Tags

, , , , , , , , , , ,


Filmas “A Hologram for the King” išgąsdino, kad ir su Tomu Hanksu gali būti neypatingai įdomūs filmai. Bet dar ant tos bangos po gero filmo “Sully” ir šiaip prisiminus kitus gerus filmus suskubau ieškoti dar nematytų filmų su Hanksu, kad pataisyčiau savo labai gerą nuomonę apie Hanksą. Ieškau. O kas čia per filmas? Čarlio Vilsono karas / Charlie Wilson’s War (2007):

charlie-wilson-s-war

Rež.: Mike Nichols
Vaidina: Tom Hanks, Julia Roberts, Philip Seymour Hoffman ir kt.

Negirdėtas visai. Kaip jį pražiopsojau kai rodė? Nors šiaip pavadinimas ne intriguojantis. Paskaitau apie ką. Istorinis. Apie Afganistano karą, tą senąjį kai ruskiai jį buvo užpuolę. Prisimenu tuos laikus, buvau dar vaikas ir girdėjau su kokiu siaubu apie šį karą kalbėjo suaugusieji, kaip keikė rusus, kad mūsų Lietuvos sūnūs turėjo žūti dėl ruskio kraugeriškų troškimų. Todėl pasidarė įdomu pažiūrėti filmą apie tai, kaip visa tai matė iš kitos kardono pusės.

Pradžia keista. Kažkoks Las Vegas. Nuogos moterys, alkoholis, narkotikai. Kongresmenas gyvena laisvą, net sakyčiau, palaidą gyvenimą.

charlie-wilson-s-war-2 charlie-wilson-s-war-3

Per TV parodomas trumpas reportažas apie karo Afganistane pradžią, kuris kažkodėl sudomina Čarlį.

charlie-wilson-s-war-4 charlie-wilson-s-war-5

Jo draugė, meilužė ir turtinga, įtakinga moteris prikalbina jį nuvykti į Pakistaną, pabėgėlių stovyklą, kad pamatytų visą siaubą.

charlie-wilson-s-war-6 charlie-wilson-s-war-7

Šiaip jis daugiau gražių moterų ir viskio mėgėjas.

charlie-wilson-s-war-8 charlie-wilson-s-war-9 charlie-wilson-s-war-10 charlie-wilson-s-war-11 charlie-wilson-s-war-12 charlie-wilson-s-war-13 charlie-wilson-s-war-14 charlie-wilson-s-war-15 charlie-wilson-s-war-16 charlie-wilson-s-war-17 charlie-wilson-s-war-18 charlie-wilson-s-war-19 charlie-wilson-s-war-20 charlie-wilson-s-war-21

Bet tai ką jis pamato Pakistane jį sujaudina ir jis pradeda organizuoti JAV pagalbą afganistaniečiams. Pagalbos suma nuo 5 milijonų didėja iki 500 mln. Afganistaniečiai pradeda alinantį, sunku ir žiaurų pasipriešinimą rusams.

charlie-wilson-s-war-22 charlie-wilson-s-war-24

Žmogus, kuris savo veiksmais pakeitė istoriją, smarkiai prisidėdamas, kad galų gale ruskių imperija Sovietų Sąjunga sužlugo.

Filme daug kalbama. Ir lyg nuobodoka, bet šiaip visai įdomu. Tikrai sužinojau labai daug faktų apie karą Afganistane ir kaip JAV įsitraukė į jį. Vietomis filme nebepagaudavau minties, pvz. ko reikėjo vykti į slaptas derybas į Izraelį ir kodėl reikėjo pilvo šokių. Bet, ai, pagrindinė mintis aiški – organizuoti pagalbą afganų pasipriešinimui.

Pabaigoje pasakyta frazė, kad kaip ir laimėjo prieš rusus, bet paskutiniame žingsnyje padarė žiaurią klaidą – paliko afganus likimo valiai. Įdomu, ar tai istorinė frazė, t.y. ar tikrai tada Čarlio draugas ir pagalbininkas numatė Rugsėjo 11 dienos įvykius JAV ir dabar jau JAV karą su afganais. Gal. O gal iš šios dienos perspektyvos buvo taip parodyta.

Šiaip menine prasme filmas man pasirodė silpnokas, bet politine istorine labai įdomus ir aktualus. Todėl duodu didelį įvertinimą – 8/10.

Ai, beje, dar 2008 metais nutarta oficialiai šio filmo Rusijoje nerodyti. Ką galiu pasakyti? Tas faktais labai gerai atspindi ruskių imperialistų kėslus.

Geras (nors ir nuobodokas) istorinis filmas, paremtas tikrais faktais. Labai aktualus.

Advertisements