Filmas: Globalinė audra / Geostorm (2017)


O, radau keletą filmų, kuriuos pradėjau aprašinėti dar praeitais metais, bet taip ir nepublikavau, tai dabar ir supublikuosiu.

Šiaip tikriausiai į šį filmą būčiau nėjęs, bet susidėjo dvi aplinkybės: globalinė audra, t.y be galo milžiniška katastrofa, t.y. katastrofos mano žmonos mėgstamiausias žanras, o antra tai yra mokslinės fantastikos filmas, t.y. mano mėgstamiausias žanras. Taigi su žmona ir nuėjom. Globalinė audra.

Rež.: Dean Devlin

Vaidina: Gerard Butler, Jim Sturgess, Abbie Cornish ir kt.

Nežinau, kas išlošė labiau, aš ar žmona. Man atrodo, kad aš, nes mano manymu katastrofos mažiau nei fantastikos. Šiaip sakyčiau daugiau toks eilinis veiksmo filmas, dar gerai, kad su fantastikos elementais.

Tą fantastinė mintis labiausiai patiko. Po didelių audrų, cunamių, tornadų ir panašių gamtos kataklizmų, nusinešusių daug žmonių gyvybių, 17 pasaulio valstybių susivienijo ir nusprendė kažką daryti. Ai, šiaip būtų įdomu sužinoti, kokios būtent 17 valstybių. Gerai panagrinėjus filme matomas vėliavėles tikriausiai galima būtų išrišti visas 17. Ką aš pamačiau: JAV, Prancūzija, Vokietija, Meksika, berods Irakas, hmz, ir nepamenu daugiau. Taigi vadovaujant JAV, o kieno gi daugiau, sukuriamas kosmose globalus palydovų tinklas, kuris sugeba kontroliuoti orus. Ir nuo to laiko Žemėje nebėra katastrofų.

Tačiau ar tai Žemėje auganti įtampa, na, juk jei neleidi išsilieti, tai ji kaupiasi, ar tai diversija ir sistema ne tik kad nebeveikia, o atvirkščiai specialiai sukelia kataklizmų, pvz. Afganistane užšaldo kaimą, vienas iš efektingiausių momentų. Tiesa filmo kūrėjams pritrūko fantazijos ir tą patį užšaldymą pakartojo kažkur Havajuose.

Kas dar? Geri aktoriai. Pagrindinis aktorius yra mano mėgstamas, todėl malonu buvo žiūrėti. Brolių nesutarimo drama – ai nežinau, man tai ji tik trukdė žiūrėti filmą. Vieno iš brolių gražuolė pana spec. agentė, na, taip graži, bet man jos vaidyba pasirodė kažkokia medinė.

Soec. efektai? Na, kaip ir buvo, kaip ir faini, bet va praėjus kelioms dienoms jų nebeprisimenu. Taigi dar pasikartosiu – labiausiai man patiko fantastikos elementai, t.y. pati idėja kontroliuoti orus ir kas gali atsitikti, jei reikalai pakryps ne tą linkme, kurią planuota.

Ir įvertinu. 7/10. Šiaip per daug, bet man visai patiko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s