Tags

, , , , , , , , , , , ,


Neturiu kūrybinio polėkio aprašinėti filmus, kuriuos mačiau, bet šitą filmą būtinai noriu paminėti pas save – Anon (2018):

Rež.: Andrew Niccol
Scen.: Andrew Niccol
Vaidina: Amanda Seyfried, Clive Owen, Afiya Bennett, Morgan Allen ir kt.

Režisierius žinomas dėl filmų S1m0ne, Gattaca, In Time ir dar ten keli superiniai filmai su juo susiję (kaip scenaristas pvz.).

Kai ėjau į šį filmą dar nežinojau koks čia režisierius ir kad čia nusimato geras filmas. Na, S1m0ne yra visuotinai pripažintas kaip geras filmas, o Gattaca, kurį radau prieš pora metų, man buvo tikras atradimas, kuris mane sužavėjo. Ir jeeee, Anon (2018) man panašesnis į Gattaca, visu savo dizainu, greičiu, tiksliau lėtumu ir fantastiškumu. Ir mane šis filmas sužavėjo.

Ką dar paminėsiu? Treileris be ryšio, net blogas, atstumiantis. Gerai, kad tą savaitgalį nieko geresnio nerodė, nes pagal treilerį tikrai nebučiau ėjęs į šį filmą. Pagal treilerį atrodo, kad čia vos ne kad veiksmo filmas, kur šaudo ir gaudo, o čia ne, čia – grynas mokslinės fantastikos filmas.

Ir net oficialus aprašymas be ryšio, irgi pateikiama kaip koks detektyvas su globaliom sekimo korporacijom kaip dabar populiaru, atseit, kad sužavėti žiūrovus. Ir vėl ne. Tai – grynas mokslinės fantastikos filmas.

Na, taip yra šiek tiek veiksmo, man atrodo, kad visi veiksmo kadrai sudėti į treilerį. Ir apie globalų sekimą yra, tik visai ne taip kaip oficialiame aprašyme.

Šitą kadrą įsidedu, nes priminė vieną dalyką. Net nežinau kaip parašyti, nes ne realų, bet na, tokį 🙂 Aš suprasiu ir gal dar kas supras, jei skaitys. Ir taip šitame filme yra sekso scenų, bet kaip aš visada sakau, kad jos būna pateisinamos, o būna ne. Nežinau, ar peržengė pateisinimo ribą, ar ne, bet bent jau man jos neužkliuvo ir netrukdė žiūrėti filmo. Kelios yra. Kaip ji nuoga prieš veidrodį, na, taip įdomus dalykas, o kaip bus visuotino sekimo atveju tokie intymūs dalykai? Po to, kai detektyvas samdo prostitutę, na, siužetui būtinas atvejis. Ir šita, kur fotkę įdedu, bet šita yra meilės scena, o kai yra meilė, tai ir seksas tada gražus.

Taip trumpai. 9 vertinu, o ne 10, nes yra momentų, kurie man nepatiko. Meilė nesibaigė meile. O gal jos ir nebuvo? O aš taip norėjau, kad tai būtų Meilė. Ir susidarė įspūdis, jog kokainą uostyti yra visai kieta. Narkotikus? Na, gal čia scenaristas pražiopsojo šitą moralinį formavimą, nes pagal scenarijaus vyksmą kaip ir pateisinama, juk reikėjo kur nors tą koksą scenaristui padėti, bet, na, aš vis tiek nebučiau jo davęs bent jau Anon’ai.

O šiaip visi kas mėgstat mokslinę fantastiką, tai filmas kaip tik jums. Eikit, žiūrėkit ir mėgaukitės. Jau vien tai kad žmona su manimi visą vakarą nesikalbėjo po šio filmo, nes ją, atseit, apgaulės būtų nusitempiau žiūrėti, parodo ant kiek jis geras.

Ir vertinu 9/10. Jau parašiau kodėl ne 10.

Advertisements