Tags

, , , , , ,


Įdomu, bet tikriausiai nepažįstu nei vieno žmogaus, kuris man būtų pasakęs, kad jam patinka Alex Monaco knygos. Visi zyzia, kad čia ne jų stilius. Įtariu, kad zyzia, o pasislėpę skaito. Nors gal tikrai ne visiems viskas tinka? Man patinka. Todėl su didžiausiu malonumu perskaičiau pačią naujausią Alex Monaco knygą “Pasitikėjimo instruktorius”:

Reklamoje rašė, kad čia kolekcinis leidinys, tik 1000 egzempliorių, tik išrinktiesiems. Ai, gal ir reklama, gal ir marketingas, bet vis tiek faina būti tuo išrinktuoju, kuris turi knygą. Ai, beje, įdomu, kad ją man atsiuntė Danielius Goriunovas (debesyla.lt). Ot, Lietuva, visi giminės ir artimieji.

Kodėl manau, kad šioje knygoje duodami vertingi patarimai? Ok. Papasakosiu iš savo patirties. Aš esu tipiškas intravertas: uždaras, nekalbus, nebendraujantis, nemėgstantis žmonių ir t.t. Tokį mane pažinojo mokykloje. O dabar mane kai kas vadina tipišku ekstravertu. Aha, charakterio tai aš nepakiečiau, tiesiog elgtis pradėjau kitaip. Išmokau gyventi kaip ekstravertas. Ir vienas iš pagrindinių dalykų buvo, kad išmokau kalbėti negalvodamas (na, ok, dar neidealiai, bet praktiškai visai neblogai). T.y. kalbėti tai, ką galvoji. Tada kalbi laisvai ir lengvai. Ir yra apie ką kalbėti. Kaip ir knygoje rekomenduojama pasakyti: Nežinau ką pasakyti, bet noriu susipažinti. Ir tikrai aš tą taikau, kai nežinau ką sakyti, tai ir sakau, kad nežinau ką sakyti. Ir tada nuo emocijos (dar vienas geras patarimas) priklauso kaip viskas bus.

Kitas dalykas – aiškiai įvardinta: baltos kaukės metodas. Aš kažkur pasąmonėje supratau, kad blogai darau, tačiau tik knygoje aiškiai įvardino kas tai. Oi, oi, oi. Štai kur man labiausiai reikia pasistengti. Aš žmones suskirstau į tuos su kuriais noriu bendrauti ir su kuriais nenoriu, t.y. patinka, nepatinka. Ir tai būna kartais labai keisti suskirstymai. Ok, gali būti žmonių su kuriais nenori bendrauti, bet tas baltos kaukės metodas jėga.

Na, bendrai man paaugti daug daug dar kur yra. Ir emocijų dalinime, ir davime daugiau nei gaunu, ir neklausinėti, ir antram dubliui, ir tam pačiam kalbėjime ką galvoju, ir …

Na, ok, neišrašinėsiu visko ką įdomaus sužinojau, bet tiesiog pasidžiaugiu, kad man ši knyga patiko ir tikrai rekomenduoju visiems, kas manot, kad reiktų gyvenime daugiau pasitikėjimo.