Filmas: Žvaigždžių karai: paskutiniai džedajai / Star Wars : The Last Jedi (2017)


Kaip seniai bebuvau kine. Kai tik pamačiau, kad rodys naują Star Wars seriją Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi iš karto užsirezarvavau šeimoje laiką – jūs visi darykit ką norit, bet aš į šitą kiną eisiu, norit eikit kartu, norit neikit, nors ir pasaulis griūs – aš šį savaitgalį einu, geriausiu atveju galim pasiderinti valandą, kada eisiu.

Rež.: Rian Johnson
Vaidina: Daisy Ridley, John Boyega, Mark Hamill, Adam Driver ir kt.

Taigi ir nuėjau į vakarinį seansą. Jėga taip eiti. Vietą išsinkau pačią geriausią, kokia mano manymu labiausiai tinka žiūrėti 3D.

Ir prasideda. Pradžia kaip ir visų Žvaigždžių karų, bėganti eilutė ir muzika. Sukelia nostalgiją, jausmas geras, nuotaika gera, nusiteikęs žiūrėti.

Va, šito blogiuko vaidyba man labiausiai patiko. Jei praeitoje serijoje man jis taip nesublizgėjo, tai dabar man labiausiai patikęs aktorius šioje dalyje. Ai, ir dar tas kitas blogiukas prieš šitą nuotrauką. O visi kiti? Ai, nelabai.

Taigi sėdžiu, žiūriu filmą ir pradedu žiovauti. Atsiprašau, neskaičiau kitų kino kritikų atsiliepimų, tai nežinau, ar jie šį filmą išgyrė ar ne. Šiaip net tingiu juos skaityti, nes manęs filmas nesužavėjo. Ne, nu kaip ir įdomu, kaip ir spec. efektai, kaip ir kai kurie pokalbiai įdomūs. Bet tiesiog sėdžiu ir prisimenu Blade Runner 2049. Va, ten tai filmas buvo. Va, ten tai Vau. Ir aš jam tik 10 daviau? Ai, pats sugalvojau, kad dešimtbalėje sistemoje vertinsiu.

Taigi sėdžiu ir galvoju, kad filmas “Blade Runner 2049” sugadino man visą efektą, nes ši Star Wars dalis tiesiog negali būti niekaip sulyginama su nuostabiu “Blade Runner 2049”. Va, ten tai filmas, va, ten tai efektas, va, ten tai Vau. Reikėjo man per tą tarpą tarp šių filmų pasižiūrėti kitų vidutinių filmų, gal tada ir šis neatrodytų taip nykiai. O tai dabar maloniau antrą kartą Blade Runner 2049 žiūrėčiau.

Na, ok, nuo to momento kai du džedajai susitiko akis į akį prasidėjo įdomumas ir pagaliau siužetas įtraukė ir mane. Prasidėjo netikėtumai. Iki laimingos pabaigos kelias apsunko, netikėtumų buvo nemažai. Tai sakykim, antra filmo pusė, buvo visai neblogai. Nors aktoriai erzino, ir multikai irgi.

Apie kažkokius nelogiškumus ar vaikiškumus nutyliu. Buvo kai kurių neišplėtotų siužetų. Pvz. pamatėm blogiečių droną ir lyg tikėjausi, kad bus kažkokia akistata, bet tas juodasis taip ir dingo kelis kartus pažiūrėjęs į baltąjį. Arba ir tas vagis – kodų laužytojas, atrodė, kad jis dar pasirodys, o, ups ir tiesiog dingo.

Apie keistenybę, kodėl paskutinėms Star Wars dalims parenka negražias moteris, jau rašiau, tai šioje dalyje ta nauja tradicija sėkmingai tęsiama. Ir vėl tik pagrindinė herojė graži (nors jos grožio pilnai ir neatskleidė), o kitos – tai net šiurpas nukratė pamačius. Aš juk atėjau “enterteinintis”, kodėl turiu žiūrėti į nesimpatiškas moteris? Ai, dar kažkokį keistą gražuolį įdėjo, į kurį irgi keista žiūrėti, tipo, ai, koks aš gražus, vien už  tai filmą verta žiūrėti.

Ai, žodžiu. Pabaiga visai patiko, tai vertinu 8/10. Ir pats nesuprantu, ar aš čia paaukštinau balą, ar ne? Ai, tiesiog man norisi rašyti tiek. Ai, ne, sumažinu iki 7/10, nes kuo ilgiau galvoju, tuo labiau mane nervina šis filmas. Viskas, postinu, kad dar mažiau neparašyčiau.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s