Tags

, , , , , , , , , , ,


Kaip ir galvojau, tik nenueik vieną savaitgalį į kino teatrą ir tradicija pradeda byrėti. Sėdžiu darbe, nuotaika nekokia, ką tik pilvas aprimo skaudėti, bet dušioje taip negera. Reikia kažkokios psi pagalbos man. Sėdžiu. Galvoju. Va, kad taip kokį kiną gerą pažiūrėti. Ir prisimenu, kad kino teatruose rodo fantastišką mokslinės fantastikos filmą Pakeleiviai / Passengers (2016):

passengers

Rež.: Morten Tyldum

Vaidina: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen ir kt.

Žmona atsisakė į jį eiti. O man treileris patiko ir šiaip mokslinė fantastika man vienas mėgstamiausių žanrų. Tai kada čia man į jį nueiti vienam? Vakare? Mažę į treniruotę vešiu, po to su žmona vakarieniausiu. O gal darbo metu? O ką? Juk vis tiek nelabai galiu dirbti, maudžia dar pilvą, o ir nuotaika ne darbinė. Ai. Išvarau, tipo, pietų, o pats į kino teatrą. Išsijungiu telefoną. Aš dingau. Bent porai valandų, jei kam prireiks būsiu nepasiekiamas. O vėliau, jei klaus, ai, vėliau ir sugalvosiu. Šiaip jo. Vėliau klausė, kur buvau dingęs. Pastebėjo. Sakiau, kad poliklinikoje. Praktiškai nesumelavau. Buvau psichologinėje pagalboje kino teatre. Ir ji net super suveikė.

Ok. O dabar apie patį filmą. Pirmi kadrai. Kosmosas. Kažkur toli toli. Kokį 15 šviesmečių nuo Žemės. Galingai viskas atrodo. Kaip gražu. Koks galingas kosminis laivas. Koks įdomus techninis vizualinis sprendimas, kaip naikinti smulkius kosminius kūnus pakeliui. Bet pasitaiko didesnis kūnas, avarija, kaip ir laivas susidoroja, bet vis tiek įvyksta tam tikri techniniai nesklandumai. O laive miega 5000 keleivių ir įgula, kurie vyksta kolonizuoti naują planetą. Skrydis iki jos 120 metų. Dar liko 90 metų. Avarijos pasekoje viena kapsulė pažadina keleivį. Jam vienam skristi 90 metų, t.y. praktiškai nuskris negyvas. Siaubas.

Ok. Toliau siužeto nepasakosiu. Ai. Nebent, kad dar atsiranda moteris, kaip atsiranda – negaliu sakyti, bus neįdomu. Aišku, meilė, neapykanta, kaip ir priklauso žmonėms. Moralinė dilema. Daug žmoniškų santykių.

O šiaip labai įdomu stebėti ateities kosminių laivų viziją. Atrodo tobula ir reali vizija. Holograminiai kompiuteriai, robotai valytojai, net barmenas robotas su dirbtiniu intelektu. Įdomu, ar tarkim tokios ateities vizijos prieš 20 metų irgi atrodė tokios tikroviškos, nors dabar tokios juokingos. Negi ir ši vizija po 20 metų atrodys juokinga. Šokiai, krepšinis. Ai, branduolinis reaktorius už stiklo gerai atrodo. Kosminės pramogos- pasivaikščiojimas atvirame kosmose. Ir kas patiko, kad visa ši vizija atskleidžiama lyg netyčia, t.y. viskas lyg įkomponuota į veiksmą, lyg visi spec. efektai skirti veiksmui. Visai neblogai.

Teko pertraukti rašymą ir kaip visada facebook kažkaip sužino, kuo aš domiuosi ir pateikia recenziją:

„Passengers“ tinkamai neatlieka net paprasčiausios pramoginės filmo funkcijos. Jo negali tiesiog žiūrėti per daug negalvodamas ir mėgaudamasis kino teatro garsu ir vaizdu.

Kąąą. Wtf? Ar bent žmogelis matė filmą. Būtent, kad atlieka pramoginę funkciją. Iš filmo išėjau pailsėjęs ir gerai praleidęs laiką. Daug nelogiškumų? Net nežinau, man nekrito į akis labai. Kas ten nelogiško? Pasivaikščiojimai kosmose skrendant puse šviesos greičio? Bet jei greitis būtų normalus (šiai dienai normalus), tai juk ten viskas logiška ir atitinka fizikos dėsnius. O ką, jei greitis didesnis, iš esmės ką keičia? Žinutė iki žemės skries 15 metų? Logiška. Laivas 30 metų skrenda puse šviesos greičio. Skristi puse šviesos greičio? Bet juk čia ateitis, nežinia kokio tolumo ateitis, gal ir išras tokias technologijas. Meteoritų naikinimas skrendant tokiu greičiu? Juk čia sulėtintai mums parodė, kad spėtume pamatyti kaip veikia. Branduolinis variklis už stiklo? Ne tai, kad nelogiška, tiesiog žavu. Žavingas sprendimas. Kažkokioje fantastikos knygoje branduolinis variklis buvo tokio dydžio, kad tilptų į rašiklį. Kodėl ir ne. Po milijono metų juk. Kad viskas gedo kelis metus? O kodėl ir ne? Gravitacija? Iš vis žavu. Nepasakyta kaip veikia, gal pradžioje parodyta kaip viskas sukasi, bet kai ji dingsta, o Aurora baseine ir patenka į burbulą, žavu. Na, ok, barmeno roboto gedimas nelogiškas, bet už tai koks žavus. O ir šiaip, kodėl negali būti ir programinis gedimas atsitikus techniniam. Kad su aukštakulniais lipa į skafandrą? Ar kad kosminiame laive su aukštakulniais? O kodėl ir ne? Juk gravitacija organizuota normali. O ir šiaip, kad ji į skafandrą įlipo su aukštakulniais neparodė. Visai reali situacija. Mergina vilioja vaikiną, nusimeta drabužius, lieka su bateliais ir eina vilktis skafandro. Ups. Bateliai. Nusimoviau. Mums aišku visko nerodė, nes būtų tekę rodyti ją nuogą, aišku gal mums ir nieko, bet tada būtų kitas filmo reitingas, o ir mums bereikalingas tas atvirumas, dabar liko gražių fantazijų, kaip ji ten rengėsi.

Žodžiu viskas beveik logiška, o kas nelogiška, tai labai žavu.

Ai ir toje recenzijoje rašo, kad pasaulyje milijonai žmonių pamėgo šį filmą nuo pirmų minučių ir vadina geriausiu 2016 metų fantastikos filmu. Nežinau, ar tai geriausias fantastinis metų filmas, bet aš pamėgau jį tikrai. Fainas.

passengers-2 passengers-3 passengers-4 passengers-5 passengers-6 passengers-7

In the Infirmary, Jim (CHRIS PRATT) and Aurora (JENNIFER LAWRENCE) realize they have limited options in Columbia Pictures' PASSENGERS.

In the Infirmary, Jim (CHRIS PRATT) and Aurora (JENNIFER LAWRENCE) realize they have limited options in Columbia Pictures’ PASSENGERS.

passengers-9 passengers-10 passengers-11 passengers-12

Ai, dar paskaitinėjau specialistų aprašymus, kurie nurodo klaidas (čia dėl tos recenzijos, kur rašė, jog siaubas, neįmanoma žiūrėti per tas klaidas). Tai nieko ypatingai baisaus neradau. Kaip ir visuose filmuose. Mano manymu ne ką daugiau nei kituose fantastikos filmuose. Kai kurios filmo klaidos, kaip ir sakiau, priduoda labai daug žavesio šiam filmui – metereotų naikinimas lekiant puse šviesos greičiu, momentinis gravitacijos dingimas, vandens burbulas dingus gravitacijai, vandens sušalimas į ledą kosmose. O kitos klaidos, tai iš vis smulkios. Man tai tikrai netrukdė mėgautis filmu.

Užteks girti. 9/10. Mėgstu aš fantastiką. O čia dar tiek žmoniškų santykių ir moralinių dilemų parodyta.

Advertisements