Serialas: Sostų karai / Game of Thrones (2011-2019)


Girdėjau, kad labai populiarus ir, kad HBO žiūrimumo rekordus muša, bet aš vis nežiūrėjau. Na, ok, kažkada maigiau TV pultelį, o, Sostų karus rodo, nagi pažiūrim, pažiūrėjau, ai, kažkokia nesąmonė – drakonai, kažkokia nereali šalis ir kažkokios aistros, kovos dėl valdžios. Neįdomu.

Kai baigėsi 8 sezonas, paskutinis, ir nuvilnijo per pasaulį nusivylimo banga, nes daug kam nepatiko kaip baigėsi, pagalvojau, ot, gerai, kad aš ir nežiūrėjau. Čia, matyt, kaip Lost, serialas nerialus, bet pabaiga nei šis nei tas, na, bent aš nesupratau.

Ir čia vienas pažįstamas papasakojo, kad Login’e vienas pranešėjas pranešimą apie valdymo stylius paruošė pagal Sostų karus. Hmz, na, įdomu. Apie valdymo stylius įmonėje, o ne šiaip sau. Na, tikrai įdomu. Po to delfi straipsnis išėjo su detaliu konspektu, bet aš jau žiūrėjau.

Taigi užsidedu pirmą seriją žiūrėti, o joma jo, kaip žiauru, galvas kapoja į kairę ir į dešinę – neveltui Telia S reitingą suteikusi. Na, po to dar ir nuogų moterų daug buvo 🙂

Pirma serija dar nesužavi taip, bet jau įdomu. Antra, trečia ir aš jau fanas, žiūrim kai tik turim laiko.

Kas žavi. Ypač pradžioje žavi netikėti posūkiai. Vėliau buvo ir nuspėjamų dalykų, nors pati pabaiga, kas gi užims sostą buvo visai netikėta. Taigi pirmas didelis netikėtumas, kad lyg net pirmoje ar antroje serijoje pagrindiniam herojui nukerta galvą. Ne, nu rimtai. Ir neprisiųvo, neatsigavo. Na, vėliau vieną iš pagrindinių herojų atgaivino, taigi čia visko galėjo būti, bet pradžioje ne, neatgaivino. Šokas toks geras. Tada supratau, kad čia visko gali būti. Ir taip pagrindinis veikėjas kaip ir figūravo iki paskutinės serijos, bet daugiau jo nerodė.

Taip apie valdymo stilius tikrai įdomu žiūrėti. Tokie skirtingi. Na, ir apskritai viskas supinta perpinta, kad žiūrėti labai įdomu.

Ir pavadinimo vertimas geras. Sostų karai. Kažkaip labai gerai papildo Game of Thrones. Nu, labai tikęs vertimas. Ir ne koks nors Karas dėl sosto, jau nekalbant, jei būtų Žaidimas. Tobulas vertimas – Sostų karai.

Apie pabaigą. Aš ir pradžioje jau buvau benusiviliąs, bet tada supratau, kodėl. Aš kaip ir visi tikėjausi vieno, o baigėsi kitaip. Aš tikėjausi – O po to jie ilgai ir laimingai gyveno. Kaip būna pasakose, susilaukė vaikų, apie ką buvo beje ne viena užuomina.

O čia baigėsi kitaip. Bet iš tikrųjų be galo logiškai baigėsi. Gyvenimiškai, realistiškai. Tokia žmonių prigimtis, tokie jie yra, tokie yra valdovai, toks yra jų valdžios troškulys, tokias priemones jie ir taiko savo tikslams pasiekti. Ir tokie kiti žmonės irgi – siekiantys gėrio. Viskas logiška ir gyvenimiškai teisinga.

Ir duodu 10 balų. Ir nesugadino, kad tai fantasy stiliaus (kurio iki šiol nemėgau), bent aš tokiam priskiriu ir net zombiai nesugadino. Turiu kažkokią alergiją filmams su zombiais. Gal dėl to nesugadino, kad jie intensyviai veikė gal tik kokias 2-3 serijas, o taip visą serialą tik ir laukėm kovos su jais. Žiema ateina. Mirtis ateina. Numirėliai ateina.

Patiko. Dar ir dėl to, kad dabar gyvenime įsivėlęs į savo gyvenimo kovą. Smagaus žiūrėjimo, jei kas dar nematėte.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s