Tags

, , , , , , , , ,


Ilgajam savaitgaliui ieškojau daug filmų, kuriuos galėčiau žiūrėti ir su žmona. Žodžiu, pririnkau. Žodžiu, prisižiūrėjom. Nors didžioji dalis, tai visai vidutiniai. Daug net nesugebėjom baigti žiūrėti. Taigi, pirmas filmas, kurį baigėm žiūrėti. Gal ir šiaip ne taip, bet baigėm. Cirkus Columbia (2010):

cirkus-columbia

Rež.: Danis Tanovic
Vaidina: Predrag ‘Miki’ Manojlovic, Mira Furlan, Boris Ler ir kt.

Kodėl sugalvojau tokį žiūrėti? Na, pirmiausiai apie Bosniją ir Hercogoviną. Esu ten kelis kartus buvęs, matyt, dėl to įdomiau nei apie kokią Dramblio kaulo kranto Respubliką. Be to rašė, kad režisieriaus Danis Tanovic kažkoks kitas filmas apdovanotas berods Oskarui, o kitas irgi kažkoks super apdovanotas.

Ok. Užsidedam žiūrėti. Pradžia kaip ir nieko. Kažkoks pabėgelis grįžta iš Vokietijos į Bosniją. Dabar žiauriai turtingas ir atsiveža jauną gražią būsimą žmoną. Seną žmoną (ar bent jau jo vaiko motiną) išmeta lauk iš namo, kur ji su jo sūnumi gyveno 20 metų. Žodžiu, prasideda bliatsvos, tiek asmeniniuose santykiuose, tiek pačioje valstybėje – artėja karas. Kaimynai sugyvenę šimtus metus, tampa žiauriais priešais. Tas ieško pabėgusio katino. Jo sūnus susikukuoja su jo būsima žmona. Jam ji panašu tik dėl imidžo ir buvo reikalinga. Jis galų gale lyg susitaiko su buvusia žmona. Laukėm karo, bet taip jis ir neprasideda, visi išsibėgioja. Viskas durna, kaip ir pats karas.

cirkus-columbia-2 cirkus-columbia-3 cirkus-columbia-4 cirkus-columbia-5

Žodžiu, viskas ten paplaukę. Kas kieno tėvas, sūnus ar meilužė net neaišku. Kas kieno priešas ir su kuo sutaria, o su kuo pykstasi?

Nežinau, bet baigėm žiūrėti. Kaip ir visai įdomu buvo žiūrėti. Bet kažkaip, nepasakyčiau, kad labai įdomu. Gal kas pamatys šiame filme kokią gilesnę mintį. Aš nieko gilesnio nepamačiau, nors kaip ir sakau, nepasirodė filmas, kad būtų niekam tikęs. Tai ir vertinu vidutiniškai – 5/10. T.y. kaip ir nepasakyčiau, kad patiko. Bet kaip ir įdomu buvo žiūrėti.

Advertisements