Tags

, , , , , , , , , , , ,


Tiesiog labai labai labai geras filmas. Emilija iš Laisvės alėjos (2017):

emilija-is-laisves-alejos

Rež.: Donatas Ulvydas
Vaidina: Ieva Andrejevaitė, Gabrielė Anicaitė, Jokūbas Bareikis, Severija Janusauskaitė, Darius Gumauskas, Ramūnas Šimukauskas, Vidas Petkevičius, Tauras Čižas, Česlovas Stonys, Remigijus Vilkaitis ir kt.

Prodiuseriai: Živilė Gallego, Donatas Ulvydas
Scenaristas: Jonas Banys
Operatorius: Rytis Kurkulis
Kompozitorius: Jonas Jurkūnas

Filmes skamba kelios perdainuotos Vytauto Kernagio dainos, specialiai filmui sukurta daina „Ar tu esi tas?“, atlikta Marijono Mikutavičiaus ir GJan.

Man visada baisu eiti žiūrėtų lietuviškų filmų. Dažniausiai tai arba man tema neįdomi (dabar pilna juodo humoro komedijų, kurios man panašu, kad nejuokingos), arba jau taip liūdnai ir neįdomiai padaryta, kad nors ir tema įdomi, bet taip viskas neįdomiai susukta. Į šį filmą ėjau pakankamai ramiai, gal tik lengvas nejaukumas buvo, nes šio filmo režisieriaus Donato Ulvydo esu matęs “Tadas Blinda. Pradžia” ir man tas filmas patiko, o šio filmo tema labai įdomi. Taip, kad ramiai vedžiausi ir žmoną. Nusimatė geras filmas.

Ir tikrai. Nuo pat pirmų minučių filmas įtraukia. Romos Kalantos susideginimas. Studentų protestų prieš rusų okupantus eitynės Kaune. Ir šiame fone maža mergaičiukė, baigusi aktorystės mokslus, gavo paskyrimą dirbti į Kauną.

Ai, scenarijaus nepasakosiu. Nieko nepasakosiu. Tiesiog džiugu, kad tokia aktualia Lietuvai tema pastatytas toks geras filmas. Įpinta ir meilės istorija. Ei, kažkur internete skaičiau, kad ji silpnoka ir bereikalinga. O man tai patiko. Vis įdomiau žiūrėti. Juk šiaip gyvenimas toks ir yra. Juk ne vien Tėvynę mes mylim. Net filme paaiškinima, kad sovietai bandė išnaikinti meilę, bet kokią meilę, kad žmogus be pagrindo po kojomis liktų niekas.

Dar buvo neigiami atsileipimai apie muziką. O man atvirkščiai labai patiko. Įgarsinta kaip geriausiuose holivudiniuose filmuose. Net labai patiko, scena dar rami, tarkim ramiai šnekasi, o iš fono po truputį artėja grėsminga muzika.

emilija-is-laisves-alejos-3 emilija-is-laisves-alejos-4 emilija-is-laisves-alejos-5

Pradžioje pavadinimas asocijavosi su “Amelija iš Monmarto”. Po to kažkaip pagalvojau, ei, čia kažkaip labai jau su Emilija Pliateryte ryšiai yra. Ir tikrai. Pasirodo, kad ne tik vardai vienodi, bet ir spektaklį statė apie mūsų tautos didvyrę kovotoją prieš carinės Rusijos priespaudą Emiliją Pliaterytę. Už laisvą Lietuvą. Ir filmo herojė Emilija irgi už Lietuvą.

Tiesiog tobulas filmas. Šiuolaikinis, įdomus, intriguojantis, gerai įgarsintas, gerai nufilmuotas, labai realiai atkurtas tas laikotarpis, net iki smulkmenų, net meilės istorija įdėta, tobulos istorinės asociacijos, tiesiog tobulas. Vien tik liaupsės iš mano lūpų.

Jį reikia dėti į kokį 10 Top filmų, kuriuos privalo pamatyti kiekvienas lietuvis, mokyklose turėtų rodyti visiems vyresniems moksleiviams. Ir turėtų būti TOP 1 (kartu filmu “Ekskursantė”, “Knygnešys”).

Neprisimenu jokio kito filmo (neprisimenu kaip buvo su “Ekskursantė”) po kurio peržiūros žiūrovai plojo atsistoję.

10/10. Aš net nerekomenduoju, o sakau, kad privaloma šį filmą pažiūrėti, jei turi nors kiek lietuviško kraujo.

Lietuva, būk laisva!!!