl I. žvengė iš manęs. Nes aš pradėjau burbuliuoti, kad nesąmonė. Na, kad doleriais atsiskaito su psichoterapeutu visai gali būti. Buvau aš Minske ir tikrai jų kotiruojama valiuta yra doleris. Bet, kad gėles gatvėje pirktų už dolerius, tai jau visiška nesąmonė. Nebent čia rodo JAV. Bet tada prie ko čia Maskva. I. sakė, na, atsipalaiduok, čia gi komedija, čia juoktis reikia, o neanalizuoti kaip kokiam detektyve, kas čia ką nužudė. Bet, ai, buvo juokinga ir iš šito mano burbuliavimo.

Na, bet šiaip pasijuokėm. Esu matęs ir geresnių, įspūdingesnių ir juokingesnių komedijų, geriau vaidinančių. Nors šiaip tie vyresni aktoriai gerai vaidino, tik jaunimėliui dar reikia pasistengti išaugti iš agitbrigadinio lygio.

Bet kokiu atveju buvo faina. Lietuvos rusų dramos teatras aplankytas. Varnelę užsidėjau. Kas toliau?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s