Tags

, , , , , , , , , , ,


Džiaugiuosi, kad per Antaną L. pažiūriu tokių gerų filmų. Tikrai, jei ne jis, tai šito filmo nebūčiau žiūrėjęs. 1959 metų. Šiaip nemėgstu senų filmų, bet, kad jau Antanas L. rekomenduoja, juk negali būti blogas. Dar nebuvo nei vieno, kuris būtų blogas. Taigi bandau žiūrėti. Vienuolės istorija / The Nun’s Story (1959):

the-nuns-story

Rež.: Fred Zinnemann
Vaidina: Audrey Hepburn, Peter Finch, Edith Evans ir kt.

Ir filmas užburia nuo pat pirmo kadro. Net nežinau, kas jame tokio. Sesuo Luka blaškosi tarp pasirinkimo tarnauti žmonėms, ligoniams ir vienuolyno griežtų taisyklių, kurios tarnavimą Dievui priešpastato tarnavimui žmogui.

Tikriausiai ilgiausiai kada nors žiūrėtas filmas. Ne mažiau 10 valandų jį žiūrėjau.

Artimo meilė. Žmoniškumas. Pasirinkimas. Tarnystė. Gyvenimo prasmė.

the-nuns-story-2 the-nuns-story-3

Ne, nu kažkas tokio. Šedevras. Tobulas. Tiek menine prasme, tiek idėjine. Net apie tokį šedevrą nekyla ranka, ką nors rašyti – kas aš toks, kad galėčiau šedevrus vertinti. Nei mano išslavinimas, nei iškalba, nei gyvenimiška patirtis neverta kalbėti apie tokį filmą.

Na, bet visus filmus balais įvertinu, tai padarysiu nusikaltimą ir įvertinsiu šį filmą balais. Tokiems filmams reiktų atskiros kategorijos – Šedevras, nes kažkaip nelygis jį vertinti kažkokiais skaičiais. Taigi, greitai parašau skaičiukus – 10/10 ir spaudžiu Publish.

Rekomenduoju. Klasika. Šedevras. Labai.

Advertisements