Tags

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Vėl po ilgos, labai ilgos, man nebūdingos pertraukos pagaliau vėl pažiūrėjau filmą. Paskutinis Mao šokėjas / Mao’s Last Dancer (2009): Vėl Antano L. ir LvB rekomendacijos.

Mao's.Last.Dancer.poster

Žanras: Biografinis, Drama
Premjera: 2009
Šalis: Australija
Režisierius: Bruce Beresford
Aktoriai: Bruce Greenwood, Kyle MacLachlan, Joan Chen, Chi Cao, Amanda Schull ir kt.

Oficialus aprašymas:

Filmas paremtas legendinio baletmeisterio Li Cunxin biografija. Iki ašarų privedanti tikrais faktais paremta drama visiems tiems, kam „Black Swan“ trūko šokio.
Pelningiausias 2009 metų filmas iš Australijos. Ir ne be reikalo. Sunku kalbėti apie filmo režisūrinius sprendimus, ką buvo lengviau narplioti po Darren Aronofsky „Black Swan“ peržiūros, bet ši juosta turi kitą stiprią vietą – skoningai ir jautriai papasakotą tikros asmenybės dramą. Mao kultūrinės revoliucijos metu 11 metų berniukas vardu Li Cunxin išsilaisvina iš užburto valstiečių rato, kuriame sukosi jo broliai, tėvai, seneliai bei proseneliai – iš pradžių jis atrenkamas į baleto „koncentracijos stovyklą“ didžiojoje Kinijoje, o po kurio laiko trumpam išvyksta pasistažuoti ir į JAV. O ten ir baletas jau dvasinis, o ne su šautuvais ir laisvė, kurioje skleidžiasi ir meilė, ir technika, ir pati asmenybė. Faktas, kad komunistiniai ir kapitalistiniai idealai ima sunkiai derėti, kas turi pasekmių ir jaunam šokėjui, ir jo meilei, ir jo šeimai. Tačiau personalinė drama vyniojasi savo linkme, o baleto – visai kita. Viena jaudina, kita – žavi. Net ir didžiausias baleto skeptikas, bus tikrai pritrenktas šokio vaizdais. Pagrindinį vaidmenį atlikusio Chi Cao vaidyba gal ir nusileidžia gulbės giesmę giedojusiai Natalie Portman, tačiau jis visas žydi būtent šokyje! Jis nėra profesionalus aktorius, tačiau yra profesionalus šokėjas. Sakoma, kad vaidmeniui jį pasirinko pats Li Cunxin. Efektas atitinkamas. Koks? Na, lyg žiūrėtumėt „Titaniką“, – tik apie baletą. Tad trys pakeliai nosinaičių ir gražaus žiūrėjimo.

Mao's.Last.Dancer (2) Mao's.Last.Dancer (3) Mao's.Last.Dancer.2009.LvB.snapshot_00.08.24_[2016.05.27_16.17.44] Mao's.Last.Dancer.2009.LvB.snapshot_00.26.27_[2016.05.27_16.17.57] Mao's.Last.Dancer.2009.LvB.snapshot_00.57.19_[2016.05.27_16.18.22] Mao's.Last.Dancer.2009.LvB.snapshot_01.00.47_[2016.05.27_16.18.01] Mao's.Last.Dancer

Mano komentaras. Atsiprašau už labai trumpą komentarą. Komunistinė Kinija. Nematyta, negirdėta. Tačiau kokia panaši į Sovietų Sąjungą. Ir laisva JAV. Matyt, klasika tapęs palyginimas laisvės ir komunizmo – požiūris į šalies vadovą. Kinas klausia, ar tu myli savo šalies prezidentą. Ne, aš jo nemyliu, net nemėgstu, man jis nepatinka, – atsako amerikietis. Kinas susigužia, tuoj sulėks KGB ir suims. Ir nieko, amerikietis toliau geria Pepsi ar ką ten ir toliau laisvai gyvena.

Ir taip. Būtent apie mane rašo aprašyme – baleto nemėgstantis. Ačiū už tokį prierašą, nes tikrai nebūčiau žiūrėjęs šio filmo. Ir beje tikrai, bent jau šiame filme baletas man patiko. Gal mano klaida buvo, kad aš baletą žiūrėjau mūsų Operos ir Baleto teatre ne pirmoje eilėje. Aš juk ir į spektaklius einu tik tuo atveju, jei gaunu bilietus į pirmas eiles. Tai jei baletą pažiūrėčiau iš arti, gal tada irgi kitaip apie jį atsiliepčiau.

Taigi vienu žodžiu, filmas labai patiko. Rašau 9/10. 9 tikriausiai tik todėl, kad kitaip man visi patikę filmai būtų 10.

Advertisements