Tags

, , , , , , ,


Kuo toliau, tuo sunkiau išrinkti savaitgaliui filmą žiūrėjimui su žmona. Na, ką aš norėčiau žiūrėti šį savaitgalį tai žinau, bet žmona labai nemėgsta fantastikos žanro. Ok, jau suplanuota, suderinta kada Šelmį žiūrėsiu vienas, o šį savaitgalį žiūrim, ką įmanoma geriausia Naktiniai gyvuliai / Nocturnal Animals (2016):

nocturnal-animals

Rež.: Tom Ford
Vaidina: Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon ir kt.

Nepasakysiu, kad filmo aprašymas mane būtų patraukęs, bet šiek tiek intrigos jame yra. Bet kokiu atveju, be Šelmio šį savaitgalį nėra daugiau ką žiūrėti, o prarasti šansą pažiūrėti bent kokį nors filmą nesinorėjo. Nes gali nutikti dar blogiau, tik leisk precendentą nežiūrėti filmo ir tradicija nunyks.

Pradedam žiūrėti. Aš šoke. Žmona mane irgi kumščiuoja, kur tu durniau mane atvedei. Ramiai, kentėk, čia tik pradžia. Na, gal aš prisimenu aprašymą, todėl ramiau žiūriu į pradžią. Šiuolaikinis menas. Iš principo absurdiškas. Gal kas ir supranta tą šiuolaikinį meną, bet tikrai ne aš. Ir man atrodo, kad filmo pradžia nesiekia sudominti, o siekia šokiruoti, t. y. pažadinti. Ok. Jeigu taip, tai tikrai tikslas pasiektas, aš pažadintas filmo peržiūrai. Tiesa, kad tai šiuolaikinis menas ne iš karto ir suprantu, tiesiog žiūriu ir nesuprantu kokias čia nesąmones rodo, kol nepaaiškina. Jo kažką berods skaičiau, kad šiuolaikinis menas atspindi šiuolaikinį gyvenimą, tiek pirmas pilnas absurdiškumų, tiek antras – gyvenimas – absurdiškas.

Ok. Pirmi šiuolaikinio meno kadrai atkentėti, šiaip jau rimtai galvojau, kad žmona užpsichuos ir arba susipyksim, arba išeisim iš salės. Aš vis tiek linkęs baigti žiūrėti, nes iš pirmų kadrų juk negalima spręsti. Ir tikrai. Toliau filme tokių nesąmonių daugiau nerodė.

Siuzana. Dabar jau antroje santuokoje, kuri irgi jau rūdija, aha, vyras neina į lovą, nes nenori prižadinti, na, taip, tipo, sušiktas gerietis, bet tai per daug gerai, kad būtų gerai. Ir taip. Aš neseniai po firmos baliaus grįžau namo. Žmona miegojo jau. Net mažiausios minties nebuvo, kad galėčiau nesigulti šalia, tipo, kad neprižadinčiau. Gal koks pideras ir gali taip miegoti atskirai, tik ne vyras, kuriam žmona patinka. Arba žmona nebepatinka.

Nors aprašyme parašyta, jog Siuzana prarado meilę jam, bet filme labiau rodo, kad vyras labiau nebemyli, o tada gaunasi jos atsakomoji reakcija. O gal atvirkščiai. Bet, ai, ne tame esmė. Esmė, kad kažin kokios meilės ir nebėra, o gal ir nebuvo.

Ir šiomis dienomis ji gauna pirmo vyro parašytą knygą. Ji pirmą vyrą paliko žiauriai, be visa ko išvadinusi visišku nevykėliu, t.y. kad jo rašomos knygos yra visiškas niekalas. Ir dabar po daug metų, po 20 metų, gauna knygą, ką tik parašytą. Prašo įvertinti. Pradeda skaityti ir ją įtraukia.

Įtraukia ir mus, nes filme prasideda filmas filme. Lyg du filmai. Žiūrim knygos scenarijų ir pradedam suvokti, kad knyga persipina, susisiekia su Siuzanos gyvenimu. Nors pradžooje tai daugiau tik nuojauta. Knygos pavadinimas susijęs su tuoj kaip Edvardas, pirmas vyras, vadino Siuzaną. Bet kuo toliau tuo labiau matom, kad buvęs vyras parašė alegoriją apie ją.

Trileris. Tiek pagrindinio siužeto, tiek knygos. Labai intriguoja, labai įdomu sužinoti, kaip viskas baigsis.

Ir kaip ir viskas ok. Tik kas man nepatinka, kad filmas balansuoja ant siaubo filmų ribos. Tik dar vienas laiptelis ir tai jau nebe trileris – drama, o siaubekas. Bet tos ribos neperžiangia, netampa siaubo filmu.

Filmas vadinamas stilingiausiu šių metų filmas. Režisierius dizaineris. Ir taip. Tiek vaizdai, tiek vaidyba – tobuli. Knyga, praeitis, dabartis, viskas kietai suregzta.

Kerštas. Silpnas. Stiprus.

Ir pabaiga.

Nejaugi knygos pabaiga ir scena restorane ta pati? Jo…

50805_AA_6087 print_v2lmCTRST+SAT3F Academy Award nominee Amy Adams stars as Susan Morrow in writer/director Tom Ford’s romantic thriller NOCTURNAL ANIMALS, a Focus Features release. Credit: Merrick Morton/Focus Features

nocturnal-animals-3 nocturnal-animals-4 nocturnal-animals-5 nocturnal-animals-6 nocturnal-animals-7 nocturnal-animals-8

Ir nežinau, ar patiko filmas ar ne. Na, tikrai geriau už tą Kalėdinį firmos vakarėlį, žymiai. Bet kad pasakyčiau – vau, jėga, taip irgi nėra. Taigi tikrai geriau nei šiaip vidutinis eilinis filmas, bet į Top, bent jau mano nepatenka.

Ir įvertinu. 7/10. Sakyčiau tikrai geras įvertinimas. Kažką visgi tokio turi.

Advertisements