Tags

, , , , , , , , , , , , ,


Na ok. Po ilgos “kūrybinės” krizės vėl pažiūrėjau gerą kiną. Aišku, Antanas L. š… nerekomenduoja. Taigi kai tik mano psichologinė būsena leido iš kart ėmiausi Antano L. 10/10 įvertinto filmo. Kadangi apie pokario Lenkiją, tai man priminė filmą Ida. Tik Ida labai filosofinis ir paprastai darbo liaudžiai, kaip aš, yra sunkiai suprantamas, o šis nors ir neša gilią filosofinę mintį, bet ji nėra taip giliai paslėpta, todėl man žiūrėjosi lengviau. Bet lengviau tik dėl to, kad suprasti lengviau. Visiškai ne lengviau dėl parodytų įvykių. Įvykiai tokie šokiruojantys, kad aš sakau, jog nėra reikalo kurti siaubo filmų, kai tokie siaubai vyksta realiame gyvenime. Ai, taip, filmas paremtas tikrais įvykiais.

Nekaltos / Les Innocentes / The Innocents (2016):

the-innocents

Rež.: Anne Fontaine

Vaidina: Lou de Laâge, Agata Buzek, Agata Kulesza ir kt.

Trumpai scenarijus. Ką tik pasibaigė Antrasis pasaulinis karas. Prancūzų medikų misija gydo savo tautiečius Lenkijoje. Hmz. Nežinojau tokio istorinio fakto, kad prancūzų misijos buvo Lenkijoje. Na, bet čia ne apie tai. Į vieną prancūzų gydytoją kreipiasi pagalbos lenkaitė vienuolė. Reikia konfidencialiai (dėl to ir kreipėsi į prancūzus) išgelbėti žmogui gyvybę. Gydytoja nenoromis atvyksta į vienuolyną. Ir čia aiškėja visas karo siaubas. Prievartautos vokiečių, o vėliau rusų – vienuolės, beveik visos, yra nėščios. Na, jei senesnė tai serga kokiu sifiliu.

the-innocents-2 the-innocents-2 the-innocents-3 the-innocents-3 the-innocents-4 the-innocents

Va. Taip va. Vienuolės. Nėščios. Drama. Tikėjimo. Žmoniškumo. Net vienuolyno vyresniosios.

Filme, kažkaip paminėta, kad buvo prievartauta vokiečių fašistų, nors vėliau jau labiau aiškina, kad rusų. O tie mūsų vietiniai “lenkai” su Tomaševskiu priešakyje balsuoja rinkimuose už rusus. Durneliai ar kas jiems yra? Lenkai, na, pažiūrėkit gi savo istorinius filmus.

Net neturiu žodžių ką rašyti. Ir baisus ir gražus filmas. Tiesiog – 10/10.

Advertisements