Tags

, , , , , , , , , , , , ,


Tikriausiai yra toks sąrašas, bent jau galvoje, ką norėčiau padaryti per savo gyvenimą. Gal kada linksmumui susirašysiu, bet dabar tingiu. Oi. Kai pagalvoju, kiek vietų norėčiau aplankyti. Maldyvai, Indija, Vietnamas, Peru, JAV ir t.t. Vienas iš paprastų ir lengvai įgyvendinamų norų buvo nuvažiuoti prie Baltijos jūros žiemą. Tai kol galėsiu įgyvendinti grand norus, pradedu įgyvendinti smulkesnius. Prie jūros Latvijoje buvau prieš pora mėnesių. Užskaityta. O dabar prie jūros žiemą. Žmona parašė Kalėdų seneliui prašymą kelialapio visiems keturiems. Aš taip pasiskaičiavau, kad dabar važiuoti prie jūros visiems keturiems visai įmanoma. Aišku, kad visi norėjo prie Viduržemio, bet nežinau kaip kiti skaičiuoja, bet man Lietuvoje žymiai pigiau gaunasi.

Mane kažkaip žavi Makalius, jaunas entuziastingas, tai nutariau pirkti per jį. Tiesiog, nes patinka, kai jauni kažką patys daro, o ne verkia kaip Lietuvoje blogai. Šaunuolis. Taigi atsidarau jo portalą, taip lyg man skirta yra keli pasiūlymai prie jūros. Kainos nesikandžioja. Aišku, kol išsirenku kelis variantus kaina pakyla keturis kartus. Bet čia logiškai. Ne dviem, o keturiems, ne vienai nakčiai, o net trims. Palangoje vienas variantas su labai romantiškais langais ir du Nidoje. Na Nida man apskritai rojaus kampelis, bet bandysiu būti objektyvus, t.y. einu į booking.com, kad paskaityti klientų atsiliepimų. Beje per tą patį patikrinu, ar netyčia Makalius nedurnina visų, t.y. nepardavinėja brangiau nei booking.com. Nu ne. Keliais eurais pas Makalių pigiau. Tiesa, pas Makalių reiks skambintis į viešbutį dėl dienų tartis kada konkrečiai atvykstam. Bet man dar net geriau, nes tai dovana žmonai, o negaliu su ja konkrečios datos suderinti. Šiokia tokia staigmena per Kalėdas turi būti. Taigi paskaitinėju vienus atsiliepimus, kitus ir šiaip greitai išaiškėja lyderis, tai aš paskubomis lekiu atgal pas Makalių, kad spėčiau, nes šiaip tai mano paskutinė darbo diena iki Kalėdų ir jei nenupirksiu, tai reiks kitos dovanos. Ai. Laisvų rankų automobilinę įrangą jau nupirkau, bet kažkaip įtariu, kad žmonai bus per mažai džiaugsmo. O be to čia bus visiems, t.y. ir man, nes tik mažė sakė, kad iš jos gausiu dovanų. O aš irgi noriu Kalėdoms dovanų. Žodžiu, greit sumoku, atsispausdinu kuponą, Kalėdų Senelis Kalėdoms pasiruošęs.

Kadangi dovana buvo žmonai, tai bandžiau ją įtikinti skambinti tartis dėl laiko, tipo, aš intravertas ir pan. Bet žmona užsispyrė, ne ir viskas. Galų gale sugalvojo, kad aš el. paštu parašyčiau. Nesąmonė el. paštu. Žodžiu, suderinau kelias datas su žmona ir paskambinau pats.

Kada norėtumėt? O kada galima? Man tai ir šis savaitgalis tinka. Ok. Tuoj pažiūriu. Laisva. Atsiųskite el. paštu kodą ir datas kada norėtumėt. Nusišypsau, turėjo žmona nuojautą sakydama, kad el. paštu derinčiau.

Savaitgalio orų prognozės lyg tyčia įdomios. Speigas. Darbe pranešiau, kad ketvirtadienį nebūsiu, imu atostogų, varau prie jūros.

-Viduržemio?

-Ne, Baltijos, – ko visiems ta Viduržemio jūra taip patinka.

-Nejuokinga, – bet kai pamatė, kad aš rimtai, tai numojo ranka, mano problemos kur varau.

Kelias nusimato slidus, speigas, keltas dar. Sutariau su žmona, kad 12 val. pajudam iš Vilniaus. Neturiu supratimo kaip per tokį slidų kelią naktį reiks Neringoje vairuoti.

Su kuria mašina važiuojam? Žmonos kaip ir didesnė patogiau. Bet man mano lengviau valdoma. Na, tiek to važiuojam su žmonos. Prasitariu, kad šiaip ten Liuks apartamentai, tai net 5 gali gyventi. Tai žmona prišnekina dar ir sūnų paimti. Įsivaizduoju. 3 mažvaikiai mašinoje.

Naktį prieš kelionę niekaip neužmiegu. Slidus kelias ir šiaip nusimato nenumatyti žmonos psichai. Užmiegu tik 4 ryto, po vonios, knygos bandymo skaityti. Jo, o 7 keliamės. Nors aš kaip ir galėčiau iki piet pamiegoti, bet žmona zyzia, kad kartu kelčiausi, iš pavydo tikriausiai.

Žmoną į darbą, tada paimu sūnų ir varom paimti jo šmutkių iš namų. Kiemas. Kalniukas. Kažkoks piderastas pastatęs mašiną ant kampo, įsibėgėju ir ups neužtraukia. Pasirodo, kad pas žmoną galiniai varomi. Kąąą. Kas dar tokias mašinas daro. Stoviu ant kalniuko, nei pirmyn, nei atgal. Ką bedaryčiau mašina slysta link to piderasto mašinos ant kampo pastatytos. Kažkaip pirmyn atgal per 10 cm nuo jos nuslystu žemyn. Praplaukėm. Dar pabandau dabar atgal, tai mašina ratu sukas, bet ten jau nėra mašinų. Rankos dreba. Lygioje vietoje, ramiai įvažiuojant į kiemą vos avarijos nepadariau. Aišku. Žiemą į tolimas keliones važiuosim tik su mano mašina.

12 val. kaip ir galima tikėtis neišvažiavom. Link namų iš žmonos darbo pajudėjom 13 val. Tik valandą vėluojam. Tada vyresnės dukros prie mokyklos laukėm 13:40. Ji kažkaip ne taip suprato, žodžiu, iš mokyklos išėjo tik 14:30. Vėluojam tik 2.30 val.

Tik pajudam, visi rėkti, kad nori ėsti. Sakau, kad iki Kauno nieko nežinau. Prieš pat Kauną kavinė. Gerai čia? Gerai. Žmona su vaikais nulekia, aš kol užrakinu mašiną, nes kol visi iš jos išsikapalioja, kol ką, ateinu. Žiūriu, žmona atsivėpus. Na taip, aš iš kart kai įėjau supratau, kad jai aplinka netiks, ne jos lygis. O žmona jau reiškiasi. O tai ką valgyti nieko neturite? Tai, va, meniu, yra. Ne, nu normalaus maisto? Ko nors turite?

Aišku. Varom iš čia, kol skandalo su kokiom televizijom nepadarė. O tai kas nors TV pagalbą iškvies. Važiuojam. Man dar geriau, greičiau atvažiuosim. Aha. Pasvajok. Megoje sustojam. Aišku, viskas užtrunka žymiai ilgiau. Bet pavalgom šiaip skaniai. Žmona nurimsta. Tiesa, vaikai mušasi gale toliau. Kol vyresnis sūnus perskiria dvi mergas. Oho. Pradeda suaugti.

kaunas_mega kaunas_mega_eglute kaunas_mega_elniai

Kelias iki Kauno buvo neypatingai slidus. Tačiau, kuo arčiau Klaipėdos, tuo slidžiau. Buvo momentų kai važiavau ant 70 ir tai atrodė, kad ne važiuoju, čiuožiu.

Su keltu pasisekė, buvo iš kart. Neringoje irgi slidu, bet atstumas netolimas, galima lėtai važiuoti. Apie 20 val. mes viešbutyje. Teoriškai 8 val. kelyje. Na, nuo planuoto 12 val. pajudėjimo.

Dabar laukia didžiausias streso išbandymas, jei žmonai kas nors nepatiks, tai bus pizdec. Registratūra. Kol kas viskas tvarkinga. Namas iš išorės ne pirmo jaunumo, bet šiaip tvarkingas. Taigi registratūra. Irgi šiaip visai graži. Kol kas gerai sekasi. Registratorė labai maloni, bet sako duok popierių su kodu, o jis kažkur mašinoje, aš pavargęs, tamsoje slidžiam kelyje atvairavęs, kažką nuvemiu, tipo el. paštu siunčiau, bet administratorė šaunuolė, kažką pajuokauja ir aš apsiraminu, nueinu į bagažinę ieškoti. Kol kas didžiausias skandalistas aš. Žmona tyli. Kol pildo popierius. Beje, anketą pildo žmona, kas šiaip mane irgi nustebina. Ne aš, o ji.

Tuo metu pamatau žvaigždutes. Tris. Ui, blin, kaip aš nupirkau nepažiūrėjęs kiek žvaigždžių turi. Mums reikia minimum keturių. O čia trys. Huston we have a problem. Bet 20:00 žiemą Nidoje kažin ar ką gali padaryti. Aišku, skandalą iškelti galima. Bet aš naktį miegojau tik 3 valandas, vos avarijos nepadariau kieme ir kelionė 8 val. Pavargęs juodai.

Gerai, kad temperatūrą galima kambariuose reguliuoti, iš kart pasimažinu. Praktiškai visada taip darau. Wi-fi slaptažodžio tenka eiti į registratūrą. Neypatingai patogu.

Užlipam į kambarį. Prasideda neatitikimai, ką žadėjau ar ko tikėjomės ir kas yra. Aišku, viskas dėl tų žvaigždučių. Taigi trys. Negali būti viskas kaip keturių, nes tada ir turėtų keturias, ne tris kaip dabar. Šiaip tai ir kaina kaip trijų. Na, bent aš taip įsivaizduoju kaip žiemą. T.y. kaina penkiems asmenims trims naktims tikrai nedidelė, nesiekia 200 eurų. Ir dar net pirtis valanda įeina.

Kas kliuva. Dažai atsilupinėję vietom, viskas ne pirmos jaunystės. Iš reklamos buvau supratęs, kad apačioje svetainė, o viršuje miegamieji. Nors šiaip taip ir nebuvo aiškiai parašyta, bet dviprasmiškai galima būtų suprasti. Taigi viršuje miegamasis su super lova, joma jo didesne nei mano namie. O apačioje svetainėje išlankstoma sofa. Na, kadangi mes su vaikais, tai aišku kieno sofa, bet jei būtų dvi poros, tai tai porai kur ant sofos, tai būtų didelis skirtumas nuo tos viršuje superinės.

Vonios kambariai su dušais. Aha. Juk neparašyta, kad su voniomis. Parašyta su dušais, vadinasi be vonių.

Parašyta, sezoninis restoranas. Ką galvojate, kad sezonines daržoves naudoja, aišku, kad ne. Tai reiškia, kad žiemą nedirba. Ir šiaip pagal reception tai tik Kuršis ir Don Vito Nidoje tedirba.

Ir t.t.

Na, laukiu, kada žmona iškels isteriją.

-Nu, nelabai čia viskas.

Ir? Nelabai? Ir viskas? Gal jai negera? Temperatūros gal turi? Nelabai tik?

Varom į Nidą pavalgyti. Pailsėti. Išgirdau tik Kuršį. Nuvarom ten. Meniu kaip ir nieko. Žmona aišku nieko neranda valgomo. Įperšu lašišos kepsnį, sau blynų. Atneša, žmona vis burba, kad toks šudas, kad blogiau būti negali, bet valgo ir tik burba. Nekelia isterijos. Šiaip mano blynai manęs irgi nežavi. Na, bet lašišos kepsnys. Jo juk neįmanoma blogai padaryti. Žmona paskutinio kąsnio nesuvalgo. Na, galvoju paimsiu, paragausiu ir išsityčiosiu iš žmonos, juk neįmanoma blogai lašišos kepsnio padaryti. Pasirodo, kad įmanoma. Tikrai keistas. Valgyt įmanoma, bet 12 eurų už tokį vos valgomą, tai nelabai.

Žmona pareiškia, viskas, gaminsime viešbutyje. Neklykia, nerėkia, tiesiog gaminsime viešbutyje.

Grįžtam į viešbutį. Hrrr. Dar mūsų kambaryje teks miegoti ir mažei. Pamastom, kad išlankstomą fotelį nutarabanintume žemyn, bet, oi, labai jau sunku būtų.

Mažė šalia, miegoti neina, o mes pavargę, žmona nulužta prie TV pirma, o aš supratęs, kad sekso šiandien nebus, t.y. ir pats pavargęs, lužtu.

Na, taip ryte vis tiek seksą padarysim. Juk ko trenktis virš 300 km, kad po to be sekso būti? Nesąmonė. Kol mažė šalia sulanstomame fotelyje miega, mes patyliukias padarome. Na, ne tas laukinis seksas kokio galima būtų tikėtis žiemą prie jūros, bet vis geriau nei nieko. Gerai, kad mažė kietai miega.

Pusryčiam su sūnumi varom į Maximą. Oi geras. Paprastai mažose Maximose nieko gero nebūna, o šioje visko yra. Net persimonų, krapų, petražolių, cukinijų ar pan.

Dukra kepa kiaušinienę, verdą kavą. Kartais gerai tie vaikai. Tiesa, žmona jos kavos negeria, o ir kiaušinienę išbrokina, bet suvalgo. Tipo, mano skanesnė. Ką aš žinau, tikrai normali jos kiaušinienė, na, aš šiek tik kitaip padarau, bet jos tikrai normali, normaliai skaniai padaro.

Varom prie jūros? Ai, beje iki jūros kokį 50 m. Aha, aš ir nežinojau, kad Nidoje yra tokių viešbučių, kurie prie pat jūros, o ne marių.

Žmona, nea, šalta. Na, šiaip šaltoka. -14 laipsnių. Bet linksmumas, kad Vilniuje tuo pačiu metu žemiau -20. Mes kaip ir į šiltus kraštus atvažiavom. O tai ką daugiau veikti? Teliką žiūrėti? Varom gi. Nuotraukų į facebooką su tavim padarysiu. Na, jei fotkių padarysi tai einam. Apsirengia, ne šiltai, o kaip į foto sesiją, pasidažo. O jai rimtai viskas gerai su tuo facebooku? Vaikai, su džiaugsmu, varom. Išskyrus mažę, ji prie teliko nori likti.

Iki jūros tikrai 50 m. Šitas viešbutis vasarą tikriausiai pats paklausiausias Nidoje. Tiesa, kažką skaičiau, kad vasarą ten kaina 200 eurų už naktį. Kaip už 3 žvaigždučių 200 eurų nemažai sakyčiau.

Oras fantastinis. Šviečia saulė. Vėjas nežvarbus. Padarau tų suknistų fotkių, varom atgal. Sūnui labiausiai patinka prie jūros, ieško gintaro, vos atitraukiam atgal.

Ką dar veikti Nidoje? Paskaitau Makalių. Aha. Parnidžio kopa. Žmona neaaa. Vaikai – taaaip. Ei, visai nebelogai su vaikais, kur varyti. Bent kažką gali pamatyti. Nuvarom. Deja, bet kopos žiemą bent man visai neefektingos. Vasarą toks grožis, o žiemą pusnys ir tiek.

Kas dar? Švyturys? Varom. Žmona neaaa, vaikai – taaaip. Nu geras. Ieškom kur tas švyturys. Šiaip ne taip randam. Kažkaip GPS ne iš pirmo karto gerai nuvedė. Žmona lieka mašinoje, mes nuvarom. Šiaip nieko įspūdingo. Sūnus vėl ilgiausiai prie jo. Kad į vidų įleistų, tai gal faina.

nida_jura nida_kopos nida_marios nida_pajurys nida_parnidzio_kopa nida_svyturys

Dar paskaitinėju, ką galima veikti žiemą Nidoje. Tomo Mano trobelė, tiksliau vaizdas į Nidą nuo jos. Nelabai žavi. Ir taip matom. Dar kažkokia kopa, bet žiemą jau vieną mačiau. Dviračiai? Žiemą? Nelabai. Sūnus užsimano į Gintaro muziejų. Ieškom. Randam. Nedirba. Jau vakarėja. Varom pavalgyti į tą Don Vito.

Užsisakom. Aš sriubą, kiti irgi šio bei to. Faina, bet kainos truputį kandžiojasi. Gal kai mūsų daug, tai ant visų nemaža suma gaunasi.

Vakarui kioske nusipirkom rūkytos žuvies. Vis tiek kažkaip prie jūros ją moka gerai padaryti. Severinas, ešerys, plekšnė, karšis. Aišku, kad geriausias buvo severinas. Skanumėlis. Tiesa, per tas dienas 4 kg. priaugau. Reik vėl mesti.

Vakare į pirtį. Priklauso pagal kelalapį valanda. Prieš einant reikia prieš dvi valandas užsakyti. Na, taip mes juk vieninteliai viešbutyje. Nors gal dar vieni yra, nes mašina dar viena buvo. Kažkaip užeinu į booking.com pažiūrėti, ką rašo apie šį viešbutį. Paskubėkite. Liko nedaug vietų. Berods 3 ar dar mažiau. Aha, tuščias viešbutis, ot marketingas.

Taigi pirtis. Netikėtai visiškai nauja ir gera. Tikrai ne kaip 3 žvaigždučių. Nors. Persirengimo kambarių nėra. Tipo, eikit į tualetą arba čia prieangyje. Gerai, kad mes šeima, tai mums prieangyje gerai. Bet jei būtų kitų, tai tektų į tualetą eiti persirengti, kas nelabai vilioja. Aišku, galima ateiti su chalatais ir šlepetėmis, bet čia 3 žvaigždutės, todėl reikia turėti savo, neduoda viešbutis. O jei ir būtume turėję, tai žiemą per tuos koridorius per šalta būtų taip vaikščioti.

Suomiška pirtis. Šiaip aš net neinu niekada, bet sūnus nuvarė, tai ir aš užėjau pažiūrėti. 99 laipsniai, 20 procentų drėgnumas. Kiek suprantu saunose, tai skaitosi gera pirtis. Ai, visi medinė apdaila naujutėlė, tai viskas kietai atrodo.

Garinė pirtis. Afigiena. Viršuje lemputės, mirksintis dangus. Gražu. Tik, matyt, kadangi jog žiema, tai grindys ledinės, na, ok, ne ledinės, bet žiauriai šaltos, matyt, nespėjo jos įkaisti.

Žodžiu pirtys fainos, patiko. Prieangis mažokas, bet kai vieni tai užtenka. Eisim dar kartą. Aha, kiek kainuos. Valanda 40 eurų. Eeee. Kažkaip gal dar pagalvosim.

Kitą dieną ilgai miegojom. Vėl tik ryte su žmona ir vėl tik tyliai. Čia su vaikais blogumas. Po to mažę nuvedėm prie jūros, bet saulės nebebuvo, tai nelabai kaip. Dar į Don Vitą, Maximą, žuvies, o į Raganų kalną Juodkrantėje jau tingėjau varyti. Taip ir atėjo vakaras. Kaip ir nieko neveikėm, bet greitai diena praėjo.

Žmona mano fb vardu sukėlė fotkes į facebooką. Užkniso su tuo fb. Po kelių dienų, beje, liepė su ja ištrinti, tipo, negražiai išėjo. Ištryniau.

Kita diena, namo. Ryte anksti išlekiam, taip ir nesupratau ko taip žmonai užsidegė anksti išvaryti, šiaip kaip ir gerai, tik seksiuko nespėjom per tą skubėjimą. Bet prieš namus užsimaniau aplankyti delfiniariumą. O pasirodo atnaujintas nuo paskutinio karto kai buvau. Veikia ir žiemą, tik du pasirodymai per dieną, bet faina, mažai žmonių, tai gali atsisėsti labai patogiai, kur nori, kur geriausiai viskas atrodo.

smiltyne_delfinai smiltyne_delfinai_2 smiltyne_delfinai_3 smiltyne_delfinai_pukst smiltyne_delfiniarumas smiltyne_juros_liutai_ruoniai

Delfinariume faina, net nėra ko pasakoti. Po to su vaikais, t.y. žmona nenorėjo, ėjom ant molo. Žiemą labai efektinga, apledėjęs kelias ir patys bangolaužiai. Buvo šalta, bet jėga. Patiko. Romantiška.

smiltyne_molas smiltyne_molas_bangolauziai smiltyne_molas_kubas smiltyne_molo_galas

Grįžtant užsukom į Klaipėdos Akropolį pavalgyti. Nelikom sužavėti, tai dar užsukom į Maximą, kad būtume sotūs.

Ir viską vainikavo Klaipėdos zoologijos sodas. Ėjau nenoriai, dėl vaikų. Žmona, aišku, nėjo. Ir gerai, nes būtų zyzusi, jog greičiau einam lauk. Iki šiol galvojau, kad Kauno zoologijos sodas geriausias, bet man Klaipėdos patiko žymiai labiau. Tigrai, liūtas, panteros, pumos, baltieji vilkai, apuokai, net kengūros, lamos, stirnos, kupranugariai. Dar matyt nemažai ką pamiršau. Ir visa tai ne už kilometro kaip Kaune. O visai čia pat, tik už dvigubos tvoros. Kad net atordo, jog visa tai pavojinga. O koks tigras galingas. Kaip iš filmo “Pi gyvenimas”. Bet jis čia pat. Ranka pasiekiamas. Neperdedu nei kiek. Jei labai norėtum, galima įkišti ranką, kad jis ją nukąstų. Aš tiesiog sužavėtas. Niekada negalvojau, kad galima tokį gerą zoologijos sodą privačiom lėšom padaryti.

zoo_buivolas zoo_kupranugariai zoo_lama zoo_lamos zoo_liutas zoo_oziukai zoo_puma zoo_stirna zoo_su_ragais zoo_tigrai zoo_vilkai

Žodžiu, visai linksmai gavosi. Didėjančiu efektu.

Va, sudarysiu 10 mano dalykų, ką reikia nuveikti Nidoje (arba tiksliau Neringoje).

 1. Jūra. Tai aišku, matyt. Ypač vasarą.
 2. Parnidžio kopa, saulės laikrodis (ypač vasarą).
 3. Nidos švyturys. Nebent jei į vidų įleis, o šiaip tai galima praleisti.
 4. Marios. Ypač žiemą, užšalusios įspūdingai atrodo.
 5. Pasimylėti.
 6. Kavinės.
 7. Rūkyta žuvis.
 8. SPA. Pirtys ir pan. Ypač žiemą.
 9. Raganų kalnas (esu buvęs, šį kartą nebuvau ir nelabai pasiilgau).
 10. Delfinariumas.
 11. Jūrų muziejus (tik vasarą).
 12. Molas. Tiek vasarą, tiek žiemą.
 13. Klaipėdos zoologijos sodas. Beje, patogioje vietoje, pakeliui į Vilnių.

Trylika gavosi, o ne dešimt. Na, ir ok. Gal ką pamiršau, pražiopsojau arba net nežinau.

Advertisements