Tags

, , , , , , ,


Kartais būnu crazy. Kaip ir su šituo filmu. Kažkokia crazy nuotaika buvo, visai tokia, nei tai gera, nei tai bloga nuotaika, ai, kažkas tokio ir pats nežinau, kaip sugalvojau pažiūrėti Penkiasdešimt pilkų atspalvių / Fifty Shades of Grey (2015):

fifty-shades-of-grey

Rež.: Sam Taylor-Johnson
Vaidina: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Jennifer Ehle ir kt.

Nominuotas 1 Oskarui. Rimtai? Geras. Nežinojau. Tik girdėjau labai neigiamus atsiliepimus. Bet žinot kaip su tokiais filmais būna, visi garsiai rėkia, kad be ryšio, nesąmonė, o patys pasislėpę žiūri. Gal taip, gal ir ne, nepažiūrėjęs nesužinosi.

Na, ok. Juk visi žinom, kad čia turėtų būti tipo erotinis. Šiaip aš erotiką kaip ir mėgstu, bet šiaip retai būna geri erotiniai filmai. Net neprisimenu jokio gero. Ai, prieš kelias savaites vieną pradėjom su žmona žiūrėti, bet nebaigėm (baigsim, parašysiu). Va, ten tai erotika, beveik jokio sekso (nebaigėm žiūrėti, tai negaliu sakyti kaip ten bus), kažką kalbasi, bet net negirdi apie ką kalba, erotika tiesiog tvyro ore. Nors gal ten ne erotika, nes per LTV rodė? Bet man tai labai erotiškas. O šis filmas kaip tik atvirkščiai. Kalbasi ir girdi apie ką ir tai labai liūdina, nes kažkaip nelabai sąmones kalba.

Na, kad ir pavyzdžiui. Ana klausia, kodėl tu toks. O tas atsako:

-Nes aš penkiasdešimt pilkų atspalvių.

-A. Nu aišku. Ok.

Kąąą. Aišku? Čia gal koks sado mazochistinis žargonas, kurio aš nežinau. Gal. O jei ir taip, tai eina šikt su tokiais žargonais, su tokiomis temomis, kurių specialistu nelabai noriu būti.

Ir šiaip filmas sadistinis. Ne tik, kad herojus sadistas. Ir ne tik fizinis sadistas, ber ir psichologinis, sujaudina mergaitę ir palieka ant ledo. Kaip taip galima? Sadizmas aukščiausios rūšies. Taip, kad, ne tik herojus sadistas, bet ir režisierius. Užveda žiūrovą, scena auga, auga ir staiga bats baigiasi, jokios kulminacijos. Gal pabaigoje jau ir užbaigtesnės scenos buvo, bet man kantrybė baigėsi, filmas nusibodo, nors ir baigiau žiūrėti. Tiesiog likus paskutinėms 15 minučių norėjau mesti žiūrėjimą, nebebuvo įdomu sužinoti kaip baigsis. Tik žmona prikalbino baigti žiūrėti.

Ir šiaip pasijutau po filmo kaip ir filmo herojė – lyg primuštas, bet nepatenkintas. O kaip gerai pasakiau. Nei fiziškai, nei dvasiškai nepatenkintas, bet lyg apdaužytas.

Kaip ir turi prasidėti erotika ir prasideda sadistiniai iškrypimai. Ir sugadina viską. Na, nepatinka man sekse tokie dalykai, man patinka švelniai, bet užtikrintai. Bet be visų tų nesąmonių, kurias rodo šiame filme. Man tai antierotiška. Jaučiu, kad net nestovėtų man.

Beje, žmonai patiko filmas. Sakė, norės žiūrėti antrą dalį. Ir žinau kas jai patiko: kostiumas, milijardai, mašinos, malūnsparniai. Bet kaip tai paviršutiniška. Tik nusivelka kostiumą ir dingsta visas grožis. Lieka kažkokie neaiškūs vaikystės išgyvenimai, traumavę žmogų. Gal ir įdomu stebėti, kaip meilė ir gėris po truputį keičia šlykštumą ir bando gydyti žiaurias vaikystės traumas, bet tai įvyks tikrai dar ne šioje dalyje ir kažin, ar antroje dalyje ir ar apskritai įvyks (nes kiek ž-nau bus ir trečia).

Ai, bent fotkių pridėsiu.

fifty-shades-of-grey-2 fifty-shades-of-grey-3 fifty-shades-of-grey-4 fifty-shades-of-grey-5 fifty-shades-of-grey-6 fifty-shades-of-grey-7 fifty-shades-of-grey-8 fifty-shades-of-grey-9 fifty-shades-of-grey-10 fifty-shades-of-grey-11 fifty-shades-of-grey-12 fifty-shades-of-grey-13 fifty-shades-of-grey-14 fifty-shades-of-grey-15 fifty-shades-of-grey-16 fifty-shades-of-grey-17 fifty-shades-of-grey-18 fifty-shades-of-grey-19 fifty-shades-of-grey-20 fifty-shades-of-grey-21 fifty-shades-of-grey-22 fifty-shades-of-grey-23 fifty-shades-of-grey-24 fifty-shades-of-grey-25 fifty-shades-of-grey-26 fifty-shades-of-grey-27 fifty-shades-of-grey-28 fifty-shades-of-grey-29 fifty-shades-of-grey-30 fifty-shades-of-grey-31 fifty-shades-of-grey-32 fifty-shades-of-grey-33 fifty-shades-of-grey-34 fifty-shades-of-grey-35 fifty-shades-of-grey-36 fifty-shades-of-grey-37

Neužbanins manęs WordPress už tokias fotkes? Bet, ei, juk visos rastos per Google. Ir dar daugiau, taigi visos fotkes iš kino filmo, kurį laisvai rodė viso (tikriausiai ne visai viso) pasaulio kino teatruose. Už ką mane baninti?

O šiaip tai kai pažiūrėjau fotkes, tai visai erotinis filmas atrodo. Čia aš tikriausiai sugebėjau atrinkti tokias į temą ir sukurti koliažą. T.y. kaip ir pagerinau patį filmą.

Ai, o linksmiausia tai – Hitler reacts to the 50 Shades of Grey trailer (Downfall parody):

Ir kiek dabar vertinti? Daugiau penkių neina duoti, nes nusibodo žiūrėti. Bet kažkaip negaliu duoti ir dviejų ar vieno. Vis tiek 1 ar 2, tai visai blogai, o čia tam tikros scenos visai nieko. Gal duodu 3/10. O gal 4? Nors užteks 3. Po antros dalies žiūrėsiu kaip bendras įvertinimas keisis. Beje, antra dalis Fifty Shades Darker / Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių (2017) jau greitai pasirodys, praktiškai už poros savaičių, kiek girdėjau per šių metų Valentino dieną pradės rodyti.

Advertisements