Audiokyga: Richard Fenton, Andrea Waltz “Siekti NE! Taip – tavo tikslas, ne – kaip tai pasiekti.”


Pasinaudojau audioteka.lt spec. pasiūlymu Audioteka GO, žodžiu, už 100 eurų (beveik) nusipirkau 15 knygų, bet kokių – esančių ar dar būsimų. Tapau VIP. Dar dovanų gavau visokių. Ai, žodžiu, vis tiek knygas skaityti mėgstu, o skaityti nėra kada, tai bent pabandysiu klausytis. Jau pradeda kauptis ir ten knygos, nespėju klausytis. Be to man audiotekos savininkas Aurimas Mikalauskas patinka. Šaunuolis, norisi padėti jam. O geriausia pagalba – pirkimai 🙂

Ok, šitą perklausiau.

Richard Fenton, Andrea Waltz “Siekti NE! Taip – tavo tikslas, ne – kaip tai pasiekti.”

https://audioteka.com/lt/audiobook/siekti-ne

Man pasirodė, kad šita knyga man padės dabartinėje kovoje. Na, sakykim, netiesiogiai, bet iš tikrųjų padės.

“Siekti NE!”

Na, knygos idėja visai paprasta ir, matyt, galima vienu sakiniu parašyti:

Jei tau pasakė Ne, tai nenuleisk rankų ir eik toliau.

Na, tik iš to padaroma visa filosofija, kad reikia siekti Ne, ugdyti savo valią, nugalėti savo nepasitikėjimą ir baimes. Šiaip nebloga mintis. Tyčiom siekti NE, nebijoti klaidų, griuvimų, o siekti jų, bandyti, eiti, griūti, keltis.

Jei tave atmetė, tai džiaugis, nebijok ir eik toliau.

Pamokymai įvilkti į pasakojimą, kas man šiaip patinka. Lyg klausaisi istoriją ir tuo pačiu gauni patarimus. Gal kiek įžanga buvo ilgoka, kad net per demo, kiek ten duoda minučių audioteka.lt paklausyti nemokamai prieš perkant, nesupratau, ar knyga bus naudinga. Bet susigundžiau. Kadangi knyga šiaip nebrangi, tai, manau, tai ką ji duoda atitinka savo kainą.

Nors atrodo, kad knyga orientuota į pardavimo agentus, bet, manau, pažiūrėjus plačiau tinka bet kam. Kad siektume ne tik NE, bet siektume ir klaidų, jų nebijotume, suprastume, kad norint ką nors gyvenime pasiekti reikia veikti, o tas kas veikia pridaro ir klaidų ir tai yra naturalu.

Pvz. iš savo darbinio gyvenimo. Kartais, kai pagalvoju, kiek aš nesėkmingų projektų įgyvendinau firmoje, siaubas ima. Žmogvalandėm paskaičiavus, neabejoju, kad gautusi vieno žmogaus kokie vieneri darbo metai, t.y. tą ką žmogus darė metus, gavo už tai atlyginimą, naudojo kitus resursus – išmetėm į šiukšlių dėžę. Gal net ne vieno, o kokių dviejų žmonių. Kietai. Ane. Du žmogmečiai išmesti. Bet už tai kiek daug gerų dalykų pavyko. Jei nebūčiau daręs, bandęs, klydęs, tai iki šiol firmelė mūsų būtų mažut mažulytė, kokia buvo iki man ateinant.

Žodžiu, knyga gera, patarimais reikia naudotis, nors ir atsargiai – nepamiršti, kas ir pavadinime parašyta, kad tikslas yra TAIP, o būdas pasiekti yra daug NE. Knygoje kartais atrodo pamirštama, kad tikslas vis gi yra TAIP.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s