Tags

, , , , , , , , , ,


Vėl seniai bebuvau kine ar bežiūrėjau kokį filmą. Tačiau niekaip negalėjau nenueiti į vieną geriausiai šiais metais pristatomų filmų Diunkerkas / Dunkirk (2017):

Rež.: Christopher Nolan
Vaidina: Fionn Whitehead, Damien Bonnard, Aneurin Barnard ir kt.

Taip, galingas filmas apie vieną didžiausių žmonijos istorijoje atsitraukimų, kai buvo išgelbėta virš 300 tūkstančių anglų karių (na, ne tik anglų, bet ir prancūzų, kanadiečių, belgų, lenkų, gal dar ką pamiršau), kai vokiečiai Antrojo pasaulinio karo metu 1940 metais labai sėkmingai vykdė karines operacijas ir buvo apsupę, prispaudę prie jūros virš 400 tūkstančių sąjungininkų karių.

Tikrai galingas filmas, tikrai reikia žiūrėti kinoteatre, nes vien įgarsinimas ką reiškia, kokia muzika. Kalba šiaip mažai, daugiau įtampos duoda muzika. Šiapi naujoviškas toks filmas, trys požiūriai į tą patį: iš sausumos (7 dienos), jūros (1 diena) ir oro (1 valanda). Mūšių nors ir daug, bet jie daugiau ore, nors ir vandenyje bendrai yra, jei tai galima mūšiais pavadinti, kai tiesiog triuškina jūrų pajėgas.

Noras išgyventi.

Žiūrėjau išsižiojęs, šiaip jau. Toks galingas ir efektingas.

Žmonai nepatiko, nes labai baisus.

Man patiko. Viskas patiko. Ir muzika, ir aktoriai, ir nekalbėjimas, ir anglų charakteriai, ir kareivėlių baimė, ir drąsa, ir masinės scenos ir, nežinau, tiesiog tobulas filmas.

Šiaip jau tingiu aprašinėti, tik pasakau, kad man labai patiko, vertinu 9/10. Kodėl ne 10? Įtariu, kad ne kino teatre, filmas ne bus toks efektingas. Bet juk ir Avataras ne toks efektingas ne kino teatre. Ai, dar čia tas pats režisierius, kur “Inception” pastatė. Inception / Pradžia, tai čia tas filmas, kuris man vėl atstatė tikėjimą kino pramone, nes po Avataro galvojau, kad jau nebeįmanoma sukurti nieko tokio galingo. Išėjęs iš kino teatro po Inception, pasakiau, vau, čia tai filmas, kaip gera, vadinasi ir toliau bus tokių filmų, kad išėjęs sakysi vau. O Diunkerkas / Dunkirk šiaip jau irgi išėjau iš kino teatro ir galvojau, vau, čia tai geras.

Advertisements