Tags

, , , , , , , ,


Kai Antanas L. rekomendavo šį filmą, tai labai nustebau. Aš jau anksčiau buvau matęs šio filmo rekomendaciją, bet nesiruošiau žiūrėti jo. Kai Antanas rekomendavo, beje labai smarkiai, na, galvoju, pažiūrėsiu bent aprašymą dar kartą. Būtent “dar kartą”, nes aš galvojau, kad šį filmą esu matęs. Po to žiūriu, taigi 1965 metų. Pala, pala. Tai čia gi ne tas filmas apie kurį aš pagalvojau. Aš pagalvojau apie “The Lord of War” (2005) su Nicolas Cage, kuris man nepatiko. O čia visai kitas. Net pavadinimas tik panašus. Karo viešpats / The War Lord (1965):

the-war-lord

Rež.: Franklin J. Schaffner
Vaidina: Charlton Heston, Richard Boone, Rosemary Forsyth ir kt.

Ok, susirandu. Pagal Antano rekomendaciją aukštos kokybės ir leidžiu ant didelio televizoriaus. Na, taip, šį filmą geriau žiūrėti ant didelio ekrano, nes ne tik veiksme ir kalbose visas filmas.

Ui, koks senovinis. Tiesą sakant, man prireikė gero pusvalandžio, kad priprasčiau. Pirmas pusvalandis man buvo nuobodus, kažkas vaikšto, kalba, ai, žodžiu kažkokios nesąmonės. Bet vėliau filmas užkabliavo ir baigiau su didžiausiu susidomėjimu ir malonumu. Beje, man viena iš įsimintiniausių scenų tai, kai bandė paimti pilį. Visada tokie mūšio momentai būna nykiausi, o čia buvo labai įdomu pažiūrėti kaip senų senovėje bandė gintis ir kaip pulti. Žiauriai įdomu.

Na, ok. Antanas sakė, kad prieš aprašant šį filmą gerai pagalvočiau. Sėdžiu, galvoju ir nieko gero nesugalvoju. Tiek jau to. Bandysiu aprašyti, o po to mane papildys arba pataisys.

Kaip niekad daug įdomių personažų. Pradėsiu nuo paprastų, bet įsimintinų.

Fricų (ar frizų) vaikis. Pačioje filmo pradžioje paimtas į nelaisvę Chrisagono. Ale koks išdidus, net būdamas nelaisvėje nepalūžta ir vaidina kietą kažkokio vado sūnų.

Kunigas. Nors pradžioje man jis pasirodė kaip labai šiuolaikiškas ir žiūrintis į tikėjimo esmę, vėliau pasirodė kažkoks keistas. Jo paklausė, ar kunigaikštis turi teisę į pirmą naktį su nuotaka. Jis atsako, kad pagal krikščionybę tai būtų didelė nuodėmė ir per krikšionišką tuoktuvių ceremoniją jis jokiu būdu neleis šitokiam dalykui. Bet tuo pačiu pataria, kad po krikščioniškų vestuvių, dar jie tuoksis ir pagal vietinius papročius, bus pagoniškos vestuvės, o vat tada per jas tų žemių valdovas gali pareikalauti teisės į pirmą naktį su nuotaka.

Apskritai labai keistas paprotys. Pirma naktis priklauso žemių valdovui, šeimininkui, taip sakant. Kažką skaičiau, kad lyg tokio papročio šiaip nebuvo, kitur skaičiau, kad visgi buvo. Na, jei buvo, tai labai keista, nes kaip ir prieštarauja vyro prigimčiai.

Chrisogono sargas Brosas. Ištikimumo pavyzdys. Chrisagono tėvui prižadėjo, kad visą laiką saugos ir tarnaus, tai visą gyvenimą tą ir daro. Mūsų laikais tikriausiai sunkiai įsivaiduojama tokia ištikimybė ir pasiaukojimas.

Chrisagono brolis Draco. Net vardas toks drakoniškas, velniškas net. Visą gyvenimą buvo brolio šešėlyje, pavydėjo jam bei gundė brolį. Kulminacijoje bando viską atimti, tame tarpe ir gyvybę.

Pagrindinis veikėjas Chrisagonas. Iš vienos pusės žiaurus karys, iš kitos kažko ieškantis. Lyg ir susireikšminęs jam paskirtų žemių sargas ir valdovas. Daug kartų sako, kad tos žemės yra jo, nors šiaip tai jis tik paskirtas jas valdyti, vėliau tas paskyrimas ramiai perduodamos jo broliui Draco. Pastovi kančia jo veide. Kai pamato vietinę kaimietę Bronwyn, ją taip įsimyli, kad keičia visą savo gyvenimą. Aišku, tai pagrindinis veikėjas ir aplink jį viskas sukasi.

Vietinė Bronwyn. Kaimiečio priglausta nuo vaikystės ir nuo vaikystės pažadėta kaip žmona to kaimiečio sūnui. Be galo graži, visada vaikšto su apnuogintu pečiu, todėl nenuostabu, kad Chrisagonas pameta dėl jos galvą. Ji taip pat pamilsta Chrisagoną, už jo tvirtumą ir gerumą, bei nestandartinį to laikotarpio šeimininko elgesį, turėdamas progą jis neišprievartauja jos, o paleidžia. Nes jis įsimyli. Ach, meilė.

Bronwyn sužadėtinis, oi, net ne sužadėtinis, o net ir vyras. Ramus, geras vyras, laukia nuo vaikystės vestuvių su Bronwyn. Tačiau, kai Chrisagonas užsimano pirmos nakties, o vėliau ir pervilioja ją, su tuo nesitaiksto ir bando atkeršyti Chrisagonui. Tiesa, jam sunkiai sekasi, o galų gale Brosas jį pribaigia. Kadangi Bronwyn jo kaip ir nemylėjo, tai ji nelabai ir liūdi, jai svarbiau, kad Chrisagonas sužeistas.

Karlikas. Smulki persona, bet visai įdomi. Tikriausiai dėl savo ūgio yra labai kompleksuotas ir vis bando parodyti ir savo galias, pradžioje prieš vaiką, o vėliau ir prieš patį Chrysagoną. Klasikinis momentas, kai Draco jį nušauna kaip išdaviką, tačiau tas net niekam nerūpi, išdavikų nemėgsta niekas.

the-war-lord-1 the-war-lord-2 the-war-lord-3 the-war-lord-4 the-war-lord-5 the-war-lord-6 the-war-lord-7 the-war-lord-8 the-war-lord-9 the-war-lord-10 the-war-lord-11 the-war-lord-12 the-war-lord-13 the-war-lord-14 the-war-lord-15 the-war-lord-16

Įdomus filmas, man patiko, duodu 9/10. Meilė keičia pasaulį. Tame tarpe, kaip visada, dėl moterų ir karai kyla.

Tai kol kas tiek.