Serialas: Mentalistas / The Mentalist (2008-2015)


Ai, visai fainą serialą peržiūrėjau. Mentalistas / The Mentalist (2008-2015):

Idėjos autorius: Bruno Heller
Vaidina: Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman, Amanda Righetti ir kt.

Pažiūrėjau visas 151 serijas. Eina sau. Čia per kiek laiko? Mėnesį? Eeee. Tada išeitų, kad po 5 serijas per dieną žiūrėjau. Na, net jei 2 mėnesiai, tai po 2-3 serijas kasdien. Na, gal panašiau.

Istorija tokia. Patrick Jane apsimetinėjo ekstrasensu, nes šiaip yra labai jautrus žmonių emocijoms, galima sakyti iš veido, elgsenos ir panašiai skaito mintis. Praktiškai buvo sukčius, viliodavo iš žmonių pinigus. Kol vieną dieną serijinis žudikas Raudonasis Džonas nenužudė jo žmonos ir dukros. Jis žūt būt trokšta atkeršyti. Todėl sutinka dirbti CBI (aha, beveik FBI, tik čia C reiškia Kalifornija) patarėju, kuris padeda ištirti nusikaltimus ir sugauti nusikaltėlius. Komandai vadovauja Teresa Lisbon, jo kolegos Wayne Rigsby, Grace Van Pelt ir Kimball Cho. Įdomu stebėti ne tik kaip dirba Patrikas, bet ir jo kolegos, jų charakterius, tarpusavio santykius.

Šis serilas panašus į kitą serialą Melo teorija / Lie to Me (2009–2011). Ten irgi pagal veido mimikas ir panašiai nustatydavo kas meluoja, kas sako tiesą. Tik tas išsilaikė tik 3 sezonus, o šis 7. Net nežinau kodėl. Man ir tas patiko ir buvo gaila, kad uždarė. Nors šiaip šis žavingesnis. Kodėl? Gal aktoriai, gal pagrindinė linija – kova su Raudonuoju Džonu? Šiaip ir Mentalistas, kai tik susidorojo su Raudonuoju Džonu iš kart pasidarė kažkoks nebe toks įdomus. Lyg ir bylos panašios, bet kažkaip nebe taip žavinga. Gal dėl to, jog persikėlė į aukštesnį lygmenį, į FBI, o ten bylos turi būti sudėtingesnės, globalesnės, o CBI daugiau buvo buitiškesnės, kurios galbūt labiau suprantamos liaudžiai, t.y. žiūrovų masei.

Dar kas faina, kad požiuris atskirtas, kas yra svarbu, o kas ne. Kad dėl svarbių dalykų galima ir įstatymus pažeisti, o į smulkmenas ne visada reikia kreipti dėmesį. “Į smulkmenas” tai čia ne bylos tyrime, o gyvenime. Nes bylos tyrime būtent smulkmenos ir padeda atskleisti nusikaltimus.

Žodžiu labai fainas serialas. Toks intelektualus, pakankamai lengvas ir šviesus. Vien ko verta Simon Baker šypsena. Iš kart nuotaiką pakelia.

Kaip gaila, kad baigėsi. Noriu kito panašaus.

Ai, gal įvertinsiu. 9/10. Kodėl ne 10? Na, kai kurios nuostatos, požiūriai į gyvenimą ne visai sutapo. Nors ką aš žinau, gal kaip tik aš tik vaidinu, jog nesutampa? O giliai širdyje pilnai su tuo sutinku? Ai, žodžiu, 9 ir taip be galo daug, praktiškai tobulas serialas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s