Filmas: Ties riba į rytojų / Edge of Tomorrow (2014)


Kai Antanas L. rekomendavo šį filma, tai pasakiau, ai, jo, su Tom Cruise, mačiau, labai fainas. O po to kažkaip netyčia pamačiau metus – 2014, hmz, juk čia toks apynaujis filmas, suabejojau, kad mačiau, perskaičiau aprašymą apie ką jis ir supratau, kad aš maišau su kitu Tomo Kruizo filmu: “War of the Worlds”. O dar žiūriu, kad kaip tik per TV rodo, tai ir pažiūrėjau (tiesa, net tris kartus užmigau bežiūrėdamas, bet čia ne dėl to, kad nuobodus, o dėl to, kad žiūrėjau naktimis, pavargęs po sunkios darbo dienos, kai šalia skaniai purpia žmona). Taigi: Ties riba į rytojų / Edge of Tomorrow (2014):

Rež.: Doug Liman
Vaidina: Tom Cruise, Emily Blunt, Bill Paxton ir kt.

Siužetas maždaug toks. Ateivių invazija, žmonija kovoja paskutinėje išlikimo kovoje, nelabai norintis kariauti karys siunčiamas į mūšį, kur jis ir jo nauji kovos draugai per 5 minutes žūsta. O tada prasideda įdomumas, nes iki tos vietos žiūrėti buvo baisiai nuobodu. Jis atsibunda į tą pačią dieną, kai buvo pasiųstas į savo paskutinį mūšį. Labai primena filma “Švilpiko diena”. Ir vėl siunčiamas į mūšį. Vėl ir vėl. Kol sutinka moterį, kuri pasako, kad kitą dieną susirastų ją. Na, tada paaiškėja, kad dėl ateivio kraujo, kuris apliejo jį prieš pat mirtį, jis pradėjo kažkaip bendrauti su ateivių Omega (idėjiniu vadu), kuris valdo laiką ir kitus ateivius, todėl viską žino apie rytdienos operaciją ir sugrąžina jį vis į tą pačią dieną. Šiaip, matyt, tiek tos fantastikos. Toliau – veiksmo filmas.

Tom Cruise man priminė kitą filmą su juo – Oblivion, kuris šiaip man labiau patiko už šį, o taip pat aišku ir filmą: War of the Worlds, kuris patiko dar labiau.

Pati fantastinė ateivio koncepsija labai priminė kitą filmą – Enderio žaidimas / Ender’s Game (2013) (ei, o kodėl aš apie jį nieko neparašiau, juk neseniai žiūrėjau, reiks parašyti kada), tai man visa idėja nepasirodė nauja, nors filmų metai 2013 – 2014 metai, gal tiesiog abiems režisieriams ta pati panaši mintis kylo.

Man buvo per mažai mokslinės fantastikos ir per daug veiksmo. Bet šiaip, aišku, filmas fainas. O beje, kiek tam Tom Cruise metų? Kažkaip labai įtartinai jaunai atrodo.

Tie ateiviai vis judesyje, ir vis patamsyje ar kažkokiuose dūmuose, kad tik ištraukęs foto sugebėjau įžiūrėti, kad labai jau į Ridley Scoot “Svetimą” panašūs.

O – joga. Aš ir panašiai kas rytą darau. Šiaip, matyt, ši scena šio filmo topinė grožio prasme.

Omega. O kaip su tom Alfom, taip ir nesupratau. Sakė, kad jei kokią nušaus paskutiniame mūšyje, tai viskas, žmonija žuvo. Bet tai, kad ten jie piškino į kairę ir dešinę, be skaičiaus tų ateivių (ai, gal jie ne Alfos buvo) nukalė.

Patiko viskas kas su moksline fantastika susiję. Nepatiko, kad per daug veiksmo. Nesupratau, o kodėl ateitis pasikeitė paskutiniame kadre. Kodėl Omega paskutinį kartą ją pakeitė. Nors gal kaip tik, grįžo ateitis į senas vėžes.

Šiaip paėmus, fainas filmas. Nors įvertinsiu pakankamai mažai – 7/10. Taip vat žiauriai.

Na, o dabar laukia naujas fantastinis filmas “Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049”. Jau už poros dienų.

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s