Tags

, , , , , , , , , ,


Ai, kartais sekasi. Buvau kine Raudonasis Žvirblis / Red Sparrow (2018):

 

Rež.: Francis Lawrence

Vaidina: Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Matthias Schoenaerts ir kt.

Filmu susidomėjau pamatęs reklamą. Tik išsigandau, ar tik nebus koks siaubo filmas, nes reklamoje tiek daug žiaurių dalykų. Bet praktiškai visi žiaurūs dalykai ir buvo surinkti reklamoje, na, beveik, dar keli žiaurūs dalykai į reklamą nepaimti. Bet bent kokiu atveju, prieš eidamas pažiūrėjau kokio tipo – mistinis trileris. Mistinis? Ai, svarbiausia, kad ne siaubo, nes aš siaubekų nemėgstu. Trileris? Geras. Mėgstu trilerius. Ir kaip paaiškėjo, tai tikrai trileris. Nes kaip visiems trileriams būdinga, kai jau galvoji, jog viskas aišku, paaiškėja, kad ne, dar ne viskas aišku. Dievinu šią trilerių savybę. Ir šiame filme, jau galvojau, kad filmas baigėsi, viskas, einam namo, tai ne dar pakilo paskutiniam pasispardymui ir damušė mintis visai. Čia kaip antras užėjimas sekso metu. Pasimylėjau, guliu patenkintas, nieko daugiau nebereikia, bet seksuali moteris pakelia mano daikčiuką antram raundui. Fantastika. Ane? Taip ir šiame filme.

Mistinis? Galvojau, o kodėl čia mistinis. Ir sugalvojau. Jei kas nors pastebės kokį nelogiškumą arba bandys susieti su realybe, ramiai galima atsakyti – ką čia nušnekat, čia gi mistinis. Ir viskas. Atsakomybės apribojimas. Atsisakymas nuo atsakomybės, taip sakant. Juk labai jau įtikinamai parodyta ta Rusija. Labai tikroviškai. Sakyčiau, net istoriniam žanrui reiktų priskirti 🙂

O šiaip? Oi, kaip gera žiūrėti buvo. Tobulas. Šiuolaikinis. Tobulas garsas. Operatorius. Siužetas. Intriga. Net spalvos. Viskas tobula. Sėdėjau kino teatre priešorgazminės būsenos. Labai geras filmas.

Ai. Kad jau apie seksą prakalbom. Palyginkime su “Pelėdų kalnu”. Taip yra ir šiame sekso scenų. Bet jos pateisinamos. Juk šios merginos tikslų siekdavo per seksą. Bet šiaip tos sekso scenos man netrukdė. Nors viena man nepatiko. Yra dvi sekso scenos iš meilės. Pirma kai Dominyka užlipa ant amerikiečio ir pajunta orgazmą, ši – visai ir nieko. Neatrodo vulgariai. Antra sekso iš meilės scena man ne visai patiko. Išsiskėtė panašiai kaip toje Žvirblių mokykloje mokino. Ir tada sukėlė abejonių, ar tai seksas iš meilės. Ai. Rimtai. Juk čia specialiai. Čia gi trileris. Čia taip sugalvota. Iki pat paskutinės filmo sekundės mes niekada nebuvome tikri, ar tai meilė, ar tai tobula šnipė. Aš ir nepasakysiu. Jau kai galvoji, kad meilė, vėl viskas verčiasi. Ir jau kai galvoji, kad čia grynas išskaičiavimas, vėl keičiasi. Faina, ane.

Scenarijus. Trumpai. Rusų (ne sovietų, o rusų, įdomiai ane, ai, mistinis jei ką) šnipės ruošiamos kaip suvilioti vyrus ir išgauti iš jų informaciją.

Nėra prasmės pasakoti scenarijaus. Įdomus. Įtraukiantis. Ir tiek užteks, kad neastkleisti kokių nors detalių.

Ką galiu pasakyti. Reklama net ne visą įdomumą atskleidžia. Net pati reklama – kaip trileris. Iš reklamos atrodė, kad filme bus vienaip, o viskas buvo kitaip. Net ta scena, kai ji lipa laiptais su raudona suknele, atrodo, kad čia patyrusi šnipė. Ot ir ne. Žodžiu, tikras trileris. Be to labai įdomus.

Aš mėgstu trilerius. Ir ne visai sąžininga įvairaus stiliaus filmus vertinti balais. Atrodo, kad susiniveliuoja filmai. Ir fantastinis “Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049”, ir istorinis draminis “Tamsiausia valanda” – abu įvertinau 10/10. Ir šį “Red Sparrow” vertinu 10/10. Ai, ir džiaugiuosiu, kad aš ne koks Oskarų vertintojas, kad man nereikia pasakyti, kad va šitas filmas šiais metais geriausias. Aš galiu turėti tris geriausius metų filmus, ar net daugiau. Kaip minimum kiekvienam stiliui po vieną.

Taigi dar kartą. 10/10. Žiauriai, žiauriai, žiauriai patiko. Ale, koks tinkams žodis – žiauriai 🙂

Advertisements