Filmas: Beždžionių planetos aušra / Dawn of the Planet of the Apes (2014)


Čia paskutinis matytas filmas, nors kelis filmus aprašydamas praleidau, nes einu kaip ir gerumo link. Žmona jau visai sužvėrėjo, duok jai gerą filmą ir viskas. O kokį jai duoti, jeigu visi nepatinka? Supykau ir aš, še, žiūrėk fantastinį. Ir kas tas moteris supaistys, sakė, kad patiko šis. Beždžionių planetos aušra / Dawn of the Planet of the Apes (2014):

dawn_of_the_planet_of_the_apes

Rež: Matt Reeves
Vaidina: Gary Oldman, Keri Russell, Andy Serkis ir kt.

Aš šį filmą buvau supainiojęs su kitu filmu “Planet Of The Apes”. Ypač dėl pavadinimo. Man “Rise” labiau kilimą reiškia, o pasirodo, kad nežinojau, jog “Dawn” reiškia “Aušra”. Po to pagal pavadinimą lyg atpainiojau, kad čia kitas filmas, bet galvojau, kad bus perdirbinys ano, tai nelabai ir norėjau žiūrėti. Tas geras buvo, tai bijojau, kad perdirbinys bus blogesnis. Ir kaip nustebau, kad čia visai ne perdirbinys, kad čia visai kitas siužetas, na, taip, protingos beždžionės, bet visiškai viskas kitaip. Šis filmas yra filmo “Rise of the Planet of the Apes” tęsinys pasirodo.

dawn_of_the_planet_of_the_apes-2 dawn_of_the_planet_of_the_apes-3 dawn_of_the_planet_of_the_apes-4

Na, taip efektai geri, beždžionės geros, siužetas neblogas. Naujos protingos beždžionės pasirodo ne tiek ir daug skiriasi nuo žmonių. Trokšta valdžios, meluoja, apgaudinėja, žudo ir t.t. Ir tuo pačiu geros, patikimos, užjaučiančios, padedančios, besiaukojančios.

dawn_of_the_planet_of_the_apes-5 dawn_of_the_planet_of_the_apes-6

Žiūrėjosi labai fainiai, juk čia tikra mokslinė fantastika. Keista, kodėl joms lengviau kalbėtis gestų kalba, o normalia kalba kalba tik kai susijaudina.

Dar į ką atkreipiau dėmesį. Labai žmogišką dalyką. Beždžionės nežudo žmonių. Jos su tokiu lozungu gyvena. Bet tereikėjo paskelbti vieną beždžionę ne beždžione ir jau kaip ir galima.

Ai, dar. Nežinau, ar atsitiktinumas, ar kas. Bet beždžionės blogietės, kuri užvirė visas žmogžudystes bei kuri pirmoji nužudė kitą beždžionę, vardas buvo Koba. Tai, va, kraugerio Stalino viena iš pirmųjų pravardžių buvo irgi Koba. Labai jau ta beždžionė Koba savo niekšiškumu panaši į Staliną.

Kaip ir viskas gerai šiam filmui. Tik pabaiga kažkokia keista, greita, lyg neišbaigta. Todėl numušiau vertinimą iki 7/10. Nors dabar žiūriu, kad lyg nusimato 2017 metias nauja dalis “War of the Planet of the Apes”. Gal tada ir šio filmo pabaiga nebeatrodys tokia keista. Naują dalį būtinai žiūrėsiu, turėtų būti visai įdomu.

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s