Tags

, , , , , , , ,


Pas mane gyvenime, matyt, pats įdomiausias gyvenimo momentas, o aš sugalvojau apie perskaitytą knygą parašyti? Na, taip yra. Matyt, kad taip reikia. Taigi perskaičiau mokslinės fantastikos knygą iš Eridano serijos Michael Swanwick “Žemės kaulai” PFAF-373:

Kodėl ją? Na, esu pradėjęs skaityti rimtų knygų, bet jos šiuo metu nesiskaito, užsimaniau kažko lengvo, einu pro knygų lentyną, o ši mėtosi iškritusi, tai ir paėmiau paskaityti. Viršelis be ryšio, bet ženklas SF, tipo, Sci-Fi, mokslinė fantastika. Maždaug perskaitau recenziją, kažkoks paleontologas, kelionės laiku. O. Kelionės laiku, įdomu.

Nors skaitėsi ir lengvai, bet veikėjų daug, painiojosi jie, į knygos galą gal kokių tik 80 proc. veikėjų sudėliojau kas yra kas. Nors jau paskutiniame beveik puslapyje išlindo kažkokia veikėja, pagal aprašymą turėčiau prisiminti kas ji tokia, bet pamiršau.

Ir šiaip viskas painu. Ir ištęsta. Kai kurie skyriai atrodė įdėti vien tam, kad būtų solidesnė knyga. Didelis nukrypimas į paleontologines smulkmenas buvo irgi neįdomus, gal jei kas domisi dinozaurais ir tais laikais tos smulkmenos ir įdomios, bet man tai buvo visai neįdomu. Man buvo įdomu kelionės laiku. Ypač, kai susitinka tas pats asmuo iš ateities ir dabartinis. Kai šnekasi, keičia ateitį, išparalelina ateitį. Ir? Ir ką? Ir nieko.

Kai kurios scenos išvis keistos: sekso orgija prieš 65 milijonus metų (čia tarp keliautojų laiku – mokslininkų), arba seksualinė fantazija, kai sakant kalbą mokslininkų simpoziumo metu laižo kalbėtojai iki orgazmo. Čia toks mano lygio rašytojas, nežino ką rašyti, tai rašo bele ką, o dar ir apie seksą bele ką.

Ir apskritai, šudas o ne knyga. Kažką rašė, prirašė. Skaityti buvo įdomu, vis laukiau, kad pabaigoje paaiškės. Aha, pabaigoje pristatė naują aparatą kuriuo galima matyti įvykius (nepaisant laiko ir erdvės), deja, žmogiškom būtybėm nėra galimybės suvokti kaip jis veikia. Wtf? Tik paukščiažmogiai gali suvokti.

Ir kokia technologija leido gražinti prarastus mokslininkus? Kokia, kokia? Kai tapsit paukščiažmogiu, tada ir suprasit.

Anyway, kartais sveika paskaityti tokias nesąmones, kad suprastum kas yra geras mokslinės fantastikos kūrinys.

Advertisements