Tags

, , , , , ,


Po visai nieko filmo Sully su Tomu Hanksu nutariau dar kokį filmą pažiūrėti kuriame vaidintų Tomas Hanksas, nes kino teatre tą savaitgalį jau taip nieko gero nerodė, kad nesugebėjau nieko išrinkti, kas tiktų mums abiems su žmona. Aš dar animacinius gal ir žiūrėčiau, bet žmona tai ne. Vienintelis kažkiek įdomesnis atrodė “Mergina traukinyje”, bet tai, jog tai ne šiaip trileris, o mistinis, nelabai traukė. O žmona prieš mistinį iš vis užprotestavo, aš dar paskaitinėjau recenzijas, kurios gerai neatsiliepė ir nutariau tą savaitgalį apsieiti be kino teatro (tikriausiai didelė klaida, nes jau buvo besimezganti graži tradicija). Teliko surasti filmą, kuris tiktų mums abiems. Ir Holograma karaliui / A Hologram for the King (2016) pasirodė visai tinkamas filmas. Apie Arabiją. Visai įdomu. OK.

a-hologram-for-the-king

Rež.: Tom Tykwer
Vaidina: Tom Hanks, Sarita Choudhury, Ben Whishawir kt.

Užsimetu žiūrėti. Jau pati pradžia įtartina. Hankso sapnas – prisiminimai su 20 metų senumo spec. efektais atrodo įtartinai. Tiesa, bent tai gerai, kad daugiau tokių nesąmonių nebuvo, toliau filmuota be tų pasenusių spec. efektų, tai kaip ir normaliai.

a-hologram-for-the-king-2

Tiesa, filme viskas vyksta lėtai. Ir nesupranti, ar čia nejuokinga komedija, ar drama be dramos. T.y. taip ir nesupratau kokio stiliaus šis filmas ir apie ką jis. Ir ką juo norėta pasakyti. Lyg apie kultūrinius mūsų skirtumus, tiksliau, kad ne tiek daug ir skiriamės. Na, ok. Arabės moterys kai nusirengia visai normalios moterys, gražios figūros ir gražūs papiukai.

a-hologram-for-the-king-7 a-hologram-for-the-king-8 a-hologram-for-the-king-10 a-hologram-for-the-king-11

Kas dar? Na, prabanga su netvarkingumu pastoviai sumaišyta. Nepastovumas, aiškių susitarimų nebuvimas.

Nors man kažkaip užkliuvo alkoholio propagavimas. Na, gal to propagavimu ir nepavadinsi, bet kažkaip man matėsi kaip pagrindinė gija. Vakariečiai be jo išgyventi negali. Arabų šalyse lyg uždraustas, bet kaip rodoma tik oficialiai. O šiaip jo įmanoma visokiais būdais gauti. Kažkaip neįtikinama scena kai pabaigoje Hanksas su arabe geria vyną. Nežinau, man pasirodė, kad režisierius tiesiog pamiršo, jog filmuoja apie Arabiją ir, kad jam įprasta, jog tokiais momentais vakaruose geria šampaną.

Gal ta vidinė herojaus drama ir yra kažkokia gija, bet, nežinau, man kažkaip viskas paplaukę ir nelabai įdomu.

a-hologram-for-the-king-3 a-hologram-for-the-king-4 a-hologram-for-the-king-5 a-hologram-for-the-king-6

Ai žodžiu. Nesakau, kad labai blogas. Tiesiog nuobodokas, su neaiškia, bent jau man nesuprasta idėja. Duodu tik 4/10. Gal, jei kas paaiškintų to veikėjo dramą, gal tada būtų man įdomiau.

Advertisements