Tags

, , , , , , , ,


Šį filmą paėmiau žiūrėti vien dėl žmonos. Jai patinka katastrofos, o šis pagal aprašymą toks ir turėjo būti. Banga / Тhe Wave / Bølgen (2015):

Rež.: Roar Uthaug
Vaidina: Kristoffer Joner, Ane Dahl Torp, Jonas Hoff Oftebro ir kt.

Mes jau, matyt, esam pažiūrėję visus filmus apie katastrofas (nors aišku, kad ne visus), kad net norvegišką filmą apie katastrofas nutarėm žiūrėti. Kodėl blogai, kad norvegiškas? Na, vis tiek norvegai neskirs be skaičiaus pinigų filmui, o katastrofas sumodeliuot man atrodo, kad bragiai kainuoja.

Bet šiaip nenusiviliau. Net spec. efektai visai gerai atrodė, visai nepasiilgau brangių holyvudiškų spec. efektų.

Filmas – klasikinė katastrofa. Pagal galimai tikrus įvykius. T.y. Norvegijoje yra tokia vieta, kur kalnai po truputį juda ir tik laiko klausimas, kada dalis kalno nukris į vandenį, o vanduo sukels milžinišką 85 metrų aukščio bangą, kuri nušluos viską pakeliui. Taigi kaip visada yra didvyris, šiuo atveju geologas, kuris viską numato, tačiau jo niekas neklauso. Tragedija įvyksta, jis gelbėja šeimą, gražuolę žmoną, mielą dukrytę ir sūnų. Viskas kaip klasikiniame katastrofų filme.

Bet net keista. Visai įdomu buvo žiūrėti ir visai neblogai susižiūrėjo. Aišku, kaip visada nervino, ką įvairūs žmonės kvailai išdarinėja, bet, ai, visuose filmuose taip. Šiaip tai tikrai norvegai visai neblogą filmą padarė.

Ir įvertinu. 7/10. Na, katastrofos vis gi ne mano stichija. Žmona, tai tokia sužavėta, kad zyzia, jog nori dar tokių katastrofų, nors ir čiukčių gamybos.

Advertisements