Tags

, , , , , , , , , ,


Po knygų “Trobelė” ir “Kryžkelės” norėjau perskaityti ir knygos “Trobelė” paaiškinimus, nes dalis kritikų teigia, kad šis autorius prasilenkia su krikščionybe. Ką aš žinau, aš gi ne specialistas. Man toks autoriaus žanras patiko. Žymai įdomiau skaityti veiksmo knygas, nei kokią sausą analitinę knygą. Kiek esu numetęs knygų, t.y. atidėjęs neribotam laikui skaitymą įdomių analitinių knygų. Taigi įdomu paskaityti ir ką gi specialistai sako apie knygą “Trobelę”, kaip susieja su Biblija. Tam ir yra skirta knyga “Sugrįžimas į trobelę”. Tai kitas autorius Baxter Kruger, ne W. Paul Young (“Trobelė” ir “Kryžkelių” aurtorius).

Bet kažkodėl nutariau, kad man gaila tiek pinigų ir palauksiu akcijų. Ir tada su nuolaida nusipirksiu. Aš kantrus. Sulauksiu. Arba jei atsirastų mano mėgstamame internetiniame knygyne, kur šiek tiek pigiau. Tačiau ten kiek beužsukdavau, tiek gaudavau: “Deja, šiuo metu šia knyga neprekiaujame”. Taip ir laukiau. Kol vieną dieną atsiuntė kitas internetinis knygynas reklamą, kad nuolaidos “Alma litera” leidyklos knygoms – 20 procentų. Aš apsidžiaugiau – sulaukiau. Tačiau nuėjus į jų puslapį sunerimau – šios knygos nebėra – išparduota. Yra tik elektroninė versija. Bet tam reiktų pirkti ir elektroninių knygų skaityklę, o aš tam kažkaip dar nesubrendęs – man knyga turi būti popierinė. Seno sukirpimo aš. Taigi man reikia popierinio varianto.

Šeštadienis vežu vaiką į žaidimų kambarį, kaip gerai, užsuksiu į knygyną. Užsuku. Klausiu, ar turi. Pažiūri kompiuteryje, kaip ir galima buvo spėti, nėra. Tačiau yra po vieną knygą tame tame ir dar tame knygyne. Jau į vakarą, bet turiu laiko, tai nuskubu į vieną iš nurodytų. Dirba iki 15 val. O dabar apie 19 val. Ok. Į kitą knygyną. Prekybos centre, tai dar turėtų dirbti. Atvažiuoju, kelios minutės po 19 val. Irgi jau nebedirba. Į dar vieną knygyną nevažiuoju, nes nedirbs.

Sekmadienis. Dirbau su žmona, tai neturėjau kada nuvažiuoti. Nors vakare radau laiko ištrukti į bažnyčią, bet knygynai jau tikriausiai nebedirbs.

Pirmadienis. Galvoju kaip čia nuvažiuoti į kurį knygyną. Bet darbo laikas. Skambina žmona, jei reik mirk gyvenk pinigų, atvežk. Ai, ko tik nepadarysi dėl žmonos. Vežu. Pro šalį praslenka Akropolis. O. Visagalis Akropolis. Grįždamas užsuku. Ohoho. Irgi neturi. Tačiau nurodo kitą šio knygynų tinklo parduotuvę, kurioje yra net 8 egzemplioriai. Suplanuoju. Vakare važiuodamas dukrytės pasiimti iš darželio, užvažiuosiu beveik pakeliui ten kur yra viena, o jei ten nebus, tada važiuosiu kur 8, bent viena iki vakaro tikrai liks.

Taip sunkiai aš ją gavau. Nors ką gali žinoti. Gal tai kaip tik ruošiasi akcijai?

sugrizimas_i_trobele

Štai tiek aš parašiau praktiškai lygiai prieš du metus. Paėmiau tada skaityti šią knygą. Pirmi skyriai lyg ok, bet vėliau kuo toliau tuo sudėtingiau ir sudėtingiau, kol galų gale palūžau ir atidėjau knygą į šalį. Ir štai ji pragulėjo du metus, aš vėl paėmiau ją ir šiaip ne taip baigiau. Taip, labai sunkiai skaitosi. Labai įdomi, labai sudėtingi dalykai nagrinėjami. Gal aš kitokios knygos tikėjausi. Kad paims originalios knygos mintis ir vieną po kitos bandys paaiškinti ar pateisinti. O čia – kaip visiškai atskira knyga su šiek tiek sąsajų su knyga “Trobelė”. Knyga “Trobelė” tik kaip akstinas parašyti visiškai naują knygą.

Labiausiai man suprantami skyriai buvo apie trejybę. Labai aiškiai ir paprastai. Dar apie Įsikūnijimą daug maž suprantama,  bet kur apie Nukryžiavimą ir jo prasmę nebepagavau.

Žodžiu, jei “Trobelė” buvo labai lengvai skaitoma, populiariai dėstoma ir per pavyzdžius aiškinamos idėjos, tai šita yra grynai sudėtinga filosofinė knyga. Na, bet iš kitos pusės, temos nagrinėjamos labai rimtos ir taip giliai neriama, kad man net oro pritrūksta.

Nors ir sunkiai perskaičiau, bet knyga patiko.

Oficialus aprašymas:

Knyga “Sugrįžimas į trobelę” – tai daug daugiau nei „Trobelės“ paaiškinimai. Baxteris Krugeris narplioja daug sudėtingų „Trobelėje“ iškeltų klausimų, bet kartu pasakoja savo paties gyvenimo kelionę, įpina ir keletą savų istorijų bei per daugelį metų studijuojant sukauptų Biblijos įžvalgų.

Filosofijos mokslų daktaras C. Baxteris Krugeris yra Trejybės žinovas ir Perichorezės tarnybos vadovas. Jis turi politikos ir psichologijos mokslų laipsnius, o filosofijos doktoratą apsigynė Škotijoje, Aberdyno universitete. Yra parašęs septynias knygas ir pamokslauja visame pasaulyje. Dr. Krugeris gyvena Misisipės valstijoje ir dalijasi savo mintims tinklaraštyje baxterkruger.blogspot.com.

Ok. O aš dabar jau galėsiu imti skaityti pačią naujausią William Paul Young knygą “Ieva”. Jau net internetiniame knygyne yra. Einu pirkti.

Advertisements