Tags

, , , , , , , , ,


Aš kaip fantastikos fanas vis tiek turiu pažiūrėti naują Star Wars’ų dalį. Nors ir Disney kino studijos (vis tiek juk LucasFilm parduota už 4 milijardus dolerių ir joks ten nebe Lucas), nors ir frančizė, nors ir tragikomišku erotiniu filmo vertimu Šelmis. Oi, tu mano šelmi, ateik pas mamytę į lovytę. Ok. Kol nemačiau galiu tyčiotis. Beje, Delfyje rašė, kad nerealiai vykusi dalis, praktiškai šedevras, nors kai prasidėjo konkretus rašymas apie veikėjus, o ne panegirikos bendrai filmui, tai sakyčiau reiktų sunerimti. O dar Andrius Tapinas pažiūrėjęs kažką pradėjo postringauti apie “gyvenimo tikslo ir prasmės sužinojimą”, “ar Dievas yra?”. Kabutėse rašė, bet kol nemačiau filmo, nutariau neskaityti komentarų. Ir Gabrielius Landsbergis išvadino antra geriausia Star Wars dalimi. Nu jau. Negali būti. Netikiu. Nors ką gali žinoti.

Žodžiu. Su žmona sutariu, kad ji vaikus prižiūrės, o aš į kiną. Bilietą perku per pietus, specialiai atvažiavau, kad gaučiau gerą vietą. Ir kaip jums, kai pirmoje salėje, didžiausioje, aš pirmas nusipirkau bilietą. Net pasimečiau kai reikėjo rinktis. Kuri čia ta 3D geriausia. Tikiuosi išsirinkau geriausią. Visur per vidurį. Nors šiaip reikėjo šiek tiek arčiau.

Filmas: Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorija / Rogue One: A Star Wars Story (2016):

rogue-one-a-star-wars-story

Rež.: Gareth Edwards
Vaidina: Felicity Jones, Diego Luna, Alan Tudyk ir kt.

Vakaras. Atvažiuoju. Į salę irgi įeinu pirmas. Ir šiaip keista, kad salė tai apytuštė, geriausiu atveju koks ketvirtadalis užimtas. Gal, kad darbo diena.

Kol priprantu prie 3D akinių praeina kažkiek laiko. Man vis kažkokie blyksniai ant jų, gal dėl to, kad pats su akiniais. Ir šiaip reikia įsidėmėti, kad man labiau patiktų ne 11 eilė, o kokia 7. Bent taip atrodo, kad man 11 eilė lyg šiek tiek per toli.

Taigi filmas. Pradžia. Nustebina, kad nėra to standartinio teksto bėgimo su įžanga. Tiesa, kaip ir yra, bet tik viena eilutė, ir ji net nebėga, filmas prasideda iš kart ir netikėtai. Nors tai 3.5 serija, bet šiaip sakyčiau, nėra ypatingai svarbu, tiesiog nors galima ir sekti istoriją pagal serijas, bet tai daugiau fanams, o tokiems kaip aš galima žiūrėti kaip atskirus nesusijusius filmus.

win_star_wars

Muzika. Po to skaičiau titruose, kad tai originali Star Wars’ų muzika. Gal. Bet šioje dalyje ji man skambėjo kažkaip ypatingai įspūdingai. Praktiškai labiausiai muzika ir patiko šioje serijoje.

Scenarijus. Labai nenustebino. Sakyčiau klasikinis Star Wars’ų siužetas. Nieko blogo, bet kad labai nustebintų tai irgi ne.

Aktoriai. Tokia keista mintis kylo bežiūrint. Kad režisierius koks gėjus, nes apart pagrindinės herojės visos moterys tokios negražios. Ai, dar dvi sekundes Ingvild Deila (Princess Leia) parodė. Bet dvi sekundės nesiskaito. O ir pagrindinės herojės nesistengta gražiai parodyti. Taip bele kaip. Vyras mylintis moteris kažin ar galėtų taip atmestinai viską surežisuoti. Na, ok. Tai bent gal vyrus gražiai parodė? Kažin. Man vyrai nepatinka, bet tikrai kiti sugeba gražiai parodyti. Šiaip žiūrint į filmo pabaigą, tai aišku kodėl tokius aktorius surinko. Jie daugiau Žvaigždžių karuose nepasirodys. Ir dar viena priežastis. Disney suplojo už Lucasfilm 4 milijardus dolerių. Reikia gi dabar susigrąžinti. Tai ir ima optimizuoti: nežinomi, vienkartiniai aktoriai, nes jei išgarsėtų, tai už kitą seriją tektų mokėti milijonus.

Kelis kartus pagalvojau, kad nenaturaliai vaidina. Ups. Čia jau blogai. Geram filme apie aktorių vaidybą pagalvoju tik po filmo, rašydamas į blog’ą, o ne filmo metu.

Ir dar. Nors filmas įtraukė nuo pat pradžių, bet kažkur filmo viduryje pradėjau nervuotis, kad nėra jokios fantastikos, o ypač nėra mokslinės fantastikos. Tada prisiminiau filmo pavadinimą. Star Wars. Žvaigždžių karai. Štai būtent. Čia ne Sci-Fi filmas, čia karinis. Tada nusiraminau, nustojau žiūrėti kaip mokslinės fantastikos filmą, pradėjau žiūrėti kaip karinį ir nuo to laiko pradėjo patikti. Šaudo, skraido, sprogdina, net neaišku kas ką, bet gražu. Taip. Spec. efektai gražūs.

Rogue One: A Star Wars Story (Donnie Yen) Ph: Film Frame ©Lucasfilm LFL

rogue-one-a-star-wars-story-3 rogue-one-a-star-wars-story-4 rogue-one-a-star-wars-story-5 rogue-one-a-star-wars-story-6 rogue-one-a-star-wars-story-7

Rogue One: A Star Wars Story (Ben Mendelsohn) Ph: Film Frame ©Lucasfilm LFL

Ir šiaip po filmo peržiūros pavadinimas Šelmis nebeatrodo išsityčiojimas iš filmo. Kažkaip visai tinka šiam filmui.

Taigi filmas kaip karinis ir spec. efektų visai patiko. Bet vertinu 7/10. Mažokai, ane. Bet kažkaip širdis tik tiek duoda. Bet šiaip juk 7 daug daugiau nei pusė.

Advertisements