Anonsas: Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorija 3D


Greit pasirodys nauja “Žvaigždžių karų” epopėjos dalis: Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorija 3D.

Nors šį kartą tai bus juodojo humoro mokslinės fantastikos filmas. Arba ne. Tai bus tikriausiai “Žvaigždžių karų” parodija. Arba dar geriau. Tai bus erotinis filmas. Ui, mano Šelmi ateik pas mane į lovytę…. Ne, nu rimtai. Rimtą mokslinės fantastikos filmą pavadinti Šelmis – 1. Nors iš kitos pusės argi “Žvaigždžių karai” mokslinė fantastika. Tai daugiau “šaudau ir gaudau” fantastika, na, ok, yra ten ir mokslinės. Bent jau pirmosiose dalyse.

Beje, apie tokį lietuvišką vertimą pirmą kartą išgirdau iš Gabrieliaus Landsbergio. Aha, kaip tik prieš šiuos rinkimus pasidariau fb jo sekėju, gal reikėjo geriau draugu darytis, nes sekėjas kažkaip sektantiškai skamba. Šiaip visai neblogai jis tame fb pavaro, kaip žmonės sako orientuotas į hipsterišką jaunimą. Čia aš tipo hipsteris? Šiaip net gerai nežinau, kas tie hipsteriai yra ir savęs jiems nepriskiriu, negražiai skamba pavadinimas. Bet, ok, kaip į jaunimą orientuotas visai neblogai komunikuoja. Nors niekada nežiūrėjau jo Live konferencijų iš Coffe Inn. Nežinau ką ten prikalba. Bet pats komunikavimo principas patinka. Aišku, ne visada patinka ką jis kalba. Nesigilinau, ką jis ten pasisakė apie gėjų partnerystes, bet kaip krikščionių demokratų (ai, dar ir konservatorių) partijos lyderis tokiais klausimais atidžiau turėtų pasisakyti. Bet ok, aš ir už toleranciją, nors ir prieš gėjų santuokas, tai gal ir jis kažką panašaus galvoje turėjo. Dar ten kažką kreivo leptelėjo. Bet didžiausias jo lepsusas tai išsityčiojimas iš naujos Sveikatos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės. Aš vėl neskaičiau tos Širinskienės daktaro disertacijos, bet skaitant išsityčiojimą, tai tik prie vieno galima iš tikrųjų teiginio prikibti, tai, kad AIDS yra Dievo bausmė žmonijai. Ir dar po skaičiau Širinskienės paneigimą, tai, beje, apie vienintelį dalyką ji ir paneigia, kad jos darbas nebuvo apie Dievo bausmę žmonijai. O kiti jos teiginiai (bent jau tie iš kurių žiniasklaida tyčiojasi) tai ne tik, kad krikščioniškai teisingi, bet ir žmoniškai. Ir didžiausias Lietuvos krikščionis (bent jau tos partijos lyderis) Garbielius Landsbergis pasigavo tyčiotis. O taip, jaunimėliui tai patiko. Bet man nepatiko. Kai tik valstiečiai netapo koalicijos partneriais, tai automatiškai tapo priešais Nr. 1 ir nesvarbu, ką besakytų reikia rėkti “Nesąmonė, gėda – pelėda”.

Ai, žodžiu, dėl to ir mažai kišuosi į politiką. Ir apskritai aš apie filmą norėjau parašyti.

Šelmis – 1. Gal Šmikis 1? Anonsą žiūrėjau ir visai nieks nepatraukė. Ai, ne. Meluoju. Patraukė tai, kad gamintojas LucasFilm. Nors dabar galvoju, ar tik ne pavadinimas liko, bet vis tiek Disney kompanijos sudėtyje? Bet kokiu atveju, mano manymu prie žvaigždžių projekto prisijungė genialus vadybininkas, kurio šūkis “Kalam pinigus, kol galim”. Ir jie dabar leis vieną po kito “Šelmis 1”, “Šmikis 2” ir t.t. ir žmonės eis ir žiūrės nepriklausomai ką rodys, na, truputį, kad pasišaudytų, pasigaudytų, dar kokią meilės liniją ir viskas. Manau drąsiai galima išleisti 5 dalis apie nieką, kol liaudis supras, kad čia nebe tie gerieji senieji “Žvaigždžių karai”.

Ir net aš irgi eisiu žiūrėti Šmikio šelmio 1, nes, o gal aš klystu, gal bus labai labai geras filmas. To ir tikiuosi.

Beje, dar įdomus pastebėjimas, kad vadinasi ne Žvaigždžių karai epizodas VIII, o “Žvaigždžių karų istorija”. Copyright prasme galima ginčytis, kad čia visai kitas filmas, nelaimėtum, bet pasiginčyti galima.

Režisierius Gareth Edwards. Jo biografijoje rašoma “he became admired by movies such as the 1977 classic “Star Wars”, and went on to pursue a film career.” Įdomiai, na, ok, pažiūrėsim ką gero parodys.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s