Tags

, , , , , , , , , ,


Na, ką, kuo toliau tuo gražiau? Tuo prieisiu ir prie šio savaitgalio dešimtuku įvertinto filmo, o kol kas pasinervuokite, kol kas pristatau beveik dešimtuku įvertintą filmą The Great Gatsby / Didysis Getsbis (2013):

the-great-gatsby

Rež.: Baz Luhrmann
Vaidina: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Joel Edgerton, Elizabeth Debicki, Tobey Maguire ir kt.

Ir dar oficialus aprašymas, nes jis pasirodė visai neblogas:

„Didysis Getsbis” – tai filmų „Romeo ir Džiuljeta”, „Mulen Ružas” ir „Australija” režisieriaus Bazo Luhrmanno sukurta vieno didžiausių XX-ojo amžiaus pasaulinės literatūros šedevrų Frensio Skoto Ficdžeraldo to paties pavadinimo romano ekranizacija, kurioje pagrindinį – Džėjaus Getsbio – vaidmenį atlieka talentingasis Leonardas DiCaprio, o Getsbio garbinamą Deizę Bjukenen įkūnija ne mažiau talentinga jaunosios kartos britų aktorė Carey Mulligan, mums taip pat jau puikiai pažįstama iš filmų „Puikybė ir prietarai”, „Visuomenės priešai”, „Važiuok”.

Džėjus Getsbis – paslaptingas turtuolis, gyvenantis siautulingą ir malonumų kupiną gyvenimą ir savo prabangioje viloje nuolat organizuojantis vakarėlius ryškiausioms to meto įžymybėms. Getsbio kaimynystėje apsigyvenęs iš provincijos į Niujorką savosios „amerikietiškos svajonės” ieškoti atvykęs ir rašytoju tapti svajojantis jaunasis Nikas Karavėjus (akt. Tobey’is Maguire’as) taip pat netrunka įsitraukti į kerintį turtuolių pasaulį. Nesibaigiantys malonumai, didžiulės iliuzijos, skaudžios išdavystės ir tamsios paslaptys – visa tai stebintis Nikas mums pasakoja istoriją apie liepsnojančią meilę, neįkainojamas svajones ir artėjančią tragediją, tam tikra prasme atvaizduodamas ne tik praėjusio amžiaus pradžioje prabangoje skendusios Amerikos, tačiau tuo pačiu ir mūsų dienų realybę.

Labai gražus aprašymas, todėl man telieka savo įspūdžius parašyti. Šį filmą įtraukiau į žiūrėtinų filmų sąrašą net prieš kelis metus ir jau dabar neprisimenu, kodėl nutariau, jog jį verta būtų žiūrėti. Gal dėl režisieriaus (filmas “Romeo ir Džuljeta” jėga), gal dėl Leonardo DiCaprio. Įtraukiau į sąrašą ir pamiršau.

Kalėdos. Artėja. Žmona įvedė durną tradiciją, kad kalėdines dovanas atneša Kalėdų Senelis, t.y. vaikai turi rasti ryte dovanas po eglute. Seniau dar buvo nieko, o dabar jau keli metai dukros atsineša čiūžinius prie eglutės ir ten miega. Tai man reikia sulaukti kol jos giliai sumigs, t.y. kokios antros valandos nakties.

Ir šiaip su Kalėdų Seneliu įdomiai gaunasi. Juk kaip ir visi žinom, kad jo nėra. Tačiau vaikams kaip ir paliekam pasaką, kad vaikystė būtų įdomesnė, paslaptingesnė. Tačiau mažė pradėjo lankyti mokyklą, ten moko apie pasaulios sandarą, Dievą ir panašiai. Ir Kalėdų Seneliui nebelieka vietos. Tai mano mažė išmąstė, kad laiškus, kuriuos jos palieka po eglute, perskaito Dievas, jis juk visagalis, tada įduoda dovanas Kalėdų Seneliui, jog jis jas išvežiotų vaikams. Originali mintis.

Taigi laukiu kol vaikai sumigs, žmona jau ir matau migdosi, kažkaip nieko rimto naktį žiūrėti nenorėjau, o, žiūriu Dydijį Getsbį rodo per TV, na, va, kaip tik bus lengvas naktinis filmas, bet lyg įdomus, lyg kažkada norėjau pažiūrėti.

Pradedu žiūrėti. Nu, jo. Ir ką? Aš rimtai šitą filmą norėjau pažiūrėti? Taigi aš jį priskiriu fantasmagorijos žanrui. T.y. kaip ir gražiu, bet visiškai be ryšio. Sapnų kliedesiai. Bet nejaugi? Taigi buvo girdėti gerų atsiliepimų. Aš turiu 30 minučių filmo taisyklę. Žiūriu 30 minučių nors ir sukandęs dantis ir, jei po 30 minučių filmas nepasirodo vertas žiūrėjimo, tik tada aš jį metu. Berods praeina 30 minučių, o man dar jis nepatinka. Nunešu dalį dovanų, bet vyresnė taip neramiai miega, kad reikia palaukti, kol vėl įmigs. Dėtis naują filmą? Ai, tingiu ieškoti, na, dar pažiūriu šiek tiek, kas ten tokio bus. O Leonardo DiCaprio. Su savo įžymia šampano taure. Na, jau lyg įdomiau, bet vis tiek dar nieko ypatingo. Kažkokie paslaptingi skambučiai. Lyg įdomu, bet ne ant tiek, kad sudomintų. Gatsby matom, kad vietom nėra toks malonus kaip vaizduojamas. O čia jau šiek tiek įdomiau. Gatsby turi prašymą į Niką. Na, taip. Ką? Oho, kokį keistą prašymą. Pakviesti į pasimatymą Daisy. Lyg netyčia.

Ir nuo to momento filmas pasidaro be galo įdomus. Paaiškėja, kodėl buvo rodomos visos tos nesąmonės. Ir dabar jau žiūriu išsižiojęs. Netikėtai ir 3 val. nakties atėjo. Dovanos suneštos, neprabudo.

the-great-gatsby-2 the-great-gatsby-3 the-great-gatsby-4 the-great-gatsby-5 the-great-gatsby-6

(L-r) CAREY MULLIGAN as Daisy Buchanan and LEONARDO DiCAPRIO as Jay Gatsby in Warner Bros. Pictures’ and Village Roadshow Pictures’ drama “THE GREAT GATSBY,” a Warner Bros. Pictures release.

the-great-gatsby-8

(L-r) AMITABH BACHCHAN as Meyer Wolfshiem, TOBEY MAGUIRE as Nick Carraway and LEONARDO DiCAPRIO as Jay Gatsby in Warner Bros. Pictures’ and Village Roadshow Pictures’ drama “THE GREAT GATSBY,” a Warner Bros. Pictures release.

the-great-gatsby-11 the-great-gatsby-12 THE GREAT GATSBY the-great-gatsby-14 the-great-gatsby-15 the-great-gatsby-16

Na, taip. Netikėtai man patikęs filmas. 9/10. Meilė. Moterys. Gyvenimas. Katastrofa.

Advertisements