Filmas: Kolonija / Colonia (2015)


Po keisto bosniško kino, po to po švelniai tariant vidutiniško trilerio ieškojau, ką čia dar pažiūrėti. Pasirinkau tokį ant ribos, t.y. tikimybė, jog man šis filmas patiks labiau nei žmonai, visai didelė. Na ir gerai. O tai nusibodo bandyti derinti filmus, kurie tiktų abiems. Pagalvojau, kad gerai neprisimenu apie ką šis filmas, bet kažkas apie sektas, o tai man jau įdomu. Kolonija / Colonia (2015):

colonia

Rež.: Florian Gallenberger
Vaidina: Emma Watson, Daniel Brühl, Michael Nyqvist ir kt.

Pradedam žiūrėti. Kažkokia stiuardesė. Dar keistesnis pilotas su ilgais plaukais. Na, ok. Bent stiuardesė lyg graži. Nors ypatingai gražuole ir nepavadinsi. Nuobodoka pradžia. Atskrenda į Čilę. Čia vyksta politiniai neramumai. Stiuardesės draugas tiems revoliucenioriams paišo plakatus. Gerai nesuvokiu kas ten prieš ką. Žinau, kad turėčiau žinoti, bet šiandien ne tokia diena, kad galvočiau apie politiką. Žodžiu man tie revoliucionieriai apskritai nepatrauklūs. Kentėk. Lauk, kol prasidės apie sektą, gal tada bus įdomu. Na, bet stiuardesė su vokiečiu draugu lyg labiau džiaugiasi vienas kitu, nei domisi pasipriešinimu. Įvyksta perversmas. Žiaurusis Pinočetas ateina į valdžią, visur kariškiai, gaudomi pasipriešinimo dalyviai.

Stiuardesė  su draugu fotografu bando bėgti. Juos sugauna. Bet gal dar pavyks pabėgti. Bet kažkoks skundikas atpažįsta fotografą ir jį kažkur išsiveža. Hmz. Na lyg įdomiau darosi. Fotografą kankina. O įsimylėjusi stiurdesė pradeda aiškintis kur jos mylimasis. Partijos draugai aišku atsiriboja, kam rūpi konkrečios asmenybės, jiems rūpi tik didžioji kova. Stiurdesė sužino, kad jos draugą išvežė į uždarą sektą į Dignidad’o koloniją, kurioje viešpatauja religinis fanatikas maniakas buvęs nacistas Paul Schäfer. Stiuardesė sugalvoja apgaule įsibrauti į sektą ir kaip nors pabandyti išvaduoti savo draugą. Nuo to momento, kai ji ateina iki kolonijos net ne vartų, o tvoros, spygliuotos ir pajungtos elektros srovės, filmas pasidaro be galo įdomus.

Vyrai, moterys ir vaikai atskirti. Svarbu darbas ir tik darbas. Vyrų neapykanta moterims milžiniška. Susitikimų net nebūna. Oho. Ir kaip tokiom sąlygom surasti savo draugą. Na, gerai. Surasti dar gal kaip nors. Bet kaip pabėgti, kai saugoma griežčiau nei kalėjime.

colonia-2 colonia-3 colonia-4 colonia-5 colonia-6 colonia-7 colonia-8 colonia-9 colonia-10 colonia-11 colonia-12 colonia-13 colonia-14 colonia-15 colonia-16 colonia-17 colonia-19 colonia-22 colonia-23 colonia-24 colonia-25 colonia-26 colonia-27 colonia-28 colonia-29 colonia-30 colonia-31

Aš tai Emma Watson tiesiog įsimylėjau. Ir šiaip graži, o dar įkūnytas toks personažas – dėl savo mylimo vyro pasirįžti tokiems išbandymams. Kažkas nerealaus. Nereali Meilė. Tiesiog. Nerealu. Kaip aš pavydžiu tokios meilės. Ką ten tokios. Bent dešimt kartų mažesnės. Bent kruopelytės kiek čia čia parodyta. Bent mažo mažo grūdelio.

Į pabaigą pradėjo rodytis, jog šį filmą jau matęs. Bet juk negali būti, čia 2015 metų filmas, visiškai naujas. Tikrai prisiminčiau. Ir kai kurie kadrai tikrai įsimintini. Pvz. apsaugos sistema nuo pabėgimo, kuri veikia jau už tvoros. Na, tokią sistemą tikrai būčiau prisiminęs. Bet vėl lėktuvo scena buvo tokia aiški, jog taip ir bus, lyg matyta. Gal čia kokia nauja versija tos pačios istorijos?

Ai, filmas paremtas tikrais faktais ir dėl to buvo labai šlykštu žiūrėti. Kokių bepročių maniakų sektantų kankintojų yra. Siaubas. 40 metų ši sekta kartu su Pinočeto režimu kankino žmones.

Duodu tik 8/10. Tiek mažai ne dėl filmo kokybės. O dėl realaus gyvenimo baisybių, kurios ir parodytos šiame filme. Tikrai duočiau daugiau, bet, kad labai jau baisus tas filmas. O gal 9/10? Tiek to. Tiesiog rekomenduoju.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s